جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳
جریمه‌ی سنگین تخلیه‌کنندگان غیرمجاز خاک و نخاله در کرمان
معاون خدمات شهری شهردار کرمان گفت: حمل خاک و نخاله‌ها و تخلیه‌ی آن‌ها در ورودی‌های شهر کرمان موجب نازیبایی چهره‌ی شهر شده است. وی، اظهار داشت: برای رفع این مشکل شهرداری کرمان ...

معاون خدمات شهری شهردار کرمان گفت: حمل خاک و نخاله‌ها و تخلیه‌ی آن‌ها در ورودی‌های شهر کرمان موجب نازیبایی چهره‌ی شهر شده است.

وی، اظهار داشت: برای رفع این مشکل شهرداری کرمان در گام نخست، اقدام به تسطیح ورودی جاده‌ی جوپار، جمع‌آوری خاک و نخاله‌ها و اجرای عملیات درخت‌کاری کرده است.

به گزارش ایلنا ازکرمان “بابایی” افزود: در این راستا چند نقطه از شهر نیز برای تخلیه‌ی خاک و نخاله در نظر گرفته شده است تا شهروندانی که اقدام به ساخت و ساز می‌کنند، خاک و نخاله‌های ساختمانی خود را در نقاط تعیین شده تخلیه کنند.

وی ادامه داد: جاده‌ی جوپار بعد از بهشت‌زهرا، جاده‌ی کوهپایه و معدن سرآسیاب از جمله نقاط تعیین شده برای تخلیه‌ی خاک و نخاله‌ها در نظر گرفته شده است.

بابایی گفت: دو نقطه‌ی دیگر در جاده‌ی قدیم ماهان نیز به زودی تعیین و اعلام می‌شود.

معاون شهردار هم‌چنین مکانیزه کردن عملیات جمع‌آوری خاک و نخاله در سطح شهر را یکی از بهترین راه‌کارها برای جلوگیری از این مشکل دانست و افزود: به همت سازمان مدیریت پسماند شهرداری باکس‌هایی در محل اجرای پروژه‌های عمرانی و در مقابل واحدهایی که اقدام به ساخت و ساز می‌کنند، مستقر می‌شود.

وی با بیان این که این طرح باید توسعه پیدا کند و در چهار منطقه‌ی شهری اجرا شود، خاطرنشان کرد: شهرداری آمادگی دارد با همکاری بخش خصوصی این طرح را در کل شهر اجرا کند.

وی به یکی از مصوبات شورای شهر در این خصوص نیز اشاره کرد و گفت: طبق مصوبه‌ی شورای اسلامی شهر و هم‌چنین قوانین راهنمایی و رانندگی از تردد خودروهایی که اقدام به تخلیه‌ی خاک و نخاله در نقاطی غیر از نقاط تعیین شده می‌کنند، جلوگیری خواهد شد.

معاون خدمات شهری شهردار اظهار داشت: شهرداری کرمان آمادگی دارد، با همکاری بخش خصوصی اقدام به شناسایی و کدگذاری خودروهای تخلیه خاک و نخاله نماید.

وی هدف از این اقدام را شناسایی و مشخص شدن تمام خودروهای تخلیه‌ی خاک و نخاله و جلوگیری از انجام تخلفات در این زمینه دانست.

بابایی از تمام پیمانکاران بخش خصوصی که متقاضی هم‌کاری با شهرداری در اجرای طرح سامان‌دهی خاک و نخاله‌های ساختمان هستند، درخواست کرد برای این منظور به سازمان مدیریت پسماند شهرداری واقع در ضلع شمالی شرق پل فجر (چهارراه زندان) مراجعه کنند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری