جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۳
مسوولیت نابودی زباله‌های ۱۰۰۰ مرکز درمانی تهران با شهرداری تهران نیست
معاون شهردار تهران با اعلام اينکه از مجموع هزار و 802 مرکز درماني در تهران، شهرداري تهران با 720 واحد درماني براي نابودي زباله‌هاي بيمارستاني قرارداد دارد. مجتبي عبداللهي در گفت‌و‌گو ...

معاون شهردار تهران با اعلام اینکه از مجموع هزار و ۸۰۲ مرکز درمانی در تهران، شهرداری تهران با ۷۲۰ واحد درمانی برای نابودی زباله‌های بیمارستانی قرارداد دارد.

مجتبی عبداللهی در گفت‌و‌گو با ایلنا درباره روش نابودی این زباله‌های خطرناک گفت: زباله‌های بیمارستانی در کهریزک «دفن» می‌شوند.

وی با اشاره به جمع‌آوری زباله‌های بیمارستانی با خودروهای ویژه به منظور انتقال به کهریزک، اظهار کرد: پیش از دفن زباله‌ها زیرسازی لازم با آهک انجام می‌شود و بعد از دفن لایه دیگری از آهک بر روی این زباله‌های ریخته می‌شود تا کاملا از بین بروند. معاون خدمات شهری شهرداری تهران با تاکید بر اینکه طبق قانون هر‌کسی که زباله‌های غیربهداشتی تولید می‌کند، خود. مسئولیت از بین بردن آن را نیز برعهده دارد، گفت: شهرداری تهران با وجود اینکه از نظر قانون مسوولیتی ندارد در این بخش ورود کرده است. مصوبه مجلس کاملاً مشخص است امّا برخی از بیمارستان‌ها امکانات لازم از جمله زباله‌سوز و حتی اتو کلاو را ندارند. عبداللهی با تاکید بر اینکه زباله‌های بیمارستانی شیرابه‌ای ندارند، اعلام کرد: روزانه ۹۰ تا ۱۰۰ تن پسماند بیمارستانی در شهر تهران تولید می‌شود.

وی، اعلام کرد: هم‌اکنون بر‌اساس آخرین آمار هزار و ۸۰۲ مرکز درمانی از جمله بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها، مراکز انتقال خون، درمانگاه‌ها در شهر تهران فعال هستند تنها ۷۲۰ واحد با سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران قرارداد دارند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری