جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳
حضور رییس کمیسیون اقتصادی مجلس سنای فرانسه و هیئت همراه در شهرداری تبریز
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس سنای فرانسه و هیئت همراه با حضور در دفتر شهردار تبریز، به بررسی زمینه های مشترک اقتصادی و فرهنگی در حوزه سرمایه گذاری در شهر تبریز ...

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس سنای فرانسه و هیئت همراه با حضور در دفتر شهردار تبریز، به بررسی زمینه های مشترک اقتصادی و فرهنگی در حوزه سرمایه گذاری در شهر تبریز پرداختند.

به گزارش گروه دریافت خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، در این دیدار قائم مقام شهردار تبریز و معاون سرمایه گذاری و اقتصادی شهرداری تبریز گفت: تبریز شهر اولین‌ها، با دارا بودن پتانسیل های فراوان فرهنگی، اقتصادی و گردشگری است و از مهمترین شهرهای تاثیرگذار در این حوزه‌ها به شمار می آید.

مرتضی آبدار افزود: بزرگترین بازار مسقف خاورمیانه، نشان همین ادعاست و تبریز در دوران مختلف به عنوان ورودی جاده ابریشم مورد توجه بوده است و هم اکنون نیز به عنوان یکی از قطب‌های اقتصادی و فرهنگی در منطقه بشمار می آید.

آبدار با ابراز علاقمندی مدیریت شهری برای حضور سرمایه گذاران فرانسوی در تبریز گفت: پروژه کلان شهری همچون مترو، تراموای شهری، احداث هایپرمارکت‌ها و مکان‌های گردشگری و تجاری و انواع دیگر پروژه‌ها در زمینه زیر ساخت‌های شهری امکان همکاری های مشترک را افزایش می دهد.

رئیس کمیسیون مالی مجلس سنای فرانسه نیز در این دیدار با اشاره به این که این اولین سفر خود و هیئت همراه به ایران است، گفت: هدف از این سفر بررسی شرایط اقتصادی و مالی است.

فیلیپ مارینی شهر تبریز را به عنوان یک شهر پویا و زنده نام برد و افزود: از بدو حضور در شهر تبریز جنب و جوش مردم شهر نشان از پویایی این شهر دارد و این هیئت از اعضای شوراهای استانی فرانسه محسوب می‌شوند که ارتباط تنگاتنگ با شهردارها دارند.

وی گفت: بازدید از شرکت‌های تولیدی و اقتصادی شهر تبریز و چندین پروژه بزرگ شهری در راستای مطالعه و آشنایی بیشتر در زمینه‌های اقتصادی و فرهنگی مشترک صورت می گیرد.

گفتنی است در این سفر اعضای پارلمان فرانسه میشل آندره، آیمری دو مونتسکیو، فیلیپ دالیه، ژرارد میکل، ژان کلود فروکن که همگی از شهرداران سابق یا فعلی در شهرهای مختلف فرانسه می‌باشند وی را همراهی می کنند و زمینه های سرمایه گذاری در شهر تبریز را مورد بررسی قرار خواهند داد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس