جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳
معارفه شهردار ازنا پس از ۸ ماه کش و قوس
 پس از گذشت حدود هشت ماه از آغاز به دوره جدید شورای اسلامی شهر ازنا و کش و قوس های فراوان در روند انتخاب شهردار این شهر سرانجام کریم احمدی ...

 پس از گذشت حدود هشت ماه از آغاز به دوره جدید شورای اسلامی شهر ازنا و کش و قوس های فراوان در روند انتخاب شهردار این شهر سرانجام کریم احمدی که ۱۴ سال سابقه شهرداری در شهرهای مختلف را داراست به عنوان شهردار ازنا انتخاب شد.

این در حالی ست که پیش از این گزینه های مختلفی برای این سمت پیشنهاد و انتخاب شدند اما هر کدام به دلایلی موفق به تصدی این مسئولیت نشدند تا اینکه سرانجام ظهر امروز سه شنبه در جلسه ای با حضور معاون عمرانی استاندار لرستان و مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری لرستان کریم احمدی به عنئان  شهردار ازنا معرفی شد.

طرح های نیمه تمام شهری تکمیل شوند

در این جلسه که در سالن اجتماعات شهرداری ازنا برگزار شد محمود بوالحسنی فرماندار شهرستان ازنا با اشاره به تاخیر پیش آمده در انتخاب شهردار خواستار تلاش مضاعف مجموعه شهرداری و شورای شهر برای جبران این عقب افتادگی شد.

وی با اشاره به وجود پروژه های نیمه تمام در حوزه شهری اظهار داشت: کنار گذر ۳۵ متری شهر ازنا و پارک جنگلی ۱۰۰ هکتاری اشترانکوه از جمله طرح های مهم و نیمه تمامی هستند که تکمیل آن ها باید در اولویت کاری شهرداری قرار گیرد.

بوالحسنی با اشاره به اینکه جداسازی آب مورد نیاز برای آبیاری فضاهای سبز از آب شرب شهری از جمله اقدامات خوبی است که بخش زیادی از آن انجام شده است بر تکمیل این طرح نیز تاکید کرد.

وی تکمیل و تجهیز پارک های محله ای و پارک بانوان ، اختصاص فضای سبز به شهرک المهدی و ساماندهی رودخانه شهر ازنا را از دیگر طرح های مهم دیگری برشمرد که شهرداری باید به آن ها نگاه ویژه ای داشته باشد.

گلایه از بی مهری برخی رسانه ها

عزیزاله درویشی رئیس شورای اسلامی شهر ازنا نیز در این مراسم با اشاره به حواشی به وجود آمده در روند انتخاب شهردار این شهر اظهار داشت: متاسفانه در این مدت شاهد بی مهری برخی رسانه ها به شورای شهر بودیم که جای گلایه دارد.

وی با بیان اینکه انتخاب شهردار حق قانونی شورای شهر است که در قانون بر آن تاکید شده است افزود: اما تکمیل این روند بر عهده شورا نیست و نهادهای دیگری نیز در آن نقش دارند.

درویشی با اشاره به عملکرد شورای اسلامی شهر ازنا در دوره چهارم از احداث و تجهیز سه پارک محله ای در ۳ نقطه مختلف شهر ازنا خبر داد و افزود: جاده کمربندی شهر ازنا نیز تا حدود ۸۰ درصد انجام شده است.

وی با بیان اینکه پروژه محوطه سازی مسکن مهر شهر ازنا که به شهرداری این شهر واگذار شده است افزود: این پروژه در مدت کوتاهی که از آغاز آن می گذرد بیش از ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

۱۴ سال سابقه شهرداری دلیل انتخاب شهردار منتخب

رئیس شورای اسلامی شهر ازنا با اشاره به عدم تامین زیر ساخت های زمین های ۸۳ هکتاری این شهر از اختصاص ۲٫۶ میلیارد تومان اعتبار برای فراهم کردن زیر ساخت های این زمین ها خبر داد.

وی در پایان با اشاره به روند انتخاب شهردار یادآور شد: در طول این مدت شورای اسلامی شهر ازنا ۷۰ جلسه تشکیل داده است که ۲۰ جلسه آن مربوط به انتخاب شهردار بوده و بیش از ۱۰۰ ساعت وقت به این موضوع اختصاص داده شده است.

درویشی با بیان اینکه شهردار منتخب سابقه ۱۸ سال اشتغال در شهرداری را داراست افزود: وی به مدت ۱۴ سال شهردار شهرهای الیگودرز، فولادشهر، بندر امام ، یزدانشهر و شوشتر بوده است.

رشد ۲۰ تا ۳۰ درصدی اعتبارات شهرستان ازنا

مجید کیانپور معاون عمرانی استاندار لرستان نیز در این مراسم با اشاره به رشد ۲۰ درصدی بودجه سال جاری استان لرستان یادآور شد: در این زمینه جایگاه کشوری استان از رتبه ۲۶ به رتبه ۹ ارتقا یافته است.

وی همچنین از رشد اعتبارات ۲۰ تا ۳۰ درصدی در شهرستان ازنا خبر داد و تاکید کرد: اعتبارات در سال جاری فقط باید به پروژه های نیمه تمام و در آستانه بهره برداری اختصاص یابد.

کیانپور با بیان اینکه شهر ازنا از نظر خدمات شهری و پاکیزگی محیطی یکی از شهرهای ممتاز استان است خواستار تعامل، همکاری و هماهنگی شهردار جدید با مسئولین و همه اعضای شورای شهر شد.

در پایان این مراسم کریم احمدی به عنوان شهردار ازنا معرفی و از خدمات مهندس امیر پاپی شهردار سابق و سهرابی سرپرست شهرداری ازنا با اهدای هدایایی تقدیر شد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس