جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳
امکان پرداخت قبوض شهرداری مشهد با تلفن گویای ۱۳۷
 علی آبسالان ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: راه‌اندازی راهنمای پرداخت الکترونیک قبوض از طریق تلفن گویای 137 با هدف افزایش رضایت شهروندان در پرداختی‌های عوارض به شهرداری انجام ...

 علی آبسالان ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: راه‌اندازی راهنمای پرداخت الکترونیک قبوض از طریق تلفن گویای ۱۳۷ با هدف افزایش رضایت شهروندان در پرداختی‌های عوارض به شهرداری انجام شده است.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد با اشاره به تلاش شهرداری مشهد در راستای ارتقای هر چه بیشتر سلامت اداری با استفاده و بهره‌مندی از فناوری‌های نوین اطلاعاتی و ارتباطی به منظور تسریع در ارائه خدمت مناسب به شهروندان شهر مشهد خاطرنشان کرد: در حال حاضر با تلاش سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، روش‌های متفاوتی از پرداخت الکترونیک راه‌اندازی و فعال شده است.

آبسالان افزود: با توجه به وجود مشکلاتی از جمله سرعت پائین فرآیند پاسخگویی پرداخت قبوض در روش مراجعه حضوری، افزایش ترددهای درون شهری شهروندان، درگاه‌های مختلف پرداخت غیرحضوی از جمله سامانه تلفن گویای ۱۳۷ به عنوان طرحی با هدف کاهش و حذف مشکلات گذشته با رویکرد سلامت اداری راه‌اندازی شده است.

وی تصریح کرد: فعال شدن سرویس راهنمای تلفن گویا بر روی تلفن گویای ۱۳۷ شهرداری مشهد توسط بانک شهر، به عنوان یکی از ابزارهای مناسب اطلاع‌رسانی و یا خدمات‌رسانی به شهروندان در راهبردهای مشتری مداری و تکریم ارباب رجوع، مطرح است که در این فرآیند شهروند با تماس با تلفن ۱۳۷ چه از طریق تلفن ثابت و چه از طریق تلفن همراه و اتصال به پرداخت تلفنی بانک شهر می‌تواند نسبت به پرداخت عوارض شهرداری اقدام کند.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد عنوان کرد: هنگام استفاده از تلفن گویا ۱۳۷، شهروند بدون نیاز به تجهیزات خاص و تنها با یک گوشی تلفن ثابت یا موبایل اطلاعات مورد نیاز را دریافت و به راحتی می‌تواند قبض عوارض شهرداری خود را پرداخت کند.

آبسالان به همکاری و تعامل شهرداری مشهد با بانک شهر اشاره کرد و گفت: در حال حاضر شهرداری مشهد به عنوان یکی از مهم‌ترین نهادهای مدیریت شهری این کلانشهر، تحت تاثیر بسیاری از طرح‌ها و پروژه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات قرار گرفته است که در این زمینه طبق تفاهم‌نامه با بانک شهر مقرر شد، سرویس‌های ارتباطی مختلفی بر روی سامانه‌های نرم‌افزاری شهرداری فعال شود.

وی با بر شمردن پنج طرح مشترک شهرداری مشهد با بانک شهر اظهار کرد: پنج سامانه هوشمند با عناوین سامانه پرداخت قبوض شهروندی از طریق درگاه ۱۳۷، سامانه خرید دین و اقساط، سامانه پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی‌ و سامانه شارژ من‌کارت از طریق کارت‌های شتاب، پنج نمونه از طرح‌هایی است که قرار است در اجرای فصل جدیدی از پروژه‌های فناوری اطلاعات در حوزه مدیریت شهری و با همکاری بانک شهر در راستای حرکت به سمت شهر هوشمند، گام‌های موثرتری را بردارد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس