جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳
وابستگی شهرداری اردبیل به دولت پروژه‌های عمرانی را به تعطیلی می‌کشاند
جواد زنجانی در جلسه گرامیداشت شورای شهر در صحن علنی پارلمان محلی در اردبیل اظهار کرد: دستاوردی که شورا و شهرداری در سال های اخیر به دست آورده است با ...

جواد زنجانی در جلسه گرامیداشت شورای شهر در صحن علنی پارلمان محلی در اردبیل اظهار کرد: دستاوردی که شورا و شهرداری در سال های اخیر به دست آورده است با تنوع بیش از ۴۰ خدمت قابل توصیف و بیان نیست چرا که در کنار نقد دلسوزانه باید توانمندی ها را نیز اعلام کرد که شورا و شهرداری با وجود کمبود منابع دولتی در اجرای پروژه ها چه کار زیربنایی را انجام دادند.

وی گفت: در حالی که ۱۲ درصد اعتبارات عمرانی استان اردبیل که حدود ۱۲ میلیارد تومان است تحقق پیدا کرده این مبلغ تنها در شهرداری یک منطقه اردبیل هزینه شده و به نظر می رسد جدا شدن شهرداری و شورا از دولت فوایدی به همراه داشته به طوری که شهرداری سالانه بیش از ۱۸۶ میلیارد تومان بودجه هزینه می کند که بخش عظیمی از آن از درآمدهای محلی است.

فرماندار اردبیل تصریح کرد: اگر این اتفاق نمی افتاد بسیاری از سازمان های شهرداری و کارهای عمرانی تعطیل می شد چرا که با چشم دوختن به کمک های ناچیز دولت هیچ اقدام راهگشا انجام نمی شد.

زنجانی افزود: با تقویت نظارت ها و کاهش اتلاف منابع سرعت کار در شهرداری افزایش یافته به طوری که ۱۳ عضو شورا که از رای هزاران نفر راهی پارلمان محلی شدند  بزرگترین چشم نظارتی و مراقبتی شوراست که به طور قطع هیچ وقت راه به انحراف نمی برد.

وی بیان کرد: سرعت اجرای پروژه ها با تصمیم گیری و تصمیم سازی به موقع شورا افزایش یافته به حدی که در اجرای پروژه های عمران شهری کارهای زیربنایی انجام شده است.

عضو چهار دوره شورای شهر اردبیل اظهار کرد: ما در توسعه خدمات شهری با مشکلات مکان یابی و تملک زمین در مناطق مختلف اردبیل رو به رو هستیم به طوری که برای اجرای چندین پروژه با وجود کمک گرفتن از راه و شهرداری با مشکل تملک اراضی رو به رو هستیم در حالی که با این وضعیت امکان توسعه خدمات بعید به نظر می رسد.

زنجانی تشریح کرد: باید از ظرفیت کمیسیون ماده ۵ استفاده کنیم و توان ارزش افزوده زمین برای شهرداری مهم تلقی شده و با دقت نظر بتوانیم کاربری های فرهنگی، رفاهی و خدماتی رادر شهر تعریف کنیم.

اصلاح قیمت ناوگان حمل و نقل عمومی تا آخر خرداد ماه

رئیس شورای اداری شهرستان اردبیل از اصلاح قیمت ناوگان حمل و نقل عمومی تا آخر خرداد ماه خبر داد و گفت: بر اساس مصوبه دولت هر گونه افزایش قیمت در این زمینه در حال حاضر ممنوع است ولی تلاش بر این است تا آخر خرداد ماه نرخ جدید کرایه اتوبوس های شهری و تاکسی ها ابلاغ شود.

زنجانی بیان کرد: ما به حوزه سرمایه گذاری باید نگاه استراتژیک داشته باشیم چرا که همه مسئولان استان از این نگاه استقبال می کنند و تلاش بر این  است تا کلکسیونی از ظرفیت های سرمایه گذاری را به مشارکت کنندگان معرفی کنیم که در این زمینه نیاز به رفع برخی از موانع اداری است.

وی خاطرنشان کرد: در همه جلسات ما تصمیم و تدبیر شورا را فصل الخطاب قرار دادیم  و وجودآن را برای دولت یک برکت واقعی می دانیم.

فرماندار اردبیل تصریح کرد: ما در تامین آب شرب منطقه اردبیل همچنان با مشکل کمی و کیفی رو به رو هستیم به طوری که یک چهارم آب اردبیل هنوز از چاه ها تامین شده و مابقی از طریق سد یامچی تامین می شود و با جدیت ارتقای کیفیت آب اردبیل را دنبال می کنیم.

رئیس شورای برنامه ریزی شهرستان اردبیل از بیکاری به عنوان مهمترین معضل و مشکل در جامعه یاد کرد و گفت: ما کارآفرینی را سراغ داریم که در پیدا کردن کار برای فرزند خود عاجز مانده است و شهرک های صنعتی ما به قبرستان ارواح تبدیل شده که امیدواریم قدم های مبارکی را که دولت یازدهم در حمایت از صنعت و تولید آغاز کرده به ثمر بنشیند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس