جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۳
شهرداری اردبیل نیم درصد سهم کتابخانه ها را روزانه واریز می کند
 صدیف بدری بعد از ظهر دوشنبه در دیدار از کتابخانه مرکزی اردبیل و سرپرست کتابخانه های عمومی استان افزود: تمام مناطق پنجگانه شهرداری اردبیل به صورت روزانه و با فیش ...

 صدیف بدری بعد از ظهر دوشنبه در دیدار از کتابخانه مرکزی اردبیل و سرپرست کتابخانه های عمومی استان افزود: تمام مناطق پنجگانه شهرداری اردبیل به صورت روزانه و با فیش جداگانه از محل درآمد کل شهرداری نیم درصد کتابخانه ها واریز می کنند.

وی این اقدام شهرداری را در راستای حمایت برنامه های توسعه ای این نهاد برشمرد و تاکید کرد که شهرداری تلاش کرده که با پرداخت نیم درصد کتابخانه ها در رشد و ارتقاء فرهنگ مطالعه در این استان سهم داشته باشد.

شهردار اردبیل تصریح کرد: اعتقاد داریم که توسعه فضاهای کتابخانه ای با مشارکت نهادهای مختلف در استان به رشد فرهنگی شهروندان منتج خواهد شد که این خواست مجموعه شهرداری است.

وی همچنین از آمادگی این نهاد برای احداث قرائت خانه و کتابخانه در مناطق محروم اردبیل خبر داد و تاکید کرد که شهرداری در تحقق برنامه های فرهنگی به تمام مناطق شهری توجه دارد.

سرپرست کتابخانه های عمومی اردبیل نیز در این دیدار با بیان اینکه مرکز استان به لحاظ فضاهای کتابخانه ای باید توسعه یابد، یادآور شد: مشارکت شهرداری در ساخت کتابخانه های عمومی و قرائت خانه بخصوص در مناطق محروم اردبیل می تواند در توسعه فرهنگی نقش داشته باشد.

داریوش سفیدی نصب تابلو راهنمای کتابخانه ها در سطح شهر، درج پیام های فرهنگی در خصوص اهمیت مطالعه در استندهای نصب شده در معابر و برگزاری مسابقات کتابخوانی در بین کارکنان شهرداری را از دیگر محورهای همکاری این دو نهاد برشمرد.

وی ابراز امیدواری کرد که با مشارکت و حمایت شهرداری اردبیل زمینه رشد فرهنگی بیشتر شهروندان اردبیل فراهم شود./مهر

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس