جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳
ساخت ۵۲ بوستان در دستور کار سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تهران
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری تهران گفت:52 بوستان محلی، ناحیه ای ، منطقه ای، به مساحت تقریبی 250هکتار در دست ساخت است.به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر ...

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری تهران گفت:۵۲ بوستان محلی، ناحیه ای ، منطقه ای، به مساحت تقریبی ۲۵۰هکتار در دست ساخت است.
به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر ، علی محمد مختاری در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه سرانه فضای سبز در شهر تهران هم اکنون ۱۵٫۵ متر است افزود : بوستان های فرامنطقه ای نیز از جمله بوستان دانش و طبیعت و بوستان ایرانیان در محدوده منطقه ۱۹ و بوستان دوستدار کودک در منطقه ۱۸ و بوستان مادر در لویزان در منطقه ۴ و بوستان باغ ملک در منطقه یک ، و باغ بهشت در اراضی مصلی امام خمینی در دست احداث است .
وی بااشاره به ساخت فضای سبز در رود دره های شهر تهران گفت:تاکنون در حدود ۱۵۹هکتار از رود دره های شهر تهران ساماندهی و به فضای سبز تبدیل شده اند .
مختاری گفت:امسال حدود ۸۰ هکتار از رود دره های کن ،اوین و درکه به فضای سبز تبدیل می شود.
وی با اشاره به اینکه در سال جاری کاشت حداقل سه میلیون اصله نهال در شهر تهران در دستور کار است افزود : در حال حاضر حدود ۵۰ هزار متر مربع فضای سبز عمودی در شهر تهران ایجاد شده و حدود ۲۵ هزار متر مربع فضای سبز عمودی به صورت پایلوت بر روی ساختمان های شهرداری تهران و متقاضیان حقیقی و حقوقی اجرا خواهد شد.
مختاری گفت : یکی از سیاست های سازمان اصلی سازمان پارکها در سال جاری توسعه فضای سبز در مدارس و مساجد است که مسئولان این اماکن می توانند با مراجعه به ادارات نقلیه شهرداری در مناطق برای نام نویسی در طرح ایجاد فضای سبز در مدارس و مساجد اقدام کنند.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر یکی از مشکلات شهر تهران آب شرب است گفت : برای استفاده و آبیاری فضای سبز شهر تهران در سال گذشته ۳۰۰مخزن نگهداری آب غیرشرب و آب خام به میزان ۵۵۵ هزار متر مکعب احداث شد که برای آبیاری از این مخازن استفاده بشود.
مختاری گفت : هم اکنون ۱۵۰مخزن دیگر نیز به گنجایش ۲۵۰ هزار متر مکعب در دست اقدام است که تا پایان سال در مناطق ۲۲ گانه احداث خواهد شد .
وی گفت : مناسب سازی بوستان های قدیمی برای استفاده جانبازان و معلولان نیز در دستور کار است که تاکنون ۴۰۰ بوستان برای جانبازان مناسب سازی شده است .
مختاری گفت : ۲۲ بوستان نیز در حال طراحی است از سازمان شهرسازی خواستیم در این زمینه طراحی ویژه انجام شود تا بتوانیم بهترین خدمات را به جانبازان و معلولان ارائه دهیم.
وی گفت : لایروبی و بازسازی قنوات شهر تهران نیز در دستور کار است که ۱۵۰ قنات بزودی ساماندهی و بازسازی آن اجرا خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری