جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳
یک چهارم بودجه شهرداری یزد صرف تملک اراضی می‌شود
محمدرضا عظيمي‌زاده، ظهر چهارشنبه در نشستي خبري در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر در مورد ميزان صرف هزينه براي تملك اراضي در مسير پروژه هاي عمراني اظهار داشت: سال گذشته ...

محمدرضا عظیمی‌زاده، ظهر چهارشنبه در نشستی خبری در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر در مورد میزان صرف هزینه برای تملک اراضی در مسیر پروژه های عمرانی اظهار داشت: سال گذشته ۳۸ میلیارد تومان و امسال ۵۰ میلیارد تومان از بودجه شهرداری، صرف تملک اراضی در مسیر پروژه‌های عمرانی می شود که این رقم یک چهارم بودجه شهرداری را شامل می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: وقتی در شهریورماه سال ۹۱، شهرداری یزد را تحویل گرفتیم، ۵۲ میلیارد تومان بدهی احصاء شده و ثبت شده شهرداری یزد و سازمان های تابعه آن بود یعنی شهرداری نه تنها موجودی در اختیار نداشت، بلکه معادل یک سال بودجه عمرانی نیز بدهکار بود.

عظیمی زاده خاطرنشان کرد: برخی بدهی‌ها عمده و برخی برای تملک اراضی بود و بخشی از بدهی‌ها نیز احصا نشده و به مرور متوجه آن می شدیم.

وی با بیان اینکه کار در چنین شرایطی و در عین حال تامین رضایت مردم بسیار سخت بود زیرا اگر شهرداری حتی اگر یک روز کار نکند، بلافاصله بازخورد و انعکاس دارد و تبعات یک روز جمع آوری نکردن زباله یا یک روز رفت و روب نکردن شهر و یک روز عدم نگهداری از فضای سبز، مشخص است.

ماهانه ۶۰۰ میلیون تومان صرف روشن نگه داشتن اتوبوس های شهری یزد می شود

عظیمی زاده با بیان اینکه بسیاری از هزینه ها نیز برای شهرداری به صورت روزانه است، تصریح کرد: به عنوان نمونه برای اینکه اتوبوس های شهر را روشن نگه داریم، ماهانه ۶۰۰ میلیون تومان صرف سوخت آنها می ‌کنیم.

شهردار یزد خاطرنشان کرد: شهرداری یزد ماهانه پنج میلیارد تومان هزینه‌های ضروری دارد که نمی توان از آنها صرف نظر کرد ضمن اینکه باید رقمی را نیز صرف بازپرداخت بدهی های خود کند.

وی بیان کرد: خدماتی که اکنون شهرداری یزد به مردم ارائه می دهد، خدماتی متوسط است و تلاش می کنیم آن را به سطح بالا برسانیم که این امر نیازمند درآمد بالا و هزینه مناسب است.

انتقال کارخانه شهید قندی در آبادانی شهر خلل ایجاد می کند

عظیمی‌زاده با بیان اینکه شهرداری یزد به لحاظ درآمدی در محرومیت است و این شهر در مظلومیت قرار گرفته است، عنوان کرد: یکی از منابع درآمد پایدار شهرداری‌ها، مالیات بر ارزش افزوده صنایع است اما یزد به دلیل آنکه گستره سرزمینی کوچکی دارد، کمتر از وجود صنایع بهره مند شده و معدنی نیز در این شهر وجود ندارد.

وی عنوان کرد: عده ای همواره از انتقال صنایع آلاینده به خارج از شهر سخن می‌گویند،‌ نظیر انتقال واحد شهید قندی که با این موضوع به شدت مخالفیم زیرا معتقدیم آلایندگی این کارخانه باید رفع شود.

عظیمی‌زاده تصریح کرد: در عین حال اگر این واحد بزرگ تولیدی به خارج از یزد منتقل شود، آبادانی یزد دچار خلل خواهد شد.

وی در بخش پاسخ به سئوال خبرنگاران نیز در مورد وضعیت کشتارگاه صنعتی یزد اظهار داشت: این کشتارگاه در حالی به فعالیت خود ادامه می‌دهد که هنوز کشتارگاه های سنتی و زیرزمینی تعطیل نشده و این امر سبب شده کشتارگاه صنعتی یزد تنها با یک سوم ظرفیت خود کار کند.

استفاده از تنها یک سوم ظرفیت کشتارگاه صنعتی یزد

عظیمی‌زاده خاطرنشان کرد: این کشتارگاه که می تواند در هر شیفت کاری هزار و ۲۰۰ راس دام را کشتار کند، اکنون در یک شیفت ۴۰۰ راس را کشتار می کند در حالی که با فعال کردن هر دو شیفت، می تواند کل نیاز استان یزد را برطرف کند و این به معنای ضرر و زیان برای شهرداری و شرکای آن است.

وی در مورد کارخانه کمپوست نیز اظهار داشت: یک خط تولید این کارخانه در سال ۸۴ توسط تراکتور سازی تبریز راه اندازی شد اما کارشناسان امر معتقدند با خط راه اندازی شده فعلی، حتی امکان ایجاد یک کیلوگرم کمپوست وجود ندارد.

خط فعلی کارخانه کمپوست غیرقابل بهره برداری است

شهردار یزد خاطرنشان کرد: دو ماه است که کارخانه کمپوست یزد از تراکتورسازی گرفته و به شهرداری داده شده و اکنون باید تکلیف آن روشن شود.

وی عنوان کرد: خط فعلی یا باید کامل جمع آوری و خط جدید راه اندازی شود و یا باید اصلاحات بسیاری روی آن انجام شود که بسیار هزینه بر است اما در مجموع منتظر نظر کارشناسان امر هستیم.

عظیمی زاده قول داد: ظرف شش ماه آینده، تکلیف کارخانه کمپوست یزد مشخص شود و هر اقدامی لازم است انجام شود،‌ در اسرع وقت صورت گیرد.

امکان گسترش پارکینگ های درون محله ای در بافت ممتاز تاریخی شهر یزد نیست

وی در مورد پارکینگ طبقاتی نیز اظهار داشت: در بافت ممتاز تاریخی امکان گسترش پارکینگها را نداریم اما در بخش های دیگر بافت تاریخی و قدیمی، در صدد گسترش پارکینگ های درون محله ای هستیم.

عظیمی زاده خاطرنشان %

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
لمون پرس