جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳
مرور چند خبر از شهرداری گرگان
 رییس شورای اسلامی شهر گرگان بر ضرورت افتتاح تقاطع غیرهمسطح میدان شهید قندهاری گرگان در موعد مقرر تاکید کرد. ˈناصر گرزینˈ روز گذشته در جلسه رسمی و علنی شورای شهر گرگان ...

 رییس شورای اسلامی شهر گرگان بر ضرورت افتتاح تقاطع غیرهمسطح میدان شهید قندهاری گرگان در موعد مقرر تاکید کرد.

ˈناصر گرزینˈ روز گذشته در جلسه رسمی و علنی شورای شهر گرگان اظهار کرد: براساس گزارش های ارایه شده از سوی معاونت عمرانی شهرداری در خصوص میزان پیشرفت پروژه در حال احدث تقاطع غیرهمسطح میدان شهید قندهاری و وعده داده شده، این پروژه در مرداد ماه افتتاح خواهد شد.

وی، تاسیسات عمده شبکه‎های آب، گاز، برق و مخابرات در محل اجرای پروژه و همچنین افزایش بی‎رویه قیمت مصالح را مهمترین دلیل توقف و کندی اجرای پروژه غیرهمسطح گرگان عنوان کرد و افزود: انتظار می رود با وجود شرایط ایجاد شده و تاکید مدیریت شهری بر افتتاح به موقع این پروژه در مرداد ماه جاری شاهد بهره برداری از آن باشیم.

این عضو شورای شهر گرگان در ادامه همچنین با تاکید بر راهبردهای سند چشم انداز شهری گرگان، تصریح کرد: مدنظر قراردادن سند گرگان ۱۴۰۴ در برنامه ریزی ها و تصمیمات شهری راه رسیدن به تغییرات اساسی و زمینه زیباسازی شهری است.

***

ˈزهرا نوراˈ عضور شورای اسلامی شهر گرگان، فقدان سازمان زیباسازی شهرداری را یکی از مهمترین خلاءهای مدیریت شهری گرگان عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه تشکیل سازمان زیباسازی یکی از نیازهای شهرستان است که اگر تحقق پیدا کند مبلمان شهری وضعیت بهتری خواهد گرفت، گفت: مقوله زیباسازی شهری کلاف سردرگمی است که مدیریت شهری هنوز آنطور که باید و شاید به تعریف جامعی در این خصوص دست نیافته است.

رییس کمیسیون اداری و مالی شورای شهر گرگان با تاکید بر اینکه با نگاهی علمی، لزوم ایجاد سازمان زیباسازی در شرایط کنونی برای شهر گرگان بیش از پیش محسوس است، اظهار کرد: پرداختن به موضوعات شهرسازی و زیباسازی شهری دو مساله اساسی است و شهرداری نباید فعالیت‎ها را فقط در بهره‎برداری از پول بیشتر بداند، بلکه توجه به مسائل روحی و روانی شهروندان باید در اولویت باشد.

نورا ادامه داد: با بررسی عملکرد شهرداری در زمینه زیباسازی و بهسازی شهری می توان دریافت که متأسفانه مدیریت شهری در این مورد اقدام به کارشناسی ظرفیت ها و تبدیل آن به فضاهای مطلوب براساس قوانین شهرداری ها، نکرده است.

***

در آیینی با حضور منتظری مشاور استاندار و مدیرکل حراست استانداری گلستان، شهردار گرگان، اعضای شورای اسلامی شهر، معاونین و مدیران شهرداری، ˈمهدی خسرویˈ به عنوان سرپرست حراست شهرداری گرگان معرفی شد.

پیش از این هادی نادری عهده دار این سمت بوده است.

***

شهرداری گرگان طی لایحه ای از شورای اسلامی شهر خواست تا بخشی از اختیارات شهردار را به مدیران مناطق و قائم مقام آنان واگذار نماید.

بر این اساس صدور پروانه های ساختمانی احداثی و تعمیراتی و مجوزهای بعدی و صدور پایان کار ساختمانی تا مساحت ۲۰۰۰ مترمربع زیربنا و مازاد آن با هماهنگی و تایید شهرداری مرکز، اخذ و پاسخ استعلام ها از دیگر دستگاه ها و مراجع قانونی، امضای احکام ماموریت اداری و مرخصی کارکنان، نمایندگی برای پاسخگویی به دعاوی حقوقی کیفری مربوط به منطقه در مراجع قضایی و قانونی بخشی از این اختیارات است.

همچنین انجام تشریفات قانونی انعقاد قرارداد پیمانکاری دربخش عمران تا سقف نصاب معاملات متوسط و تهیه وتایید صورت وضعیت وپرداخت مبالغ صورت وضعیت ها بارعایت کسورات قانونی و مطابق با آیین نامه معاملات ،تشکیل کمیسیون مناقصات تا سقف معاملات متوسط و انجام هزینه از محل اعتبارات جاری به استثنای هزینه های پرسنلی براساس اعتبار تخصیص از مرکز با رعایت ضوابط و مقررات مالی از دیگراختیاراتی است که از سوی شهردار گرگان به مدیران مناطق تفویض شد.

***

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی و معاون خدمات شهری شهرداری گرگان جابجا شدند.

در احکامی جداگانه از سوی حسین صادقلو شهردار گرگان، ˈمحمدرضا اسفندیاریˈ به عنوان معاون خدمات شهری و ˈمختار زرگرانیˈ مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری گرگان شدند.

پیش از این ˈمحمدرضا اسفندیاریˈ مدیرعامل سازمان آتش نشانی و ˈمختار زرگرانیˈ نیز معاون خدمات شهری بود.

به گفته شهردار گرگان، جابجایی ها و تغییرات در شهرداری به منظور ایجاد فرصت برای کسب تجربیات جدید و پویایی بیشتر سازمانی است.

***

عملیات احداث دیوار سنگی رودخانه زیارت در قسمت هایی از حدفاصل پل کوی شهید علی محمدی تا گلشهر و همچنین رودخانه اسلام آباد حد فاصل پل شهید مفتح تا پل بلوار خلیج گرگان (افسران) به اتمام رسید.

معاون فنی و عمران شهرداری گرگان روز دوشنبه درباره هدف از اجرای این پروژه گفت: دیواره سازی رودخانه ها برای هدایت مناسب سیلاب ها، تثبیت ترانشه وجداره رودخانه، بهسازی محیط و امکان اجرای پارک و تاسیسات مجاور رودخانه ها انجام می شود.

ˈمحسن احمدیˈ، میزان اعتبار درنظر گرفته شده برای دیواره سازی رودخانه اسلام آباد (حد فاصل پل شهید مفتح تا پل بلوار خلیج گرگان ) را ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و برای دیواره سازی رودخانه زیارت (حدفاصل پل کوی شهید علی محمدی تا گلشهر) ۳ میلیارد و ۱۷۸ میلیون ریال اعلام کرد.

شهرستان گرگان مرکز استان گلستان است.

***

معاون فنی و عمران شهرداری گرگان روز دوشنبه گفت: در ضلع شمال میدان بسیج این شهر

، زمین ورزشی روباز احداث می شود.

ˈمحسن احمدیˈ افزود: به منظور ایجاد بستری مناسب برای اوقات فراغت و ترویج ورزش و بالا بردن نشاط و سلامت شهروندان، شهرداری اقدام به احداث زمین ورزشی رو باز در ضلع شمال میدان بسیج نموده است.

وی ادامه داد: احداث فنس، بتن ریزی کف و چمن مصنوعی به همراه ابنیه مربوط به رختکن و فضای اداری از جمله اقدامات عمرانی برای راه اندازی مجموعه ورزشی روباز در این نقطه است.

احمدی، میزان اعتبار پیش بینی شده برای این پروژه را حدود دو میلیارد ریال اعلام کرد.

***

مرحله اول مطالعات طرح جامع حمل و نقل و ترافیک شهر گرگان در نشستی ۵ ساعته با حضور شهردار گرگان، اعضای کمیسیون توسعه و عمران شورای اسلامی شهر، مدیر کل دفتر فنی استانداری گلستان، رییس پلیس راهور استان و کارشناسان کمیته فنی وتخصصی حوزه معاونت فنی و عمران شهردار مورد بررسی قرار گرفت.

مشاور این طرح در این نشست گزارشی در خصوص مطالعات انجام شده طرح جامع حمل و نقل ترافیک شهر، شامل آمار برداری های انجام شده از قبیل دوخطوط برش (شمارش حجم و سرنشین خودرو) آماربرداری od (مبداء- مقصد) تهیه فرمهای مبداء و مقصد خانوار، آمار فرودگاه ،پایانه ،جایگاه های سوخت، آمار تردد دروازه های شهر ،پارکینگ ها، اطلاعات تاکسیرانی و اتوبوسرانی ارائه داد.

وی اعلام کرد که با توجه به طرح های توسعه آتی شهر و پس از تحلیل و مدلسازی اطلاعات با نرم افزارهای مربوطه و شبیه سازی ساعت های اوج ترافیک، ارائه راهکارهای کاهش ترافیک از جمله شبکه معابر جدید، تقاطع های غیرهمسطح، سیستم های حمل ونقل سریع از سوی مشاور امکان پذیرخواهد بود.

***

سرپرست سازمان تاکسیرانی گرگان بازدید از آژانس های تلفنی سطح شهر را در دستور کار بازرسان سازمان قرارداد.

در این خصوص و در راستای ساماندهی حمل ونقل درون شهری گرگان، این بار سازمان تاکسیرانی اقدام به بازدید از آژانس ها در جهت استفاده از پارکینگ توسط خودروهای آژانس، نحوۀ مدیریت مدیر آژانس، وضعیت پروانه آژانس، وضعیت مکانی آژانس، چگونگی وضعیت ظاهری خودرو و کارت تردد رانندگان، داشتن تابلو ثابت، آرم و علائم خودرو خواهد کرد.

نحوۀ ثبت فعالیت در دفاتر موجود در آژانس ها به جهت خدمات دهی بهتر به شهروندان از دیگر اهداف این بازدید خواهد بود.

ˈبیژن مومنیˈ روز گذشته در این زمینه گفت: شهروندان گرگانی برای ارائه هرگونه انتقاد و پیشنهاد در جهت خدمات رسانی مطلوب تر می توانند به آدرس : انتهای خیابان اول گرگان جدید مراجعه و یا با شماره ۶۶۸۵۵۰۱ داخل ۵ تماس حاصل نمایند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس