جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳
تشکیل دبیرخانه احصاء در شورا و شهرداری کرج ضروری است
به گزارش سایت خبری شهرداریها به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، سعید فیروزگاه اظهار داشت: تشکیل این کمیته با هدف اجرا و ترویج منویات مقام معظم رهبری و بهره‌گیری بیشتر ...

به گزارش سایت خبری شهرداریها به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، سعید فیروزگاه اظهار داشت: تشکیل این کمیته با هدف اجرا و ترویج منویات مقام معظم رهبری و بهره‌گیری بیشتر مجموعه مدیریت شهری از رهنمودهای داهیانه معظم‌له پیشنهاد می‌شود.

وی افزود: با ایجاد این دبیرخانه اهم دستاوردهای فرهنگی قابل پیش‌بینی مجموعه مدیریت شهری به نحو مطلوب و قابل قبولی محقق می‌شود.

فیروزگاه اظهار داشت: در قالب تشکیل این دبیرخانه رصد روزانه جمع‌آوری بانک اطلاعاتی از منویات مقام معظم رهبری در حوزه گسترده مدیریت شهری محقق می‌شود که این امر می‌تواند نقشه راه برای فعالیت‌های بسیار متنوع این نهاد بزرگ باشد.

وی ادامه داد: همچنین در راستای تشکیل این دبیرخانه، جمع‌آوری فرمایشات و سخنان مقام معظم رهبری به صورت موضوعی و کلاسه‌بندی شده در اختیار حوزه‌های مرتبط با فرهنگ قرار می‌گیرد.

فیرزوگاه تأکید کرد: طرح فرهنگی ترویج منویات مقام معظم رهبری اولویتی مهم است که باید در برنامه‌های کمیسیون فرهنگی شورا، حوزه معاونت فرهنگی، اجتماعی و ورزشی همچنین سازمان فرهنگی به صورت کاملا برنامه‌ریزی شده، قرار گیرد.

این عضو شورای شهر تصریح کرد: بهره‌گیری از منویات رهبری ضمن جلوگیری از انحرافات احتمالی می‌تواند در لوایح و طرح‌ها به ویژه در مواردی که خلاء قانونی وجود دارد فصل‌الخطاب باشد ضمن آنکه این مهم می‌تواند نقشه راه را برای انجام فعالیت‌های بسیار متنوع در حوزه فرهنگ در این نهاد بزرگ باز کند.

وی تاکید کرد: این کمیته می‌تواند با تدوین طرح‌های فرهنگی در همه عرصه‌ها اعم از حجاب و عفاف، رفتار، کار و … مبتنی بر ترویج منویات مقام معظم رهبری ضمن پیشگیری از آسیب‌های فرهنگی در زمینه رشد و توسعه فرهنگ در این مجموعه تاثیرگذار باشد.

فیروزگاه عنوان کرد: حوزه مدیریت روابط عمومی و بین‌الملل و همچنین سازمان زیباسازی برای اطلاع‌رسانی مناسبت‌های ملی و مذهبی می‌توانند از بانک اطلاعاتی بسیار غنی مبتنی بر سخنان مقام معظم رهبری که از دبیرخانه احصاء و اجرای منویات مقام معظم رهبری منتج می‌شود، استفاد کنند.

وی گفت: سازماندهی این دبیرخانه خیر و برکات زیادی برای مدیریت شهرداری به همراه دارد و موجبات تسریع در اجرای فرامین ولایت در حوزه‌های مرتبط با مدیریت شهری را فراهم می‌کند.

* تفکر مبتنی بر اصول اعتقادی مبنای فرهنگ‌سازی باشد

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج در ادامه با بیان اینکه، تفکر مبتنی بر اصول اعتقادی مبنای فرهنگ‌سازی باشد، گفت: تفکر فرد در هر زمینه‌ای به ویژه پذیرش فرهنگ امری بسیار مهم است.

فیروزگاه ادامه داد: برای نهادینه کردن فرهنگ در زمینه‌های متعدد باید ابتدا تفکر و ذهنیت افراد برای قبول آن فرهنگ آماده باشد و متولیان اشاعه فرهنگ نیز با این باور که پیش‌زمینه رشد و تقویت هر موضوع فرهنگی تفکر است باید اقدام به تدوین برنامه‌های فرهنگی کنند.

وی تاکید کرد: آنچه برای کمیسیون فرهنگی شورای شهر مهم است تغییر و تحول تفکر و ذهنیت افراد است.

* فرهنگ را به باور برسانیم

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه، باید فرهنگ را به باور برسانیم، افزود: تقویت باورهای فردی عامل مهمی در نهادینه شدن موضوعات فرهنگی به ویژه فرهنگ حجاب و عفاف است.

فیروزگاه اظهار داشت: برای آنکه موضوعات فرهنگی در مجموعه مدیریت شهری اعم از شهرداری و شورای اسلامی تبدیل به دغدغه نشود، نیاز به طراحی و تدوین برنامه‌های موثر و هدفمند فرهنگی داریم.

وی با تاکید بر اجرای قوانین در زمینه‌های متعدد در شورا و شهرداری با بیان اینکه، قانون فصل‌الخطاب انجام همه امور است، افزود: شورای شهر با اعتقاد بر این موضوع که هر جا فکر باشد و قانون اجرا شود، سیستم در مسیر پیشرفت قرار می‌گیرد، بر اجرای همه موارد قانونی در مدیریت شهر تاکید دارد و از آن حمایت می‌کند.

فیروزگاه با اشاره به گستردگی موضوعات فرهنگی با عنوان اینکه فرهنگ تنها حجاب نیست، عنوان کرد: طرح‌ها و برنامه‌های فرهنگی باید تمام شمول و با هدف نفوذ در همه عرصه‌های فرهنگی تدوین و اجرایی شود.

وی با یادآوری فعالیت ۶ هزار پرسنل در شهرداری کرج گفت: اجرای برنامه‌های فرهنگی با موضوعات مختلف اعم از حجاب و عفاف، رفتار و… برای این تعداد پرسنل امری ضروری است که باید مورد توجه جدی متولیان فرهنگی در مجموعه مدیریت شهری قرار گیرد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس