جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۳
عده ای از انبوه سازان مسکن در شهر مشهد به افزایش هزینه ها از سوی شهرداری اعتراض کردند
 عده ای از انبوه سازان شهر مشهد روز پنجشنبه با اجتماع در مقابل ساختمان شورای اسلامی این شهر به افزایش 35 درصدی صدور پروانه ساخت و تراکم از سوی شهرداری ...

 عده ای از انبوه سازان شهر مشهد روز پنجشنبه با اجتماع در مقابل ساختمان شورای اسلامی این شهر به افزایش ۳۵ درصدی صدور پروانه ساخت و تراکم از سوی شهرداری اعتراض کردند.
تجمع کردند.

به گزارش ایرنا، آنها با گردآمدن در مقابل ساختمان شورای شهر مشهد نسبت به تصویب و اجرای مصوبه افزایش ۳۵ درصدی صدور پروانه ساخت و تراکم معترض بودند.

نماینده این تجمع کنندگان در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: علیرغم اینکه این مصوبه هنوز مورد تایید فرمانداری و استانداری نرسیده ولی شهرداری آن را از ابتدای سال اجرایی کرده است.

این فرد که نخواست نامش فاش شود، افزود: از ابتدای امسال شهرداری مشهد کلیه پروانه های ساخت را برای سالجاری با افزایش ۳۵ تا ۱۰۰ درصد نسبت به سال قبل صادر می کند به طوری که در هر منطقه شهری این هزینه متفاوت است.

وی ادامه داد: هیچ تحول اقتصادی در بازار مسکن رخ نداده که سازندگان به یکباره با این افزایش بهای صدور پروانه مواجه شوند.

این انبوه ساز گفت: اعمال این مصوبه فقط رکود بازار مسکن و فرار سرمایه گذاران از این شهر را به همراه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه در تمام نقاط دنیا شهرداری ها برای سرمایه گذاران فرش قرمز پهن می کنند، افزود: شهرداری مشهد با این مصوبه و افزایش هزینه صدور پروانه های ساخت و تراکم سرمایه گذاران را فراری می دهد.

وی بیان کرد: در حال حاضر حدود یک پنجم هزینه های ساخت و ساز در مشهد را هزینه های شهرداری شامل پیشروی، عوارض ، طبقه اضافه(تراکم) و غیره تشکیل می دهد.

این فرد اظهارداشت: همچنین شهرداری مشهد مقرر کرده از اردیبهشت ماه حق بیمه اجباری کارگران را نیز روی هزینه های صدور پروانه های ساخت و تراکم محاسبه کند.

وی گفت: براساس قانون مصوب مجلس شورای اسلامی شهرداری باید این حق بیمه را از محل ارزش افزوده پرداخت کند.

این سرمایه گذار در پایان تاکید کرد : اگر قرار باشد این افزایش قیمت ها اعمال شود، شهرداری مشهد با فرار سرمایه گذاران روبرو خواهد شد.

بر پایه این گزارش ، علیرغم تلاش این سرمایه گذاران برای دیدار با رییس شورای شهر مشهد، این دیدار عملی نشد و مقررشد این افراد روز یکشنبه هفته آینده برای گرفتن پاسخ، تجمع گسترده تری در مقابل شورای شهر مشهد داشته باشند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس