جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳
شهرداری گرگان به مسائل رفاهی کارگران شهرداری توجه ویژه داشته باشد
محمد ابراهیم جرجانی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: در هفته گذشته یکی از کارگران شهرداری در اثر بیماری و نداشتن شرایط مالی مناسب جان خود را از دست داد؛ ...

محمد ابراهیم جرجانی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: در هفته گذشته یکی از کارگران شهرداری در اثر بیماری و نداشتن شرایط مالی مناسب جان خود را از دست داد؛ شهرداری می توانست توجه بیشتری به این کارگر و افرادی مشابه ایشان داشته باشد تا از مرگ حتمی به دلیل عدم برخورداری از شرایط مالی مناسب نجات یابند.

وی ادامه داد: مدیریت شهری نیاز است تدابیری بیاندیشد تا در صورت وقوع اتفاقی حین کار برای کارگران و یا در هنگام بازنشستگی، خانوده آنها دغدغه های مالی نداشته باشند و شرایط مناسبی برای ادامه زندگی عادی آنها فراهم باشد.

وی تصریح کرد: در صورت بروز هرگونه اتفاقی برای کارگران، کارگری که دچار مشکلات جسمی می شود کاملا رها می شود و شهرداری و دیگر سازمان های زیر مجموعه هیچ گونه رسیدگی به کارگر ندارند که این نگاه به دور از انصاف است.

جرجانی با بیان اینکه بسیاری از کارگران زیر مجموعه شهرداری هنوز از حق و حقوق حداقل قانون کار برخوردار نیستند، افزود: با گذشت بیش از ۷ ماه از فعالیت شورا و با توجه به شعارهای زیبایی که همکاران برای گرفتن حق کارگران از پیمانکاران شهرداری می دادند، تاکنون موفق به دریافت این حق برای کارگران از پیمانکاران نشده ایم.

رئیس کمیسیون خدمات شهری، فضای سبز و زیست شهری بیان داشت: امیدوارم اعضای شورا و شهرداری جدی تر وارد عمل شوند تا آرامشی برای کارگران در این مجموعه به لحاظ مالی مهیا شود.

وی خواستارفعال شدن کمیته رفاهی در شد و افزود: شهرداری باید فعالیت خود را به سمتی ببرد که خواسته های کارگران را در حد معمول برآورده کند تا این افرادی که زحمات زیادی در شهر می کشند را به زندگی امیدوارتر شوند.

عملکرد شورا، تاکنون در سطح متوسط است

وی در توضیح عملکرد شورای اسلامی شهر گرگان گفت: عملکرد شورا، تاکنون در سطح متوسط قرار داشته است؛ در مدت ۷ ماه فعالیت شورا، شهردار گرگان انتخاب شد و بودجه شهر مصوب شد که نقاط مثبتی است اما می توانستیم چارچوب هایی را برای خواسته های به حق مردم مانند تله کابین، شهربازی، تبلیغات شهری پیش بینی کنیم که متاسفانه کاری در این زمینه انجام نشد.

جرجانی ادامه داد: با تعیین تکلیف تبلیغات شهری می توانستیم فضای خوبی را در شهر ایجاد کنیم؛ در اذهان مردم خواهد ماند که نوروز ۹۳ شهری داشتیم فاقد تابلو و دارای تبلیغات شهری بسیار سنتی.

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر گرگان بیان کرد: امیدوارم دوستانم در شورا با تخصص و تعهدی که دارند، خارج از تفکرات شخصی، به صورت شورایی در راستای رشد و توسعه شهر فعالیت کنند.

وی تصریح کرد: شورایی به این معنا نیست که تنها برای یک مصوبه تعدادی رای داده شود بلکه از این نظر که با تفکر و تخصص با در نظر گرفتن مشکلات مردم رای داده و مصوبه ای اجرایی شود.

وی بر اولویت بندی برنامه های ضروری شهرداری و شورا تاکید کرد و افزود: اولویت بندی برنامه های ضروری مردم کار خیلی واجبی است که متاسفانه تاکنون شورا آن را پیش بینی نکرده است؛ نیاز است اولویت بندی برنامه ها در سریعترین زمان انجام شود.

بایدخواسته های به حق مردم شناسایی شود

جرجانی اعلام کرد: بایدخواسته های به حق مردم شناسایی شود تا در قالب ۱۰ برنامه این نیازها اولویت بندی شده و به شهرداری ابلاغ شود تا مجموعه شهری در اجرای این برنامه ها تلاش کند.

وی از عدم پیگیری مصوبه شورا در خصوص احداث پل در شرق شهرستان گرگان ابراز نارضایتی کرد و افزود: احداث پل هوایی در شرق گرگان ۵ ماه پیش مصوب شد که تاکنون هیچ اقدامی برای ساخت آن انجام نشده است.

رئیس کمیسیون خدمات شهری، فضای سبز و زیست شهری بیان داشت: امیدوارم شهردار تمرکز خود را به خواسته های مردم کند و توانمندی خود را به سمتی ببرد که خواسته های مردم اجرا شود؛ احداث ساختمان شهرداری نیاز ضروری شهر نیست می توان آن را در طول ۴ سال بنا کرد اما برخی مسائل شهری نیاز به توجه مدیریت شهر دارد که باید به آنها رسیدگی شود.

وی خواستار انسجام بین اعضای شورای اسلامی شهر شد و افزود: با تفرقه و جدایی بین اعضای شورا کارها به خوبی پیش نخواهد رفت و به شهر آسیب وارد خواهد شد؛ انتظار می رود که اعضای شورا یکدست و محکم و در کنار یکدیگر باشند تا شهرداری را موظف به اجرای پروژه هایی برای رفع نیاز های شهر کند نه اینکه شهرداری بدون نظر اعضای شورا به کار خود بپردازد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس