جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳
گردهمایی مناطق پنج‌گانه سازمان همیاری شهرداری‌های کشور در کرمانشاه

مدیران عامل سازمان همیاری شهرداری‌های مناطق پنج‌گانه کشور امروز برای گره‌گشایی از مشکلات قانونی و ارائه راهکار برای آن‌ها در کرمانشاه گردهم آمدند.

Print Friendly, PDF & Email

 بعد از ظهر امروز مدیران عامل سازمان همیاری شهرداری‌های مناطق پنج‌گانه کشور برای گره‌گشایی از مشکلات قانونی و ارائه راهکار برای آن‌ها در کرمانشاه گردهم آمدند.

در این جلسه فرصت‌های سرمایه‌گذاری و پروژه‌های ملی استان‌های مختلف برای مشارکت سازمان‌های همیاری شهرداری‌های کشور مورد بررسی قرار گرفت.

بحث قالب در این گردهمایی که تمامی اعضا نیز بر آن تاکید و اتفاق‌نظر داشتند، لزوم بازنگری و اصلاح اساس‌نامه سازمان همیاری شهرداری کشور و تشکیل اتحادیه این سازمان بود.

اعضای مناطق پنج‌گانه سازمان همیاری شهرداری‌های کشور در این جلسه به همفکری و تبادل‌نظر در راستای اصلاح اساسنامه و تشکیل اتحادیه و صندوق مشترک این سازمان پرداختند.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان خراسان رضوی در این جلسه اظهار داشت: اساسنامه سازمان همیاری شهرداری‌ها از سال ۷۸ تاکنون تغییری نکرده است.

علی‌اصغر پورفتح‌الله سازمان همیاری شهرداری‌ها را سنگ زیرین دستگاه‌های اجرایی دانست و افزود: اتحادیه سازمان همیاری شهرداری‌ها باید به‌عنوان یک مرجع هماهنگ‌کننده عمل کند.

وی با بیان اینکه اساس‌نامه موجود سازمان همیاری شهرداری‌ها شامل موارد ضد و نقیضی بوده، ابراز داشت: اصلاح این اساس‌نامه نیازمند بررسی یک تیم حقوقی است.

این مسئول تصریح کرد: با وجود اتحادیه سازمان همیاری‌ شهرداری‌ها زمینه همکاری‌های بیشتر برای همپوشانی مسائل کاری صورت بگیرد.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان سمنان نیز عدم وجود یک اساس‌نامه به‌روز را معضلی بزرگ برای این سازمان عنوان کرد و اظهار داشت: جایگاه اساس‌نامه روشن شود.

مجتبی هروی با بیان اینکه پتانسیل‌های فراوانی در کشور برای سرمایه‌گذاری وجود دارد، گفت: عدم نظارت‌های صحیح و قوانین دست‌ و پاگیر مانع از استفاده از این فرصت‌ها شده است.

وی خاطرنشان کرد: استان سمنان در حال حاضر سه شهرک صنعتی داشته و ۸۰ درصد از معادن موجود در کشور در استان سمنان نیز وجود دارد که زمینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری در این استان به‌شمار می‌رود.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان همدان نیز اظهار داشت: اساس‌نامه سازمان همیاری‌ شهرداری‌ها باید متناسب با عملکرد سازمان‌ها در راستای اهداف کار شهرداری‌ها باشد.

سیدمسعود عسگریان پشتیبانی از شهرداری‌ها را یکی از وظایف مهم سازمان همیاری شهرداری‌ها عنوان کرد و افزود: با شکل‌گیری سازمان‌های مختلف در شهرداری‌ها نقش این سازمان کم‌رنگ شده است.

وی بر هماهنگی و تعامل کاری سازنده سازمان‌های همیاری شهرداری‌های کشور تاکید کرد و بیان داشت: شهرداری‌ها باید بخشی از کارهای خود را به سازمان همیاری شهرداری بسپارند.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان کردستان نیز با اشاره به لزوم بازنگری در چارت سازمانی سازمان همیاری شهرداری‌ها، بر ایجاد بانک همیار با مشارکت سرمایه‌های سازمان همیاری تاکید کرد.

علی‌اشرف شیرزادی خاطرنشان کرد: سازمان همیاری شهرداری‌ها با وجود اینکه زیرمجموعه سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور است، اما یک سازمان منفک تلقی می‌شود.

وی خواستار پیگیری انتشار اوراق مشارکت توسط سازمان همیاری شهرداری‌ها شد و بیان داشت: انتشار اوراق یکی از منابع تامین مالی مناسب برای این سازمان است.

علی نیک‌خواه مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان آذربایجان غربی نیز اصلاح اساس‌نامه این سازمان را موجب تسهیل در مراوده اقتصادی و بازرگانی سازمان‌ها با یک‌دیگر دانست./فارس

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس