جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳
ضعف نظارت در اجرای پروژه‌های شهرداری اردبیل برطرف شود
حجت‌الاسلام محمدرضا سرداری در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: یکی از برنامه‌های اولویت‌داری که شورا و شهرداری مورد تاکید قرار داده و بر تحقق آن پافشاری ...

حجت‌الاسلام محمدرضا سرداری در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: یکی از برنامه‌های اولویت‌داری که شورا و شهرداری مورد تاکید قرار داده و بر تحقق آن پافشاری می‌کند کسب درآمد پایدار برای مجموعه شهرداری است که برنامه‌ریزی‌ها در این زمینه از سال‌های گذشته آغاز شده تا در سایه کسب درآمد پایدار امکان ارائه خدمات به شهروندان با تضمین بالا انجام شود.

وی تصریح کرد:‌ هنوز به رغم این برنامه‌ریزی‌ها شهرداری اردبیل نتوانسته با رسیدن به نقطه اتکا درآمدی دغدغه‌های شهروندان را برطرف کند و به همین جهت درآمد شهرداری همچنان با مشکلات و نواقصی روبه‌روست و ما یک وضعیت مطلوبی را نیز در درآمد شهروندان شاهد نیستیم به طوریکه این درآمدها از متوسط کشوری پایین‌تر است و شهروندان زیاد نمی‌توانند در انجام پروژه‌های زیربنایی شهرداری را همراهی کنند.

رئیس شورای شهر اردبیل یکی دیگر از دغدغه‌های شورای شهر اردبیل را ضرورت ارائه خدمات متوازن و متعادل در همه نقاط شهر به عنوان یک مجموعه واحد شهری بیان کرد و ادامه داد: شهرداری هنوز نتوانسته به این دغدغه‌های شورا جامه عمل بپوشاند در حالی که انتظار می‌رود با نگاه جامع‌تر برنامه‌ریزی‌ها انجام شده و بخشی از کمبودها و نارسایی‌ها از طریق درآمد مطلوب شهری برطرف شود.

سرداری در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: ‌اگر شهرداری بتواند خدمات عادلانه‌ای را بین نقاط مختلف شهر انجام دهد و شهر را به صورت یک مجموعه واحد و کالبد پویا ببیند، قادر است بخش عظیمی از نارسایی‌ها را با نگاهی جامع‌تر برطرف و ضعف‌ها و کاستی‌ها نیز به تدریج از بین برود.

وی نبود مراکز تفریحی، گردشگری و توریستی را از دغدغه‌های شهری و جز مطالبات به حق مردم بیان کرد و یادآور شد: شورا و شهرداری از این بابت شرمنده مردم است که تاکنون نتوانسته به تناسب نیاز شهروندان پاسخگوی مطالبات آنها باشد که این هم ناشی از پایین بودن سطح درآمدهاست چرا که درآمد مردم در استان اردبیل از متوسط کشوری پایین‌تر است و می‌طلبد که با پشتوانه اعتبارات دولتی و جذب سرمایه‌گذاران بتوان در این زمینه مطلوب عمل کرد.

این مسئول به ضعف‌های نظارتی و کنترلی در اجرای پروژه‌های شهری همچون پازل‌کاری، آسفالت‌ریزی و توسعه فضای سبز در مجموعه شهرداری اشاره کرد و گفت: ما در جلسات مختلف در این زمینه تذکر لازم را به شهردار اردبیل ارائه کردیم تا با تقویت نظارت‌ها جلوی دوباره کاری‌ها و اتلاف هزینه‌ها در این زمینه گرفته شود چرا که این وضعیت به هیچ وجه قابل قبول نیست و نمی‌تواند برای ما مفید به فایده باشد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس