جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳
کم‌رنگ شدن نقش سازمان همیاری شهرداری‌ها

سازمان همیاری شهرداری ها به اعتقاد مسئولان این سازمان به معنای واقعی دچار عدم تمرکز است و به همین دلیلی علیرغم توانمندی های بالا در طول سالیان متمادی اتفاق خاصی در آن روی نداده است. مسئولان این سازمان معتقدند با ایجاد بانک همیاری شهرداری و با مشارکت و سرمایه گذاری سازمان در تهران می توان زمینه درآمد زایی بهتر این سازمان و نقش آفرینی در بیشتر پروژه های عمرانی را فراهم کرد.

Print Friendly, PDF & Email

 صبح چهارشنبه گردهمایی مدیران عامل سازمانهای همیاری شهرداری های مناطق پنج گانه کشور در استان کرمانشاه برای بیان مشکلات و نیز اظهارنظر کارشناسان این سازمان در سالن شهدای استانداری کرمانشاه برگزاری شد.

مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری های استان خراسان رضوی در حاشیه این گردهمایی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت:  سازمان همیاری شهرداری ها به معنای واقعی دچار عدم تمرکز است و به عنوان نهادی که سنگ زیرین سایر نهاد هاست اگر مانند سایر ارگان ها اتحادیه ای برای آن به منظور هماهنگی و انسجام تشکیل شود، در کنار تخصیص بودجه ای متناسب، متمرکز و با اعتبار وزارت کشور می تواند در بیشتر حوزه های عمرانی بازرگانی نقش آفرین باشد.

پور فتح اله گفت: اصولا دارا بودن اساسنامه به روز و با شکل بهتر از اساسنامه کنونی است و ما امیدواریم با هم پوشانی ها و هم افزایی هایی که با ایجاد اتحادیه به وجود می آید در انجام مسائل کاری بتوانیم اهداف بلند سازمان را به شیوه موثرتری محقق سازیم.

۷۰ درصد معادن نمک در استان سمنان

در ادامه، هروی، مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری های استان سمنان نیز به بیان نقطه نظرات خود پرداخت و به خبرنگار مهر گفت: با وجود اساسنامه فعلی، مشکلات کنونی عدیده است و بحث اساسی آن جایگاه قانونی اساسنامه است به شکلی که دستگاه بازرس و حسابرس آن شوراها هستند و با وجود اینکه تنها سازمانی است که پشتوانه های بسیاری شامل شهرداری ها، ادارات و استانداری دارد و علیرغم توانمندی های بالا در طول سالیان متمادی اتفاق خاصی در آن روی نداده است.

وی افزود: در پاره ای از موارد قوانین دست و پاگیر و در سایر موارد عدم نظارت و هماهنگی کافی مشکل ساز شده که با تشکیل اتحادیه و اصلاح اساسنامه بسیاری از موانع موجود به راحتی از پیش رو برداشته می شود.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به ایجاد تعادل میان سازمانهای مختلف، تاکید کرد: هر استان با وجود پتانسیل های موجود خود می تواند با استان کرمانشاه در زمینه صادرات همکاری های خوبی را انجام دهد و افزایش تعاملات بین سازمانی موجب شناسایی بهتر ظرفیت ها و پتانسیل های استان های مختلف خواهد شد.

وی در پایان سخنان خود تصریح کرد: هم اکنون استان سمنان بیش از ۷۰ درصد معادن نمک کشور را در اختیار دارد و گچ سمنان به همه مناطق کشور صادر می شود که با توسعه هماهنگی ها با سایر سازمانهای همیاری شهرداری زمینه شناخت و توسعه صادرات بیش از پیش منابع  فراهم می شود.

کم رنگ شدن نقش سازمان همیاری شهرداری ها

در ادامه این گردهمایی، عسگریان، مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های استان همدان با اشاره به کم رنگ شدن نقش سازمان همیاری شهرداری ها و توجه کم به این سازمان، در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اساسنامه کنونی نیاز به بازنگری اساسی و اصلاح دارد و در مجموع نیز نگاه سازمان باید نگاه تعریف شده ای باشد.

وی افزود: به پیشنهاد سازمان شهرداری ها و دهیاری ها یک افق ویژه تعریف شده که با استفاده از تجارب مدیریتی مدیران سازمان می توان برنامه ریزی موثری را ارائه داد و بی شک اگر بخواهیم هماهنگی و تعامل مناسب کاری را داشته باشیم به تعریف دقیقی از از اهم فعالیت ها که هر کدام از سازمان ها که، به تناسب توانمندی ها و ظرفیت های خود در طول سالیان متمادی انجام داده اند، نیازمندیم.

وی افزود: بدلیل فراهم بودن اساسنامه در صورت تدوین برنامه دقیق و مشخص، در صورت توانمندی مدیران می توانیم شاهد موفقیت روز افزون سازمان در پیشبرد اهداف از پیش تعیین شده آن باشیم.

با ایجاد بانک همیاری می توان به درآمدزایی رسید

در پایان این جلسه “شیرزادی” مدیر عامل همیاری شهرداری های استان کردستان با بیان ابلاغ اساسنامه بازنگری و اصلاح شده به سازمان های مختلف به منظور لحاظ ایده ها و نظرات سایر مدیران، پیش از تصویب نهایی، به خبرنگار مهر گفت: می توان با ایجاد بانک همیاری شهرداری و با مشارکت و سرمایه گذاری سازمان در تهران زمینه درآمد زایی بهتر سازمان همیاری های شهرداری را فراهم آورد.

وی در پایان سخنان یادآور شد: متاسفانه هم اکنون سازمان همیاری شهرداری ها و دهیاری ها این نهاد را منفک شده از خود تلقی می کنند و غیر از فعالیت صنعتی ۳ الی ۴ استان مابقی تنها در بخش عمرانی فعالیت می کنند که در صورت تداوم این روند سازمان به سمت انحلال پیش خواهد رفت که در این راستا می توان از توانمندی آموزشی عمرانی سازمان استفاده های خوبی کرد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس