جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳
پروژه‌های شهرداری تبریز بدون مزایده و مناقصه اجرا نمی‌شود

شهردار تبریز با بیان این که تمام پروژه های شهرداری از طریق مزایده و مناقصه واگذار می شود، گفت: این رویکرد را برای اجرای قدرتمند برنامه ها و پروژه ها ضروری دانست.

Print Friendly, PDF & Email

صادق نجفی ظهر امروز در صحن علنی شورای اسلامی شهر تبریز، با اشاره به آخرین وضعیت مسیر تبریز به سهند اظهار کرد: دو پیمانکار بزرگ برای این پروژه مهم به کار گرفته شده و هم اکنون عملیات اجرایی پروژه، با جدیت در حال پیگیری است. طبق زمان بندی مشخص شده، پروژه تا یک الی یکسال‌و‌نیم آینده –وحتی شاید زودتر- به بهره برداری برسد.

شهردار تبریز با بیان این که تمام پروژه های شهرداری از طریق مزایده و مناقصه واگذار می شود، افزود: این رویکرد را برای اجرای قدرتمند برنامه ها و پروژه ها ضروری دانسته و تمام تلاش مان این است که با تقویت نظارت در هر یک از مناطق شهرداری، پروژه ها را از طریق مسیر شفاف و قانونی اجرا کنیم.

نجفی اضافه کرد: در صورتی که ضرورتی به اجرای پروژه خاصی احساس شود، سعی می کنیم از طریق ظرفیت های قانونی، از قبیل سازمان همیاری شهرداری، سازمان عمران و شرکت خانه سازی اقدام کنیم.

وی در ادامه با اشاره به موارد مطرح در خصوص مسیر ویژه دوچه سواری افزود: طبق مصویه شورای اسلامی شهر، شهرداری موظف است پنج درصد سیستم حمل و نقل شهری را به «حمل و نقل پاک» اختصاص دهد؛  ایجاد مسیر ویژه دوچرخه سواری نیز در راستای اجرای همین مصوبه، مدنظر شهرداری قرار گرفته است.

 نجفی افزود: مسیر آزمایشی ویژه دوچرخه سواری در روزهای آتی، در حدفاصل خاقانی تا چهار راه شهید بهشتی اجرا می شود و طی اطلاع رسانی گسترده، از شهروندان درخواست خواهد شد تا نظرات و پیشنهادهای خود را در مورد جوانب مختلف طرح، ارایه دهند.

وی با تاکید بر این که در خصوص مسیر ویژه دوچرخه سواری، شهرداری خود را ملزم به اجرای نظرات شهروندان می داند، خاطرنشان کرد: اجازه بدهیم شهروندان در این مورد تعیین کننده باشند. چرا که خیابان، تنها متعلق به  عده محدودی از اصناف نیست، بلکه متعلق به همه شهروندان است.

شهردار تبریز با تاکید بر لزوم اتخاذ تمهیدات ویژه در مورد دفع آب های سطحی، به سیلاب هفته گذشته و تلاش مجدانه نیروهای خدمات شهری اشاره کرد و گفت: شهر تبریز تنها دارای ۵۰ کیلومتر مسیر فاضلاب است که این طول، برای مسیرهای رو به توسعه این کلانشهر، به هیچ وجه کافی نیست. با این حال، برای توسعه و اصلاح مسیرهای فاضلابی و رسیدن به سیستم منسجم دفع آب های سطحی، بودجه لازم تخصیص داده شده است.

شهردار تبریز در سخنان آغازین خود با گرامیداشت نهم اردیبهشت –روز شورا- گفت: همزمان با روز شورا، عملیات اجرایی چند پروژه مهم شهرداری آغاز خواهد شد، که عملیات ساماندهی و بازسازی در برخی مناطق حاشیه نشین از آن جمله است.

نجفی گفت: صرفاً برای رضای خدا و تحصیل رضایت مردم، مسئولیت قبول کرده ایم و برای اجرای میثاق شهرداری و شورای اسلامی شهر، خود را نیازمند نظارت جدی شورای اسلامی شهر می دانیم./تسنیم

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس