جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳
گردهمایی مدیران کل شهری و شوراهای استانداریها درحوزه اداری و استخدامی تشکیل می شود
رئيس مجلس شوراي اسلامي با تأكيد بر اين كه مجموعه مديريت شهري بايد در پي منابع جديد درآمد باشد،آن‌ها را از تبديل فضاي سبز شهرها براي مقاصد درآمدزايي بر حذر ...

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این که مجموعه مدیریت شهری باید در پی منابع جدید درآمد باشد،آن‌ها را از تبدیل فضای سبز شهرها برای مقاصد درآمدزایی بر حذر داشت و از اعضای شوراهای اسلامی خواست انتظارات خود را از دولت واقعی و محدود کنند.

به گزارش خبرگزاری  خانه ملت (خبرگزاری مجلس شورای اسلامی )،دکترعلی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی روز جمعه ۲۹ فروردین در دیدار با اعضای شورای اسلامی شهر قم ، با بیان اینکه امکانات دولت محدود است و انتظارات از دولت باید واقعی و محدود شود،گفت:معطل کمک دولت نباشید و وقتتان را تلف نکنید، ابتدا از امکانات و منابع موجود به خوبی استفاده کنید و خودتان منابع مورد نیاز را تامین نمایید، پس از آن از دولت انتظار داشته باشید.

وی تصریح کرد: در ابتدای امر شورای اسلامی شهر قم باید یک برنامه مدون و منظم برای امور مختلف کاری خود داشته باشد و مشخص کند که چه برنامه هایی و با چه اولویت هایی در حوزه های مختلف دارد.

لاریجانی با بیان اینکه شورای شهر مقام تصمیم گیرنده و شهرداری اجرا کننده است، افزود: به صورت مرتب و منظم پیگیر کارها باشید تا برنامه ها بموقع انجام شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح تفصیلی شهر خیلی مهم است، تاکید کرد: از نظر شهرسازی در قم مشکل داریم و باید کارهای اساسی در این زمینه انجام شود و این کار پایه ای است که باید در گذشته انجام می شد.

لاریجانی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی برای حفظ و گسترش فضاهای سبز افزود: شما در این زمینه قصور داشته اید و باید باغ های داخلی شهر که ۵۰ سال زحمت کشیده شده است تا به این مرحله رسیده اند را حفظ کنید.

وی ادامه داد: برای درآمدزایی نباید فضاهای سبز موجود از بین برود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حفظ باغات داخل شهر سختگیر باشید، گفت: در کشور هند اگر بخواهند یک درخت را قطع کنند دادگاه باید حکم دهد.

لاریجانی تصریح کرد: اگر کسی مخالف تصمیم گیری شماست در این زمینه اطلاعیه بدهید و مساله را رسانه ای کنید و اطلاع رسانی کنید که چه دستگاهی مانع کار می شود.

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس صیانت از حقوق مردم را وظیفه همه دانست و تاکید کرد که در این زمینه کوتاهی نکنید.

لاریجانی با اشاره به پروژه های در دست اقدام اطراف حرم مطهر حضرت معصومه (س) گفت: دسترسی راه مردم به حرم مطهر باید تسهیل شود و از منابع محدود به خوبی استفاده شود.

وی دررابطه با پروژه بلوار پیامبر اعظم (ص) افزود: اگر این پروژه در دست تهران بود چندین برابر درآمدزایی می کرد و شهرداری باید در قبال کارهای انجام نشده در این پروژه پاسخگو باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه انتظارات از دولت واقعی و محدود شود، گفت: شهرداری قم منابع فاینانس اوراق مشارکت مترو را تامین کند

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اوراق مشارکت این طرح اظهار کرد: اگر شما به تعهدات خود به موقع و درست عمل کنید باز هم می توانید از این امر بهره ببرید.

وی در خصوص متروی قم نیز گفت: منبع فاینانس آن وجود دارد اما نیاز به یک منابع ریالی حداقل ۱۵ درصدی دارد که شهرداری قم باید تامین کند و یک توجیه فنی نیز می خواهد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس