جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۳
تعیین نحوه پرداخت سهم شهرداری‌های کوهبنان از حق آلایندگی معادن
محمود تهامی بعد از ظهر امروز در دیدار نماینده مردم زرند و کوهبنان با معتمدان و نخبگان این شهرستان اظهار داشت: تمام بودجه شهرداری شهر کوهبنان اگر محقق شود بر ...

محمود تهامی بعد از ظهر امروز در دیدار نماینده مردم زرند و کوهبنان با معتمدان و نخبگان این شهرستان اظهار داشت: تمام بودجه شهرداری شهر کوهبنان اگر محقق شود بر مبنای یک‌میلیارد تومان است که بیشتر آن باید به عنوان حقوق و پاداش به کارگران و کارمندان شهرداری پرداخت شود و همین امر سبب شده که شهرداری کوهبنان بیش از ۶۰۰ میلیون تومان بدهکار باشد.

وی بیان داشت: بیشترین معادن زغال‌سنگ استان کرمان در حالی در شهرستان کوهبنان قرار دارد که این شهرستان کمترین درآمد را از بحث آلایندگی معادن زغال‌سنگ دارد، لذا ضروری است که بحث آلایندگی معادن و چگونگی پرداخت سهم شهرداری‌ها به روشنی مشخص شود.

رئیس شورای شهر کوهبنان خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات مهمی که بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی در شهرستان با آن مواجه هستند عدم حضور پزشک در مرکز درمانی تامین اجتماعی است و برخی از پزشکان استخدام شده این مرکز در شهرهای دیگر مشغول به کار هستند.

تهامی تأکید کرد: با توجه به انجام عملیات گازکشی و تخریب آسفالت کوچه‌ها و خیابان‌ها به دلیل مشکلات مالی و درآمد پایین شهرداری بسیاری از این چاله‌ها به حال خود رها شده و نارضایتی عمومی را در پی داشته است.

وی افزود: دولت و دستگاه‌های قانون‌گذار با در نظر گرفتن اعتبارات لازم برای شهرداری‌های کم‌درآمد از جمله کوهبنان مشکل مالی آنان را برطرف کنند.

ذبیح‌الله شهنازی نماینده فرهنگیان شهرستان کوهبنان ابراز داشت: با توجه به اینکه بیشتر معادن غنی زغال‌سنگ در کوهبنان واقع شده و این شهرستان دارای ذخائر معدنی فراوانی است به دلیل فراهم نبودن زمینه کاری مهاجرت از درصد بالایی برخوردار است.

وی ادامه داد: برخی از خانواده‌های کوهبنانی به دلیل کمبود امکانات پزشکی و همچنین ادامه تحصیل فرزندان خود در مراکز آموزش عالی به شهرهای اطراف مهاجرت دارند که باید به این مهم به عنوان یک مشکل اساسی نگاه ویژه شود.

نماینده فرهنگیان کوهبنان خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه در کوهبنان زیرساخت‌هایی مانند جاده وجود ندارد، سرمایه‌گذاران رغبتی به سرمایه‌گذاری ندارند و باید دولت ضمن ترغیب بخش خصوصی به کمک آنان بیاید تا مشکل اشتغال و بیکاری کوهبنان به صورت اساسی و جدی برطرف شود./فارس

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس