جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۳
حل مشکلات مناطق کم‌برخوردار در اولویت برنامه‌های شهرداری مشهد

شهردار مشهد گفت: حل مشکلات بهداشتی مناطق کم‌برخوردار در اولویت‌ برنامه‌های شهرداری مشهد قرار دارد.

Print Friendly, PDF & Email

سید صولت مرتضوی ظهر امروز در جلسه با مدیران منطقه ۳ شهرداری مشهد که پس از بازدید از سطح این منطقه انجام شد، اظهار کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر مالکیت میدان بار نوغان متعلق به شهرداری مشهد است، به دلیل نبود توافق واگذاری سرقفلی تعدادی از غرفه‌ها توسط کسبه، با تصویب شورای اسلامی شهر و دستور دادستانی، نیمه نخست اردیبهشت ماه مقدمات بازگشایی مسیر راستگرد تقاطع غیر هم‌سطح نوغان آغاز می‌شود.

وی افزود: با توجه به فرصت داده شده به کسبه میدان بار نوغان برای خرید یا اجاره غرفه در میدان بار ولیعصر(عج)، این بازار به سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهرداری مشهد واگذار می‌شود تا به بزرگترین بازار پخش میوه و تره‌بار و مواد پروتئینی در مشهد تبدیل شود.

شهردار مشهد تصریح کرد: بازدید از سطح مناطق مشهد در برنامه‌های ما قرار دارد که در همین راستا قسمتی از منطقه ۳ مشهد شامل محله‌های بهمن، باغو، خواجه‌ربیع، مهرمادر، رسالت و دروی مورد بازدید قرار گرفت.

مرتضوی خاطرنشان کرد: دفع و جمع‌آوری آب‌های سطحی، بهسازی و ساماندهی کال‌ها، ساخت میدان بار ولیعصر(عج)، فرهنگسرای قرآن و عترت و اجرای پروژه‌های سرمایه‌گذاری از جمله اقدامات خوب صورت گرفته در منطقه ۳ شهرداری مشهد است.

وی با تقدیر از کسب رتبه دوم درآمدهای شهرسازی منطقه ۳ مشهد که حاصل جلب مشارکت‌های مردمی است، گفت: این خوشحالی‌ها جای خود را دارد اما نگرانی‌هایی هم به قوت خود باقی است.

شهردار مشهد اظهار کرد: وجود تعداد قابل توجهی کارتن‌خواب، رهاسازی فاضلاب در معابر شهری، ترافیک سنگین، خیابان‌های کم عرض، کمبود فضای سبز و پایین بودن سطح بهداشت در محلات این منطقه از عمده معضلات موجود است که باید در راستای حل آنها برنامه‌ریزی شود.

مرتضوی علت گرفتار شدن مشهد به این معضلات را پیچیده ندانست و عنوان کرد: بعد از انقلاب، در کنار رشد سه برابری جمعیت کشور، جمعیت مشهد شش برابر افزایش یافته است که خشکسالی‌های پی‌درپی شهرهای شرق کشور و عدم وجود مدیریت سیستماتیک در این استان از عمده دلایل این مهم هستند.

وی خاطرنشان کرد: تقریبا همه اطراف مشهد را حاشیه‌های ناهمگون تشکیل داده است که اجازه ندادن به رشد و آبادانی این محدوده‌ها یکی از مهم‌ترین عوامل معضلات امروزی است.

شهردار مشهد الحاق روستاهای اطراف به مشهد را، خدمت به این شهر ندانست و افزود: این روستاها ابتدا باید به بخش، شهر و شهرستان تبدیل و سپس به مشهد الحاق می‌شدند تا دچار مشکلات موجود در این رابطه نشویم.

وی افزود: حل این معضلات، نیاز به عزم و توجه جدی دارد و بدون انتظار برای رسیدن کمک‌های دولتی، باید در یک برنامه چهار ساله، این مشکلات را حل کنیم و خودمان هم بر حجم این مشکلات نیافزاییم.

شهردار مشهد با دستور به معاونان برای پیگیری استقلال محدوده‌های توس و قرقی از مشهد به عنوان شهرهای جدید گفت: از همه معاونان می‌خواهم دردمندانه به مناطق محروم رسیدگی کنند.

وی با تاکید بر تشکیل هیات اجرایی پارک موضوعی بهار متشکل از معاونت‌های مربوطه و واگذاری اختیارات اجرایی به شهرداری منطقه ۳ مشهد اظهار کرد: معاونت سرمایه‌گذاری، اقدامات لازم را برای تدوین بسته‌های سرمایه‌گذاری و مشارکتی در بوستان موضوعی بهار انجام دهد.

شهردار مشهد اختصاص اعتبار لازم برای کال دروی و اقبال را از اولویت‌های منطقه دانست و تصریح کرد: معاونت اقتصادی نسبت به پرداخت ۱۰ میلیارد تومان از محل ارزش‌های اقتصادی میدان بار ولیعصر(عج) به منطقه ۳ مشهد در قالب پروژه‌های مصوب اقدام کند./تسنیم

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس