جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳
ایجاد بانک ایده مهم‌ترین نیاز شهرداری است
 ایرج نیازآذری امشب در نشست اعضای مرکزی پژوهش و توسعه دفتر حسین نیازآذری، نماینده مردم بابل در مجلس با شهردار بابل، اظهار داشت: این نشست در راستای بررسی و شناخت ...

 ایرج نیازآذری امشب در نشست اعضای مرکزی پژوهش و توسعه دفتر حسین نیازآذری، نماینده مردم بابل در مجلس با شهردار بابل، اظهار داشت: این نشست در راستای بررسی و شناخت کمبودها، نیازها و نارسایی‌های اجتماعی، فرهنگی، آموزشی، بهداشتی، اقتصادی، رفاهی، تهیه طرح‌ها و پیشنهادهای اصلاحی و ارائه راهکارهای کاربردی از سوی نخبگان و پژوهشگران برای رسیدن به آرمان شهر برگزار شد.

وی ادامه داد: امروزه آسیب‌شناسی و ایجاد بانک ایده مهم‌ترین نیاز شهرداری بوده که باید نسبت به آن اهتمام ویژه داشت.

این مسئول اذعان داشت: بدیهی است دستیابی به چشم‌انداز توسعه شهری نیازمند مدیریتی جامع، توسعه‌یافته، کارآمد و مبتنی بر الگوها و مدل‌های علمی توسعه پایدار است و قطعاً حمایت و همراهی سازمان‌ها و ذینفعان شهری می‌تواند در تحقق این امر نقشی بی‌بدیل و ویژه ایفا کند.

وی تصریح کرد: مرکز پژوهش به عنوان پشتوانه فکری و نظری به دنبال ایجاد سازوکار و بستر مناسب برای مشارکت فعال نخبگان شهری بوده تا جامع‌نگری دقیق‌تر و دوراندیشی بهتری را در تصمیم‌گیری‌های شهری لحاظ کند.

نیازآذری اذعان داشت: سعی داریم پژوهش‌باوری و پژوهش‌محوری سرلوحه تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها مسئولان شهری به‌ ویژه شهرداری در راستای پیشرفت و ترقی روزافزون شهر باشد.

وی اضافه کرد: مهم‌ترین مسئله در توسعه پایدار نقش و جایگاه نخبگان و به طور کلی نیروهای انسانی کارآمد و فرهیخته است و هدف از توسعه، بهبود وضع عمومی جامعه و سرانجام بهبود زندگی انسانهاست.

رئیس دفتر مجمع نمایندگان مازندران با اشاره به اینکه نخبگان و شایستگان باید در راس امور قرار گیرند، بیان داشت: هرگونه سرمایه‌گذاری در سرمایه انسانی سبب بازده طولانی و افق روشن‌تری می‌شود.

وی به نقش نخبگان در جامعه امروزی اشاره و تصریح کرد:  با توجه به نیاز جامعه امروز به نوآوری و پیشرفت، به همان اندازه به نخبه نیازمند بوده و تاثیرات آن در اداره جامعه  مهم است.

نیازآذری عنوان داشت: امروزه نخبگان از مشخصه‌های جوامع مدرن بوده و هر روز شاهد ظهور نخبگان جدیدی در جامعه هستیم که صاحب فکر و اندیشه بوده و نماینده بخشی از جامعه و یا اثرگذار بر آن است.

رئیس دفتر مجمع نمایندگان مازندران اظهار امیدواری کرد: با تداوم این جلسات ایده‌های نوینی برای توسعه شهر بابل ارائه شود./فارس

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس