جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳
شهرداری کرمانشاه در اخذ بعضی از درآمد ها راهکار قانونی ندارد
 پیمان قربانی ظهر چهارشنبه در جلسه همایش شوراها که در سالن شهدای دولت استانداری با حضور شهرداران و اعضاء شوراهای شهر برگزار شد، گفت: بیش از ۱۶ سال از عمر ...

 پیمان قربانی ظهر چهارشنبه در جلسه همایش شوراها که در سالن شهدای دولت استانداری با حضور شهرداران و اعضاء شوراهای شهر برگزار شد، گفت: بیش از ۱۶ سال از عمر انتخاباتی شوراها می گذرد و هیچ منشوری از شروع به کار شوراهای شهر و روستا تاکنون وجود نداشته است .

قربانی نقش مردم در اجرای امور شهری را اصلی ترین عامل دانست و اظهار داشت: حفظ اصالت و توجه به عمران و آبادانی شهری باید در اولویت کار شورا و شهرداری با مد نظر قراردادن معماری و کار زیربنایی در انجام امور، باشد.

وی افزود: خدمات رسانی شهری، فراگیری و توجه در نحوه خدمات رسانی و اهتمام به سلامت مردم و توجه به امور جانبازان با دقت در عدم تخریب محیط زیست و همچنین نگاه عدالت گستر در تمامی امور بخصوص جوانان و بانوان باید سر لوحه کار قرار گیرد.

شهردار کرمانشاه اساس مدیریت شهری را از جمله دغدغه مدیران این شهر دانست و گفت: مدیریت شهری بدون همکاری بعضی از دستگاه های شهری نمی تواند عملکردی در حد انتظار و توان شهری ارائه دهد و متاسفانه این دستگاه های شهری در حوزه کاری شهرداری نیستند.

وی با اشاره به اینکه، شهرداری کرمانشاه در اخذ بعضی از درآمد ها راهکار قانونی ندارد و در این خصوص در انجام کار با اشکال مواجه می شود، گفت: یکی از این مشکلات اصل ۱۰۱ قانون اساسی در خصوص تخلفات ساخت و ساز است که شهرداری با جریمه افراد می تواند درآمد زایی داشته باشد و شهرداری اصلا راضی نیست که با تخلف اداره شود، زیرا این مسئله موجب بروز مشکلات  متعدد در معماری شهر می شود و باید این مسئله از تخلف به جریمه تبدیل شود تا مشکلات ساختاری زیربنایی حل شود.

قربانی در پایان از دیگر مشکلات را اخذ عوارض نوسازی ذکر کرد و افزود: امید است دولت تدبیر و امید بپذیرد امور اجرایی را به شهرداری ها محول کند و در این خصوص از استاندار کرمانشاه درخواست داریم که این پیشنهاد را به وزیر ارجاع داده تا شاید بازنگری در رابطه صورت گیرد .

در ادامه، خسرو زرافشانی با اشاره به شعار سال و همکاری و تعامل مردم با مسئولین دولتی در انجام امور شهری، گفت: مردم حق بزرگی بر عهده مسئولین دارند و این امر وظیفه سنگینی را بر عهده شورا گذاشته است .

رییس شورای اسلامی شهر کرمانشاه با تاکید بر اینکه ما برای انتظارات شخصی نیامده ایم و آماده خدمت به مردم هستیم، اظهار داشت: مشکلات فراوانی پیش روی داریم که برای رفع این مشکلات، باید با تمام توان و همکاری و تعامل دستگاه ها  در استان قدم برداشت.

 وی در ادامه با ذکر اینکه برای رفع مشکلات شهری درصد هستیم تغییرات نیروی کاری در شهرداری در اولویت قرار گیرد، افزود: اصلاح نیروی های شهرداری کرمانشاه موجب می شود که شهرداری با توان و نیروی بیشتری در انجام امور قدم بردارد .

رئیس شورای شهر کرمانشاه رویکرد دوم فرهنگی در شهر کرمانشاه را ارتقاء اعتبارات فرهنگی ذکر کرد و گفت: علاوه بر امور فرهنگی در شهر کرمانشاه، تلاش داریم در بخش های مختلفی از جمله آسفالت، اصلاح معابر، روان شدن ترافیک و ساخت پل های زیر گذر و روگذر اقدامات جدی تری برداریم ./مرصاد

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس