جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳
۸۵ درصد بودجه شهرداری شیراز صرف پروژه‌های عمرانی می‌شود

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر شیراز با بیان اینکه ۸۵ درصد بودجه شهرداری شیراز برای پروژه های عمرانی هزینه می شود، گفت: توجه بیشتر در توزیع پروژهای عمرانی به مناطق محروم شیراز است.

Print Friendly, PDF & Email

 محمدرضا هاجری امروز در جلسه شورای شهر شیرازبا تبریک میلاد مولود کعبه و تقدیر و تشکر از تمامی کسانی که در برگزاری مراسم معنوی اعتکاف تفسیر معنوی از زندگی شهری با سبک زندگی اسلامی کردند، اظهار کرد: بدون شک مراسم اعتکاف بزرگ کانون رهپویان وصال، مسجد جامع عتیق، مسجد وکیل، دانشجویان و محلات افتخاری برای شهر مقدس شیراز بوده و در ارتقاء معنوی که لازمه شهر مقدس شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت (ع) است نقش بی نظیری دارد.

وی افزود: شورای شهر به عنوان مجلس محلی با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی رفاقتی دیرینه داشته و رقابتی در میان نیست و جای کسی را تنگ نکرده که هر روز با تصویب قوانین در مجلس دست و پای این پارلمان محلی را می بندند.

هاجری با بیان اینکه لازم است مجلس شورای اسلامی همان شأن و جایگاهی که برای نمایندگان شهرها قائل است، برای شوراها هم قائل باشد، گفت: نزدیکی اعضای شورا به مردم نباید عاملی  شود که مجلسیان هر روز شوراها را محدودتر کرده تا از حضور پررنگ در کلان شهرها به حاشیه برده شوند.

وی اظهار کرد: برای نمونه  ای کاش در تصویب یک طرفه بیمه ساختمان از نظرات شوراها و شهرداری ها استفاده و چیزی را بر مردم تحمیل نمی کردند که مشکل ساز شود یا اگر بیمه ساختمان را تحمیل کردند، بیمه گزاران را مجبور به خدمات رسانی در قبال دریافت های نجومی می کردند، دریافت حق بیمه ساختمان بدون الزام به خدمات رسانی از عدالت و انصاف به دور بوده و هست.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز خاطر نشان کرد: بخشی از فاضلاب شهر صدرا از طریق دشت و دره های پشت منطقه جوادیه در حال رسیدن به شهر شیراز است، و به زودی فاجعه زیست محیطی ایجاد می شود.

وی گفت: با وجود  تذکرات رسمی و کتبی محیط زیست و بهداشت و دعوت از متولیان شهر صدرا به شورای شهر شیراز برای پاسخگویی به اعتراضات ساکنان شهرک جوادیه با عدم حضور نه تنها پاسخگو نیستند بلکه با بی خیالی از کنار این همه آلودگی محیط زیست عبور می کنند.

هاجری افزود: لازم است استاندار و فرماندار با همت جهادی جلوی این گونه آلودگی ها را گرفته تا کلان شهر شیراز بیش از این آسیب نبیند، چنانچه مسئولان شهر صدرا، فاضلاب رها شده را سرمایه صدرا می دانند، جلو نفوذ آن به شهر شیراز را بگیرند یا اجازه دهند آنها را بازیافت و در ایجاد فضای سبز کوهپایه ها مورد استفاده قرار گیرد.

وی عنوان کرد: از استاندار و فرماندار درخواست دارم هرچه سریع تر تکلیف بودجه مصوبه شهرداری شیراز را مشخص و آن را برای ابلاغ به شهردار به شورا باز گردانند تا خللی در اجرای پروژه های عمرانی ایجاد نشود.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر شیراز تصریح کرد: طولانی شدن زمان بررسی بودجه، مشکلاتی را برای پیمانکاران طرف قرارداد شهرداری ایجاد کرده که ادامه آن در روند عمران شهر اخلال ایجاد می کند.

وی افزود: از آنجائی که به تعبیر امام راحل و مقام معظم رهبری: مردم ولی نعمت ما هستند و با توجه به اینکه بیش از ۸۰ درصد فعالیت های فرهنگی، مذهبی، هنری، ورزشی و اجتماعی توسط مردم در مساجد، حسینیه ها،  کانون های فرهنگی – هنری مساجد و بسیج، هیئت های مذهبی و سازمان های مردم نهاد صورت می گیرد، با تلاش کمیسیون فرهنگی و شورای اسلامی شهر قصد داریم فعالیت های فرهنگی، هنری، ورزشی و اجتماعی شهرداری  بیرون سپاری شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر شیراز گفت: برای این برون سپاری چه کسانی بهتر از کانون های فعال فرهنگی؟ لازم است فرهیختگان و تلاشگران این عرصه با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در عملیاتی کردن این طرح یاری کنند.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز اظهار کرد: از فرو ریختن سقف سینما پرسیای شیراز به شدت اندوهگین بوده، شورا و شهرداری اعلام آمادگی می کنند تا مشکل این مرکز فرهنگی – هنری به نفع شهر حل و فصل شود.

وی افزود: نزدیک به ۸۵ درصد بودجه های شهرداری عمرانی و در پروژه های شناسنامه دار و مشخص شده هزینه شده و تمامی مناطق دهگانه شهرداری از بسترهای عمران بهره می برند و مناطق محروم و کم برخوردار در اولویت پروژهای عمرانی  قرار دارد.

هاجری بیان کرد: نباید با دریافت گزارش های غلط زحمات و تلاش های مدیریت جهادی شورا و شهرداری را تحریف و مخدوش جلوه داد زیرا مردم خود شاهد و ناظر کارها بوده می توانند اظهار نظر کنند و نیاز به قیم ندارند.

وی گفت: تمامی کمیسیون های شورای اسلامی شهر و شهرداری، قانونی و منطبق با شرح وظایف و آئین نامه ها است و اگر تخلفی در شهری دیگر در شورا اتفاق افتاده، نباید سریعاً آن را به تمامی کشور تعمیم دهیم.

هاجری افزود: مواظب باشیم در مصاحبه ها و ارائه گزارشات،  شبهه و حاشیه درست نکنیم تا  افکار عمومی دلواپس دلواپسی های مصاحبه کننده نشوند./تسنیم

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس