جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۳
الزام شهرداری تهران به مشارکت در احیاء و بازسازی بافت تاریخی تصویب شد
اعضای شورای اسلامی شهر تهران همزمان با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در شصت و ششمین جلسه علنی دوره چهارم به مصوبه الزام شهرداری به مشارکت در ...

اعضای شورای اسلامی شهر تهران همزمان با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در شصت و ششمین جلسه علنی دوره چهارم به مصوبه الزام شهرداری به مشارکت در احیاء و بازسازی بافت تاریخی تهران رای دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این طرح یک فوریتی که با رای اکثریت آرای نمایندگان شورای اسلامی شهر تهران به تصویب رسید، شهرداری تهران موظف به مشارکت در احیاء و بازسازی بافت تاریخی این استان شد.

نایب رئیس شورای شهر تهران در این جلسه با اشاره به اینکه در ماده ۲ مصوبه ۱۳۳۷ که سال ۸۴ به تصویب رسیده شهرداری ملزم به مشارکت در احیاء و بازسازی بافت تاریخی و فرهنگی تهران شده است، گفت: این مصوبه وجود دارد و می‌توان با ایجاد اصلاحات و بازنگری آن را در اجرایی کرد.

مرتضی طلایی با اشاره به طرح مصوب سال ۸۴ افزود: در این طرح الزام شهرداری تهران مبنی بر جانمایی بافت‌های تاریخی و فرهنگی و حریم اماکن مذکور و تعیین میزان بارگذاری اماکن واقع در حریم بافت‌های تاریخی با همکاری سازمان میراث فرهنگی و ثبت آن در سامانه GIS مصوب شده است.

نایب رئیس شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه در ماده واحده این مصوبه بر صیانت از بافت‌های تاریخی و همکاری با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تاکید شده است، تصریح کرد: کمیته میراث فرهنگی و گردشگری کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر با مشارکت و همکاری کمیسیون عمران، حمل و نقل، معماری و شهرسازی کارگروه مشترک با سایزمان میراث فرهنگی را برای اجرای این مصوبه تشکیل دهند.

طلایی ادامه داد: این کارگروه باید ظرف مدت یک ماه پیشنهاداتی که از سوی اعضای شورای شهر تهران و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مطرح شد را در قالب تفاهم‌نامه همکاری تهیه و راهکارهای عملی و اجرایی این پیشنهادات را بررسی کند./دولت

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس