جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳
تمام شهرداری‌های استان تهران باید برنامه ۵ ساله داشته باشند

مدیرکل فنی عمرانی استانداری تهران با اشاره به دستورالعمل جدید استانداری تهران گفت: تمام شورا و شهرداری‌ها باید دارای برنامه ۵ ساله باشند زیرا کارآمدی یک مدیر و شهر را باید توسط آن برنامه سنجید.

Print Friendly, PDF & Email

 مرتضی سلیم آبادی پس از بازدید ۲ ساعته خود که به منظور رفع مشکلات شهر جدید پرند انجام شد، اظهار کرد: جای بسیار تاسف است که مشکلات در شهرهای جدید ما از شهرهای قدیمی بیشتر است.

وی افزود: مشکلات شهرهای قدیمی به دلیل اینکه توسط خود مردم و بدون رعایت اصول شهرسازی ساخته می شوند طبیعی به نظر می رسد اما شهرهای جدید که ابتدا دارای طرح جامع و تفصیلی هستند وجود این چنین مشکلاتی نگران کننده است زیرا ما ابتدا شهر را به دست خود ایجاد کردیم و سپس مردم ساکن شدند.
مدیرکل دفتر فنی استانداری تهران با بیان اینکه استانداری تهران به دنبال روشن کردن تعیین و تکلیف مدیریت شهرهای جدید است، تصریح کرد: شهر باید تنها توسط یه شخص مدیریت شود زیرا اگر ما در گذشته و در زمانی که می خواستند شهرداری را در اینجا تاسیس کنند در این سمت بودیم به هیچ عنوان اجازه همچین کاری را نمی دادیم.

سلیم آبادی با اشاره به بازدیدهای دوره ای از شهرهای مختلف استان تهران گفت: استانداری تهران در ۳ سط پیگیرهای خود را انجام می دهد که شامل مکاتبات دفتر فنی استانداری تهران با دیگر مراجع و دستگاه های دولتی، انعکاس مشکلات شهرداری ها به معاون عمرانی استانداری و شخص استاندار تهران تا با اختیاراتی که در حوزه وظایفشان وجود دارد نسبت به حل آنها دستور لازم را بدهند.

وی با بیان اینکه شهردار پرند به طور مرتب پیگیری حل مشکلات شهر است، بیان کرد: خوشبختانه تعامل بسیار خوبی میان شهرداری و اعضای شورای شهر پرند وجود دارد اما هر چند شما شهر خوبی را تحویل نگرفتید اما شورای شهر خوبی نسیب مردم شهر است.

مدیرکل دفتر فنی استانداری تهران با تاکید بر برنامه محوری شهرداری ها در استان تهران اظهار کرد: تمام شورا و شهرداری ها باید دارای برنامه ۵ ساله باشند زیرا کارآمدی یک مدیر و شهر را باید توسط آن برنامه سنجید.

سلیم آبادی افزود: شاید برخی شهرداری ها اعلام کنند که شهرداری بودجه و اعتبار کافی ندارد اما بدانند که اگر برنامه روشن و مشخصی داشته باشند پول و اعتبار بر شهرداری سرازیر می‌شود.

وی با اشاره به اقدامات اساسی استانداری تهران در توسعه فضای سبز بیان کرد: طبق یه برنامه ریزی مشخص در نظر داریم ظرف ۵ سال گذشته ۱۵ میلیون اصل نهال در استان تهران به کاریم که در این میان و در مدت زمان کوتاه مدیریت جدید استانداری توانستیم برای نخستین بار ۷ هکتار زمین از منابع طبیعی تحویل گرفتیم تا شهرداری ها برای توسعه فضای سبز اقدام کنند که در نهایت با گرفتن مجوز لازم در نظر داریم این زمان ها کاملا به شهرداری ها واگذار شود.

مدیرکل دفتر فنی استانداری تهران با اشاره به اقدامات اساسی شهر پرند در حوزه فضای سبز گفت: توسعه بسیار خوب فضای سبز و ایحاد پارک ۱۲ هکتاری شهدای هسته‌ای و همچنین ایجاد زیر ساخت آبیاری قطره سبب شد تا مراتب تقدیر استانداری تهران را به اهدای لوحی به شهردار پرند اعلام کنیم./تسنیم

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس