جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳
شهرداری زنجان قانونی نسبت به ساماندهی تابلوهای پزشکان اقدام کرده است
 شهردار زنجان، گفت: شهرداری این شهر طبق قانون و شرح وظایف تعیین شده نسبت به ساماندهی تابلوهای شهری به ویژه پزشکان اقدام کرده است. محسن امین روز یکشنبه در گفت و ...

 شهردار زنجان، گفت: شهرداری این شهر طبق قانون و شرح وظایف تعیین شده نسبت به ساماندهی تابلوهای شهری به ویژه پزشکان اقدام کرده است.

محسن امین روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: ساماندهی تابلوهای شهری به ویژه ساختمانهای پزشکان از وظایف اصلی و مهم شهرداری زنجان است.

وی یادآورشد: نصب تابلوهای متعدد پزشکان بر روی یک پایه خطر بی تعادلی و سقوط در پیاده روها و وقوع حوادث ناخوشایند را به دنبال دارد و شهرداری با توجه به وظیفه خطیر خود نسبت به جمع آوری آنها مبادرت کرده است.

امین افزود: متاسفانه در سالهای گذشته به ساماندهی تابلوهای شهری به ویژه مطب ها توجهی چندانی دراین شهر نشده و سیمای شهری را ناهمگون و دلگیر کرده است.

شهردار زنجان، با اشاره به اینکه جمع آوری تابلوهای پزشکان نارضایتی های این قشر را به همراه داشته است، گفت: شهرداری از قبل و با اخطاریه های قبلی نسبت به ساماندهی این تابلوها صادر کرده بود.

وی اظهار کرد: تا کنون عوارضی از جامعه پزشکی این شهر بابت نصب تابلوها دریافت نشده و در صورت ادعای پزشکان می توانند با دردست داشتن فیش به شهرداری این شهر مراجعه کنند.

امین، افزود: ساماندهی تابلوهای شهری مقاومت و جوسازی را علیه شهرداری به دنبال خواهد داشت اما شهرداری بر اساس شرح و وظایف خود به این امر اقدام می کند.

وی یادآورشد: بر اساس استاندارهای ارائه شده تابلوهای پزشکان باید در ابعاد ۶۰ در ۷۰ نصب شود و شهرداری در بحث ساماندهی تا یک متر مربع رایگان اعلام کرده است.

شهردار زنجان همچنین از تقدیم لایحه تبلغیات هدفمند محیط شهری به شورای شهر خبر داد و گفت: با تصویب نهایی این لایحه تبلیغات تمامی مشاغل وحرف شهری واحدهای تجاری و خدماتی ساماندهی می شود.

عضو شورای عالی نظام پزشکی کشور پیش تر به خبرنگار ایرنا گفت: اداره زیباسازی شهرداری زنجان بدون صدور اخطاریه قبلی اقدام به جمع آوری علمک تابلوهای پزشکان این شهر کرده است.

حسین بابایی افزود: جمع آوری علمک های تابلوهای پزشکان توسط اداره زیباسازی شهرداری زنجان علاوه بر ایجاد ضرر و زیان به جامعه خدوم پزشکی موجب توهین به آنان و سردرگمی بیماران نیز شده است.

وی یادآورشد: برابر بند ج ماده دو قانون تشکیل سازمان نظام پزشکی، تدوین و تصویب مقررات و ضوابط خاص صنفی مربوط به استاندارد کردن تابلوهای پزشکان جز اختیارات این سازمان است.

بابایی افزود: آیین نامه استانداردسازی تابلوهای شاغلان در حرفه های پزشکی، موضوع بند چ ماده سه از فصل دوم قانون تشکیل نظام پزشکی مصوب ۲۵/۱٫/۱۳۸۳ مجلس شورای ناظر و گواه بر این اختیار است.

وی اظهار کرد: جامعه پزشکی این شهر با سوابق درخشان همواره مبلغ و پیشگام در امور زیباسازی شهری و اجرای درست آیین نامه های مترقی مبلمان شهری بوده اند و مراتب رنجش خاطر شدید خود را از اینگونه اقدامات موهن و ناهماهنگ به این سازمان اعلام کرده اند.

رییس شورای هماهنگی سازمان نظام پزشکی استان زنجان، گفت: باید تا روشن شدن موضوع از ابعاد شکلی و محتوایی در صحن شورای اسلامی شهر، با توجه به مستندات ارایه شده نسبت به توقف اقدامات اداره زیباسازی شهرداری مبادرت شود.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس