جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳
مدیر امور شهری شهرداری کرمانشاه: مردم همت کنند، زباله‌گردها را نخواهیم دید
مدیر امور شهری شهرداری کرمانشاه با اشاره به برنامه‌های شهرداری برای مقابله با زباله‌گردها گفت: چنانچه مردم همکاری لازم را داشته باشند، دیگر شاهد این معضل نخواهیم بود. علیرضا احمدی در ...

مدیر امور شهری شهرداری کرمانشاه با اشاره به برنامه‌های شهرداری برای مقابله با زباله‌گردها گفت: چنانچه مردم همکاری لازم را داشته باشند، دیگر شاهد این معضل نخواهیم بود.

علیرضا احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه کرمانشاه، پدیده زباله‌گردها را یک معضل جدی برای شهر کرمانشاه دانست که علاوه بر زشت کردن منظر شهر، از نظر آلودگی محیط زیست و بهداشت نیز خطرآفرین است.

وی با بیان اینکه اکثر افراد زباله‌گرد درگیر اعتیاد و بیماری هستند، ادامه داد: بسیاری از این افراد زباله‌ها را در اطراف سطل‌های زباله پراکنده می‌کنند و علاوه بر به هم زدن نظم و سیمای شهر، محیط زیست را نیز آلوده می‌کنند.

این مسئول تصریح کرد: چنانچه مردم از منازل خود زباله‌ها را تفکیک و مواد قابل بازیافت از جمله شیشه، پلاستیک و مقوا و روزنامه را جدا کنند، دیگر زباله‌ای برای سوءاستفاده زباله‌گردها باقی نخواهد ماند.

مدیر امور شهری شهرداری کرمانشاه معتقد است، فعالیت زباله‌گردها باعث می‌شود موادی که در زباله‌های شهری قابل بازیافت هستند و می‌توان از آنها استفاده کرد به هدر برود.

احمدی با تاکید بر اینکه شهرداری برنامه‌هایی برای مقابله با این پدیده در نظر گرفته است، خاطرنشان کرد: در نظر داریم تعدادی وانت و کانکس را برای جمع‌آوری زباله‌های قابل بازیافت از سطح شهر و در هر محله مستقر کنیم تا مردم بتوانند این مواد را تحویل ما دهند.

وی یادآوری کرد: مردم در ازاء تحویل زباله‌های قابل بازیافت خود مواد شوینده، نایلون زباله و … دریافت خواهند کرد تا به این کار تشویق شوند.

به گفته این مسئول ادامه این روند در بلند مدت باعث می‌شود فرهنگ تفکیک زباله بین مردم نهادینه شود.

مدیر امور شهری شهرداری کرمانشاه افزود: همچنین در نظر داریم با افرادی که زباله‌گردی می‌کنند برخورد و وسایل و تجهیزات آنها را ضبط کنیم.

احمدی گفت: شهرداری این برنامه‌ها را در نظر گرفته و به زودی در خصوص اجرای آن تصمیم‌گیری خواهد شد.

وی در پایان با تاکید بر اینکه مقابله با پدیده زباله‌گردی نیازمند همکاری مردم و بخش‌های مختلف است، از مردم خواست چنانچه افراد زباله‌گرد را مشاهده می‌کنند به آنها تذکر دهند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس