جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳
بهره‌برداری از مرکز تخصصی سلامت کارگران و کارکنان شهرداری تهران

مرکز تخصصی جدید سلامت کارگران و کارکنان شهرداری تهران تمامی خدمات سرپایی تا پیش از بستری را به صورت رایگان به کارگران ارائه می‌کند.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش سایت خبری شهرداریها، آئین بهره برداری از مرکز تخصصی سلامت کارگران و کارکنان شهرداری تهران در منطقه ۱۴ که صبح امروز با حضور مدیرعامل شرکت شهر سالم، شهردار منطقه ۱۴ و جمعی ازمدیران شهرداری تهران برگزار شد، غفاری – مدیرعامل شرکت شهر سالم ضمن تبریک روز جهانی کارگر گفت: کارگران نباید از محاسبات مدیریتی فراموش شوند و این اعتقاد مدیریت ارشد شهری تهران است.

وی با اشاره به اینکه کار و فعالیت باید برای جلب رضایت خداوند باشد، خاطرنشان کرد: اگر ما مشکلی از مشکلات کارگران خدوم و زحمتکش شهرداری تهران حل کنیم این کار ارزشمند و ماندگار است و بدون شک مبنای کارهای ما باید اعتقادی و تلاش و کار جهادی و در راه رضای خداوند باشد نه مبنای دنیوی.

وی با اشاره به تاکید قانون کار در خصوص سلامت و بهداشت کارگران، تصریح کرد: بر این اساس باید برای کارگر پرونده سلامت شغلی تشکیل شده و کارفرما مراقب سلامتی و تناسب شغل مورد تصدی کارگران خود باشد. ما در شهرداری تهران خود را مکلف ارائه خدمات رایگان بهداشتی درمانی به کارگران تا مرض بستری شدن می دانیم و از این بابت نمی توانیم منتی بر سر کاگران بگذاریم چرا که ولی نعمت ما هستند و ما موظف به تکریم کارگران هستیم.

دبیر شورای عالی بهداشت، ایمنی و محیط زیست شهرداری تهران اظهار داشت: هدف از اختصاص این مرکز به موضوع سلامت کارگران ایجاد زیرساخت های لازم برای افزایش و ارتقای سطح سلامت کارگران بوده است و در برنامه آتی قصد داریم ۲ مرکز دیگر نیز به عنوان مراکز تخصصی سلامت کارگران را بهره برداری کنیم تا قسمتی از دین خود به کارگران خدوم را ادا کنیم.

وی افزود: همچنین در برنامه های آتی خود قصد داریم تا برنامه ای نیز برای ارتقای سلامت و بهداشت خانواده کارگران شاغل در شهرداری تهران انجام دهیم، زیرا در صورتی که کارگران و خانواده آنان برخوردار از ایمنی، سلامت و بهداشت باشند، کارها و فعالیت های شهرداری تهران رو به جلو پیشرفت می کند.

در ادامه مهندس فرهادی، شهردار منطقه ۱۴ نیز با اشاره به اینکه این اقدام شرکت شهر سالم ابتکاری نو و دغدغه مند است خاطرنشان کرد: اختصاص این مرکز به بحث سلامت و بهداشت کارگران و کارکنان شهرداری تهران نشانگر دغدغه شهر سالم و مدیریت شهری برای تمام اقشار شاغل در شهرداری تهران است.

وی افزود: با توجه به پیگیری جدی پیاده سازی بحث بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE) در شهرداری تهران، جای خالی چنین کاری احساس می شد که با انجام آن به یاری خدا وضعیت بهداشت و موضوعات مرتبط در قشر کارگری شهرداری تهران تا سطح قابل قبولی حل خواهد شود.

شهردار منطقه ۱۴ اقدامات صورت گرفته در شرکت شهر سالم به منظور ارتقای سلامت کارگران و کارمندان شهرداری تهران را ارزشمند دانست و گفت: ایجاد مرکز تخصصی سلامت کارگران و کارکنان شهرداری تهران اتفاق بسیار خوب و ماندگاری است که برای کارگران و کارکنان شهرداری تهران رخ داده است و امیدوارم از این به بعد اتفاقات مهمی در حوزه بهداشت و درمان بیافتد.

وی همچنین با اشاره به مشکلاتی که درخصوص دسترسی به این مرکز وجود دارد، تصریح کرد: بر همین اساس برای دسترسی شهروندان به این مرکز بهداشتی درمانی دسترسی محلی از بزرگراه شهید محلاتی ایجاد می شود و ایجاد پل مکانیزه هم از دیگر برنامه های شهرداری منطقه برای دسترسی آسان تر به این مرکز است.

خانم دکتر شوشتری زاده، معاون بهداشت شرکت شهر سالم نیز در ادامه گفت: امیدوارم با بهره برداری از این مرکز تخصصی باب ایجاد دیگر مراکز اینچنینی فراهم شود. وی افزود: طبق قانون کار، کارفرما تا زمان تشخیص و درمان کارگران و کارمندان خود وظیفه ای بر عهده دارد اما در شهرداری تهران علاوه بر معاینات سالیانه ای که در خصوص کارگران انجام می شود، فراتر از این مسئله رفته ایم و درخصوص ارزیابی و ارتقای سلامت بهداشت کارگران نیز ورود پیدا کرده ایم.

وی خاطرنشان کرد: مرکز تخصصی سلامت کارگران و کارکنان شهرداری تهران علاوه بر ارائه خدمات اورژانس ناشی از حوداث شغلی به کارگران، در دیگر مواقع نیز به کارگران با دریافت معرفی نامه از معاونت بهداشت خدمات ارائه می کند. در ضمن خدمات طب کار و تخصصی مغز و اعصاب، قلب و عروق، گوارش، چشم پزشکی و … نیز به این افراد با داشتن معرفی نامه معتبر ارائه می شود. وی افزود : ویزیت دندانپزشکی نیز در این مرکز رایگان است و در صورت تخصصی شدن درمان از تخفیفات نیز برخوردار خواهند شد.

دکتر شوشتری زاده در پایان تصریح کرد: انجام آزمایشات پیشرفته در آزمایشگاه تشخیص طبی، تست های پاراکلینیک شامل تست اکو و ورزش، نوار مغز و قلب نیز در این مرکز برای کارگران ارائه می شود. همچنین مرکز تصویربرداری پزشکی نیز به زودی بهره برداری می شود که خدمات سونوگرافی، ماموگرافی و رادیولوژی ارائه می کند و در بخش مشاوره و توانبخشی نیز فیزیوتراپی، گفتار درمانی، روانشانس و مشاور بهداشت و خانواده داریم که همه روزه خدمات ارائه می دهند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس