جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳
بازگشت نیروهای بازنشسته به شهرداری اهواز ممنوع شد
 اعضاء شورای شهر اهواز با طرح ممنوعیت به کارگیری و بازگشت نیروهای بازنشسته شهرداری و اعطاء دو پست کاری به مدیران شهرداری موافقت کردند. به گزارش خبرنگار ایرنا عصردوشنبه در سی ...

 اعضاء شورای شهر اهواز با طرح ممنوعیت به کارگیری و بازگشت نیروهای بازنشسته شهرداری و اعطاء دو پست کاری به مدیران شهرداری موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا عصردوشنبه در سی و ششمین جلسه شورای شهر اهواز در محل سالن جلسات این شورا ˈعلی ناصریˈ عضو شورای شهر اهواز در خصوص ممنوعیت بازگشت نیروهای بازنشسته شهرداری اهواز گفت: در بسیاری از موارد شاهد به کارگیری افراد بازنشسته به عنوان مشاور در شهرداری بوده ایم در حالی که این افراد هیچ کارایی در مجموعه شهرداری ندارند.

ˈسید جواد رضوی ˈدیگر عضو شورای شهر اهواز نیز با اشاره به اینکه هیچ عزمی برای اصلاح نیرو در بدنه شهرداری اهواز وجود ندارد بیان کرد: بسیاری از نیروهای متخصص و جوانان بیکار وجود دارند که می توانند به شهرداری اهواز کمک کنند.

در ادامه معاون اداری مالی شهرداری اهواز با بیان اینکه هدف اصلی شهرداری کاهش نیروهای غیر ماهر و حرکت به سوی کیفی سازی است گفت: در سه سال گذشته بیش از یک هزار و ۵۰۰ نفر از نیروهای شهرداری اهواز پیش از موعد بازنشسته شده اند.

ˈمحسن بشیری ˈ از اعضاء شواری شهر اهواز خواست با بکارگیری برخی از نیروهای بازنشسته متخصص که برای شهرداری اهواز موثر هستند به عنوان مشاور شهردار موافقت کنند.

ˈهوشنگ شیرمردی ˈدیگر عضو شورای شهر اهواز نیز گفت: اگر شهردار اهواز قصد استفاده از نیروهای بازنشسته ماهر شهرداری با عنوان مشاور را دارد می تواند در قالب لایحه ای این درخواست را برای بررسی به شورای شهر ارائه دهد.

وی افزود: اعضاء شواری شهر اهواز با بازگشت به کار نیروهای بازنشسته شهرداری مخالف هستند و بر اساس قانون تنها جانبازان ۲۵ درصد به بالا می توانند پس از بازنشستگی مجدداً بازگشت به کار داشته باشند.

*ˈزیبا صالح پور ˈدیگر عضو شواری شهر اهواز نیز با اشاره به تولد حضرت فاطمه (س) و روز زن از شهردار اهواز خواستار تسریع در اجرای پروژه های مختص به بانوان در شهر اهواز شد.

وی افزود: با توجه به اینکه در بودجه سال جاری شهردرای اهواز اعتباراتی به پروژه های عمرانی ویژه بانوان اختصاص یافته ، بانوان عضو شورای شهر اهواز این توقع را دارند که پروژه هایی مانند پارک بانوان اهواز هرچه زودتر به پایان برسد.

این عضو شورای شهر اهواز باردیگر بر مشکلات فاضلاب شهر اهواز اشاره کرد و گفت: بار دیگر شاهد این هستیم که مشکل فاضلاب در اکثر مناطق شهر اهواز شدت گرفته است.

صالح پور بر حل این مشکل با حضور نمایندگان مردم شهر اهواز در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد و گفت: در هشت ماه گذشته که شورای شهر اهواز فعالیت خود را آغاز کرده است حتی یک جلسه مشترک بین اعضاء شورای شهر و نمایندگان مردم شهر اهواز در مجلس برگزار نشده است.

وی با اشاره به اینکه نمایندگان مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی تمایلی به برگزاری نشست با اعضاء شورای شهر ندارند گفت: امیدواریم در نزدیک ترین زمان ممکن این جلسه برگزار شود تا بتوانیم با همکاری یکدیگر مشکلات مردم شهر اهواز را رفع کنیم.

*ˈسید جواد رضوی ˈنیز در نطق پیش از دستور جلسه سی و ششمین جلسه شورای شهر با اشاره به نام گذاری امسال به نام ˈاقتصاد و فرهنگ با عزمی ملی و مدیریت جهادیˈ گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی با تامل در وضعیت کنونی کشور و ظرفیت های موجود در جامعه و واقعیت های جامعه جهانی، با رویکرد توسعه و سعادت جامعه امسال را سال اقتصاد و فرهنگ با عزمی ملی و مدیریت جهادی نام گذاری کرده اند.

*در ادامه ˈحاتم پرویزی ˈ نماینده مردم کوی رمضان از رییس و اعضاء شورای شهر اهواز برای حمایت از شهردار منطقه هفت شهرداری اهواز برای بهسازی خیابان اصلی کوی رمضان قدردانی کرد.

وی افزود: مردم این منطقه به حقوق شهروندی خود آگاه هستند و می دانند در ازای خدمات ارائه شده از سوی شهرداری باید عوارض پرداخت کنند و برای حمایت از شهرداری به این وظیفه خودعمل می کنند.

*در ادامه اساسنامه شورایاری شهر اهواز مورد بررسی قرار گرفت که اعضاء شورای شهر با کلیات این طرح موافقت کرده و معین شد که اشکالات مطرح شده از سوی برخی از اعضاء شورا در خصوص بندهایی از این اساسنامه در کمیسیون فرهنگی شورای شهر مورد بازنگری مجدد قرار گیرد.

*انتخاب دو نفر از اعضاء شورای شهر اهواز برای عضویت در شورای عالی سرمایه گذاری شهرداری اهواز از دیگر طرح های مطرح شده در این جلسه بود که اعضاء شورای شهر با انتخاب ˈهوشنگ شیرمردی ˈو ˈاحمد باورساد ˈبه عنوان نمایندگان شورای شهر در شورای عالی سرمایه گذرای شهرداری اهواز مخالفت کردند.

ˈسید جواد رضویˈ عضو شورای شهر اهواز در این خصوص گفت: تاکنون تمامی انتخاب های شورا بر اساس نظر تمامی اعضاء انجام شده و این بار نیز باید به همین شکل باشد.

در ادامه ˈشیرمردیˈ به دلیل مخالفت اعضاء با انتخاب وی از عضویت در این شورا انصراف داد و ˈ باورساد ˈنیز به نفع ˈجانعلی خورشیدیˈ دیگر عضو شورای شهر اهواز از عضویت در این شورا انصراف داد.

پس از این ˈآذر زمانپورˈ، ˈجانعلی خورشیدی ˈ،ˈسید مهدی آلبوشوکه ˈکاندید عضویت در شورای عالی سرمایه گذاری شهرداری اهواز شدند که در این زمان ˈرامی علاسوندˈ رییس شورای شهر اهواز اعلام داشت ؛به دلیل اینکه ˈحسین حیدریˈ دیگرعضو شورای شهر اهواز در سفر به کربلا بوده و ممکن است وی نیز قصد عضویت در این شوار را داشته باشد رای گیری در این خصوص را به جلسه بعد شورا موکول کرد.

*در این جلسه همچنین مشکل ساکنین پشت بیمارستان مهر اهواز در منطقه کیانپارس در جلسه شورای شهر اهواز مورد بررسی قرار گرفت.

در این خصوص ˈغلامرضا سبزعلی ˈعضو شورای شهر اهواز گفت: ۱۲ خانه در پشت بیمارستان مهر اهواز وجود داشت که حدود ۵ سال قبل برای ساخت جاده ساحلی، شهرداری اهواز شبانه اقدام به تخریب این خانه ها کرد در حالی که حتی به مردم اجازه تخلیه وسایل خانه هایشان نیز داده نشد.

وی افزود: در حالی که فرمانداری اهواز با پرداخت قیمت زمین ها به مالکین موافقت کرده است اما شهرداری حاضر به پرداخت حق و حقوق مالکین نیست.

سبزعلی گفت: پنج تا شش نفر از مالکین به جای زمین هایشان به اجبار زمین هایی را از شهردرای در مناطقی دور افتاده گرفته اند و این در حالی است که همین زمین ها نیز در برخی موارد معارض داشت و یا فاقد سند هستند.

وی افزود: این در حالی است که مالکین فعلی حتی حاضر به دریافت مبالغ زمین های خود بر اساس کارشناسی سال ۸۷ هستند.

در ادامه معین شد که ˈزیبا صالح پورˈ با هماهنگی با سازمان بازرسی استان این پرونده را به سرانجام برساند.

*لایحه کمک به برگزاری یادواره شهدای پاسدار امام حسین(ع) نیز در شورای شهر اهواز مورد بررسی قرار گرفت و اعضاء شورای شهر اهواز با کمک ۱۵۰ میلیون ریالی به برگزاری این مراسم موافقت کردند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس