جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳
شهرداری تهران خرید واگن های مترو از چین را تکذیب کرد

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: شهرداری تهران در گزارشی انعقاد قرارداد برای خرید واگن های مترو از کشور چین را به طور کامل تکذیب کرد.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش سایت خبری شهرداریها به نقل از ایرنا؛«مصطفی افضلی فرد»درباره شکایت محمدحسن آصفری نماینده اراک از شهرداری تهران نسبت به خرید واگن های مترو از کشور چین افزود:

در روزهای اخیر گزارشی از شهرداری تهران به این کمیسیون ارسال شده است که در آن به طور کامل انعقاد قرارداد برای خرید واگن های مترو از کشور چین رد شده است.
وی تصریح کرد: در آن گزارش آمده است به دلیل این که ایران در این زمینه خودکفا و کیفیت محصولات داخلی نیز بالا است عقد قرار داد با کشور چین لازم نبوده است.
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس یادآور شد: اعضای این کمیسیون با توجه به گزارش شهرداری تهران برای بررسی کیفیت تولید داخلی از کارخانه واگن پارس اراک بازدید می کنند.
**اموال جدید کشف شده از بابک زنجانی با بالاترین قیمت به فروش می رسد
افضلی فرد همچنین درباره آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده بابک زنجانی گفت: به دنبال یافتن مستغلات و منابع مالی بیشتری از وی هستیم تا با فروش آنها بدهی وی را وصول کنیم.
وی ادامه داد: البته قبلا گفته شده است که منابع مالی جدیدی از زنجانی کشف و باید به بالاترین قیمت به فروش برسد.
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس همچنین به جلسه اخیر این کمیسیون برای رسیدگی به شکایت برخی نمایندگان از دولت درباره توزیع نامناسب سبد کالا اشاره و تصریح کرد: علت شکایت این نمایندگان از دولت توزیع نامناسب سبد کالا بود.
افضلی فرد یادآور شد: دولت برای رفع این ایراد مسوولیت توزیع سبد کالا را از وزارت صنعت، معدن و تجارت به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منتقل کرد.
وی خاطرنشان کرد: ۲۰ نفر از نمایندگان در شکایت خود محتوای سبد کالا و توزیع آن را مخالف اصل ۴۳ قانون اساسی می دانند چراکه این اصل بر حفظ کرامت انسان ها تاکید دارد.
نماینده مردم اردبیل در مجلس افزود: گزارش کمیسیون اصل ۹۰ مجلس درباره این شکایت طی چند روز آینده نهایی می شود.
**وصول اطلاعات جدید درباره پرونده فوتبال ارایه گزارش آن را به تعویق انداخته است
افضلی فرد همچنین درباره گزارش این کمیسیون از فساد در فوتبال اظهار داشت: جمع بندی در این زمینه انجام شده است.
وی به اختلاف نظر خود و رییس کمیسیون اصل ۹۰ درباره قرائت گزارش فساد در فوتبال در صحن علنی مجلس اشاره کرد و گفت: بحث هایی میان من و رییس این کمیسیون در زمینه ارایه نشدن این گزارش به صحن علنی مطرح شد، به وی گفتم در این زمینه جمع بندی دارم که اگر گزارش کمیسیون اصل ۹۰ تا آخر اردیبهشت ماه ارایه نشود، جمع بندی خود را ارایه خواهم داد.
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس تصریح کرد: در افکار عمومی توقعی نسبت این گزارش ایجاد شده است و مردم در انتظار اقدامی اساسی و تاثیر گذار هستند تا فرزندانشان بتوانند با خیال راحت و بدون دغدغه به ورزش ادامه دهند.
افضلی فرد همچنین گفت: البته یکی از دلایل تعویق گزارش فساد در فوتبال دریافت برخی اطلاعات و گزارش های جدید در مسیر بررسی این پرونده است.
وی خاطرنشان کرد: این کمیسیون از برخی فوتبالیست ها که قبلا در فوتبال حضور داشته اند دعوت کرده است تا پس از استماع سخنان آنان موارد جدید را به این گزارش اضافه کند./
Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری