جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳
سازمان همیاری شهرداری ها اساسنامه جدید ابلاغ می کند

دبیر مناطق پنجگانه همیاری شهرداری های کشور گفت: سازمان همیاری شهرداری ها در چند ماه آینده اساسنامه جدید و اصلاح شده ای را که شامل اصلاحات مالی و یکنواخت سازی است ابلاغ می کند.

Print Friendly, PDF & Email

دبیر مناطق پنجگانه همیاری شهرداری های کشور پیش از ظهر چهارشنبه در حاشیه گردهمایی مناطق پنجگانه همیاری های شهرداری کشور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: سازمان همیاری های کشور در چند ماه آینده اساسنامه جدید و اصلاح شده ای را که شامل اصلاحات مالی و یکنواخت سازی در کل کشور را به امضای وزیران و سایر مدیران ارشد ادارات ابلاغ می کند.

فتح اله طیبی گفت: تاکید ویژه سازمان همیاری شهرداری های پنجگانه کشور بر حمایت و تشکیل اتحادیه سازمان و تدوین اساس نامه مدون جدید است تا با اجرایی شدن آن سازمان را جهت تحقق بهتر اهداف خود یاری داده و بسیاری از مشکلات دست و پاگیر کنونی را از آن حذف کنیم.

دبیر مناطق پنجگانه همیاری شهرداری های کشور افزود: هم اکنون سازمان همیاری شهرداری ها در استان ها خدمات و همکاری های موثر و خوبی را برای پیشبرد اهداف نظام انجام می دهند و در بحث آموزش، فرهنگ، توریسم و بازرگانی علیرغم مشکلات موجود اقدامات مفید و خوبی را ارئه کرده است و به لحاظ محدودیت قانونی بسیاری از سازمانها، تقاضای همیاری سازمان را برای رفع مشکلات لاینحل خود دارند.

وی در ادامه با اشاره به ناشناخته بودن سازمان همیاری شهرداری ها  و مشخص نبودن وظایف آن برای مسئولان رده بالا، حرکت مدیران سازمان در سال ۸۶ را بسیار خوب توصیف کرد و افزود: به وجود آوردن مناطق پنجگانه همیاری شهرداری ها، حرکتی خوب در راستای معرفی و شناخت بهتر سازمان توسط دولت و سایر مسئولین بود و با وجود درخواست برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در چند سال گذشته مبنی بر انحلال سازمان، با معرفی کار کردهای اشتغالزایی و نقش آفرینی های بسیار مهم آن در عرصه اقتصاد و بازرگانی و پروژه های مهم صنعتی بازرگانی، بسیاری از آنان اظهار ندامت کرده، تداوم فعالیت های آن را خواستار شدند.

طیبی افزود: سازمان همیاری های شهرداری استان کرمانشاه از لحاظ شیوه مدیریتی و برخی استانداردها چه در مدیریت سابق و چه در مدیریت کنونی بسیار موفق عمل کرده و از ابتدا عضو مناطق پنجگانه همیاری های شهرداری کشور بوده و ضمن عضویت در این نهاد همواره حضوری فعال در اصلاح روش ها و چارت سازمانی و واساس نامه، داشته است.

وی در ادامه با بیان ضعف مالی سازمان اظهار داشت: امیدواریم با ایجاد صندوق مشترک سازمانی بخش از این مشکلات را مرتفع کنیم که در این راستا هم اکنون مشغول نهایی کردن مصوبات با استفاده از اهرم های قانونی اساسنامه که بسیار قوی است هستیم و با حمایت های خوب صورت گرفته شاهد افزودن اقدامات جدید و اختیارات بهتری به اساسنامه خواهیم بود که با نهایی شدن آن مدیران سازمان در اجرای وظایف محوله خود موفق تر خواهند بود.

این مقام مسئول با اشاره به دنبال کردن کار بزرگ ملی در آینده خاطرنشان کرد: امیدواریم با نهایی شدن اساسنامه ساز مان در ۶ ماهه اول بتوانیم نقش NGO بین المللی را ایفا کنیم و ضمن شرکت در جلسات NGO  جهانی گام های موثر  تر و خدمات بهتری را در سطح وسیع ارائه کنیم.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس