جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳
وزیر بهداشت: گمان می‌کنم جمع آوری زباله‌های بیمارستانی وظیفه شهرداری است
وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه جمع آوری زباله‌های بیمارستانی وظیفه شهرداری است گفت:‌ من به عنوان یک شهروند گمان می‌کنم جمع آوری زباله وظیفه شرکت‌های وابسته به شهرداری است ...
وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه جمع آوری زباله‌های بیمارستانی وظیفه شهرداری است گفت:‌ من به عنوان یک شهروند گمان می‌کنم جمع آوری زباله وظیفه شرکت‌های وابسته به شهرداری است اما در این مساله می‌تواند تعرفه‌های متفاوتی وجود داشته باشد که تا آنجا که اطلاع دارم این مساله وجود دارد.
آفتاب: سید حسن قاضی زاده هاشمی در حاشیه همایش پیاده‌روی خانوادگی در دریاچه شهدای خلیج فارس در جمع خبرنگاران گفت: بعید می‌دانم این مساله که عنوان می‌شود جمع‌آوری زباله‌های بیمارستانی وظیفه شهرداری نیست، درست باشد، اما در این مساله می‌تواند تعرفه‌های متفاوتی تعریف شود. البته اگر شهرداری برنامه‌های توسعه‌ای داشته و علاقه‌مند به مشارکت بیشتر مراکز بیمارستانی چه در بخش دولتی و چه در بخش خصوصی باشد، وزارت بهداشت می‌تواند همکاری کند.
وزیر بهداشت در خصوص وضعیت سلامت کشور گفت: دولت به خصوص شخص رییس جمهور اهتمام زیادی به مساله سلامت دارد و قدم‌های بسیار خوبی در این زمینه برداشته شده است. همچنین مشکلات قانونی یا تردیدهایی که در زمینه دستگاه‌ها وجود داشت با ابلاغ سیاست‌های کلی سلامت توسط رهبری رفع شده است.
وی افزود: معتقدم مجلس و دولت برنامه‌های خوبی را شروع کرده‌اند که امیدواریم ادامه یابد و منابع پایداری تعریف شود.
هاشمی درباره سهم وزارت بهداشت در ایجاد نشاط در جامعه اظهار کرد: بخش عمده‌ای از ایجاد نشاط به سیاست‌مداران، سیاست‌گذاران، رسانه‌ها و کسانی که تریبون در اختیارشان است، مربوط می‌شود. شایعه‌پردازی و حاشیه‌پردازی مانع از نشاط در جامعه می‌شود؛ اگر فضا در جهت تقویت ایجاد امید حرکت کند به مراتب سرمایه‌گذاری‌ها در کشور افزایش یافته و اشتغال ایجاد می‌شود و به نسبت آن نشاط در جامعه افزایش می‌ِیابد.
وی با بیان اینکه سهم وزارت بهداشت در مقایسه با دیگر دستگاه‌ها زیاد نیست افزود: وزارت بهداشت زمانی وارد می‌شود که متاسفانه بیماری رخ داده باشد البته در زمینه بیماری‌های واگیردار وظیفه سنگینی داریم و در حقیقت همان نقشی را که در مقوله پیشگیری از افسردگی و خمودگی داریم در این باره نیز وجود دارد.
وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در بحث پیشگیری از بیماری‌های واگیردار موفقیت نسبی داشته‌ایم اظهار کرد: پیشگیری از بیماری‌های واگیردار وظیفه وزارت بهداشت است و همکارانمان نیز در سراسر کشور به طور نسبی موفق بوده‌اند. امیدواریم امسال نیز با یک نشاط بیشتری به دلیل توجهی که به حوزه سلامت شده موفق‌تر عمل کنیم.
به گزارش ایسنا، هاشمی درخصوص تفاهم‌نامه وزارت بهداشت با شهرداری تهران و تاثیر مالیات‌های شهری در سلامت تهرانیان تصریح کرد: واقعیت این است که عملا هیچ اتفاقی نیفتاده است. اکنون صحبت‌هایی انجام شد تا بعد از هفته سلامت جلساتی با حضور روسای دانشگاه‌های تهران و مسئولین شهرداری برگزار کنیم تا بتوانیم قدم‌های عملی‌تری برداریم.
Print Friendly, PDF & Email
برچسب ها : ,
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری