جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳
‌فعالیت ۱۰ هزار نیروی مازاد در شهرداری تبریز‌
شهرام دبیری بعد از ظهر امروز در نشست خبری در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه چرا با توجه به اینکه شهرداری نباید فعلا جذب نیرو کند، خبرهایی مبنی بر ...

شهرام دبیری بعد از ظهر امروز در نشست خبری در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه چرا با توجه به اینکه شهرداری نباید فعلا جذب نیرو کند، خبرهایی مبنی بر اضافه شدن افراد جدید به بدنه شهرداری شنیده می‌شود، اظهار کرد: این افراد از طریق شرکت همشهری وارد مجموعه شهرداری می‌شوند و این موضوع ربطی به بدنه شهرداری ندارد.

وی افزود: با این حال اگر جذب نیروی جدیدی صورت گرفته باشد باید موضوع را پیگیری کرده و نتیجه آن به زودی اعلام خواهد شد.

دبیری در ارتباط با موضوع انتقال محل استقرار شورای شهر تبریز اظهار کرد: سعی داشتیم با توافقات انجام شده با نیروی انتظامی برای انتقال هر چه سریع‌تر پادگان تبریز، اعضای شورای شهر در این مکان مستقر شوند و ساختمان جدید شورا را در باغ شورا احداث کنیم ولی متاسفانه تا امروز این انتقال مکان صورت نگرفته و اگر تا قبل از خرداد ماه امسال همین روند ادامه داشته باشد باید روی گزینه‌های دیگر فکر کرده و ساختمان شورا را در نقطه دیگری از شهر راه‌اندازی کنیم.

فروش امتیاز تیم فوتبال شهرداری تبریز

رئیس شورای شهر تبریز با اعلام این خبر که ممکن است به علت کمبود بودجه امتیاز تیم فوتبال شهرداری را بفروشیم، تصریح کرد: به علت کمبود بودجه سعی داریم فوتبال حرفه‌ای شهرداری را محدود نگه داریم و از این پس فقط از بازیکنان بومی استفاده کنیم چرا که بودجه فعلی شهرداری اجازه حضور حرفه‌ای در میادین را نمی‌دهد.

وی در پاسخ به انتقاداتی مبنی بر بی‌توجهی به مقوله‌های فرهنگی در احداث پروژه‌های شهری گفت: طی لایحه‌ای که شهرداری تقدیم شورا کرده مقرر شده از این پس تمام پروژه‌های عمرانی پیوست فرهنگی داشته باشند که پس از تصویب باید عملیاتی شود. چون این لایحه موضوعی جدید است نباید انتظار داشته باشیم به این زودی نمود عینی پیدا کند.

به گفته رئیس شورای شهر تبریز، اگر آموزش‌های شهروندی درست باشد، می‌توان گفت که در مقوله‌های توسعه فرهنگی به درستی عمل کرده‌ایم.

احداث میدان حکومتی تبریز نیاز به مطالعات بیشتر دارد

دبیری همچنین در خصوص موضوع احداث میدان حکومتی تبریز اظهار کرد: کار مطالعه پروژه میدان حکومتی یا همان میدان ساعت تبریز هنوز تمام نشده و پس از بررسی‌های بیشتر در مورد آن تصمیم‌گیری خواهد شد.

وی در ارتباط با موضوع گسترش فضای مرکز اسناد شمال‌غرب و قول مساعد شهرداری برای کمک ۵۰۰ میلیونی به این مرکز هم گفت: با توجه به اینکه مصوبه این موضوع در بودجه سال ۹۲ شهرداری هم آمده بود ولی اجرایی شدن آن پیگیری نشده است. به یاد ندارم که فرمانداری این  موضوع را تائید کرده یا نه ولی اگر از نظر قانونی مشکل داشته باشد باید طرح آن دوباره بررسی شود.

رئیس شورای شهر تبریز همچنین با اشاره به برخی افزایش‌های بیش از انتظار در عوارض محلی گفت: به طور کلی تنها در ۲۰ درصد از مناطق شهری شاهد افزایش بالای ۳۰ درصد عوارض محلی بوده‌ایم.

وی یادآور شد: با توجه به ارزش منطقه‌ای و نرخی که از هشت سال گذشته تا امروز تغییر نکرده بود موجب افزایش بیش از ۳۰ درصدی عوارض شد. بنابر این است تا فرمول آن هم بسیار شفاف باشد. البته این نرخ در مناطق مختلف شهر متفاوت است. مناطق محروم زیر ۲۰ درصد، مناطق متوسط ۲۵ درصد و با توجه به همین موضوع ارزش منطقه‌ای در بعضی نقاط تا ۸۰ درصد هم افزایش عوارض نشان داده شده است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس