جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۳
شورا و شهرداری تهران یک مدیریت واحد را تشکیل می دهند
دکتر محمدباقر قالیباف، شهردار تهران طی سخنانی در این نشست صمیمانه، ابراز داشت: از ریاست شورای اسلامی شهر تهران تشکر می کنم که این فرصت دید و بازدید را فراهم ...

دکتر محمدباقر قالیباف، شهردار تهران طی سخنانی در این نشست صمیمانه، ابراز داشت: از ریاست شورای اسلامی شهر تهران تشکر می کنم که این فرصت دید و بازدید را فراهم کردند تا مدیریت شهری در بخش قانونگذاری و اجرایی کنار هم جمع شوند؛ امیدواریم این نشست ها در طول سال نیز به مناسبت های مختلف ادامه داشته باشد.

وی در ادامه تاکید کرد: آنچه که باید مورد توجه قرار گیرد، شهر و شهروندان هستند نه شهرداری و شورای شهر؛ روزمرگی، کارهای روزانه و بوروکراسی اداری هرگز نباید ما را از رسالت اصلی خود که خدمت به مردم و احیای این شهر در حوزه کالبدی است، غافل کند. این موضوع فلسفه وجودی شهرداری و شورای شهر است و در فراز و نشیب کارهای اداری نباید از این امر مهم غفلت کنیم.

شهردار تهران ادامه داد: با نام گذاری این سال و تدابیر مقام معظم رهبری چه در پایان سال گذشته، چه در شعار سال جاری و چه در ملاقات با مجموعه شورا و شهرداری تهران باید دست به دست هم بدهیم و کار را با همدلی بیشتر پیش ببریم.

دکتر قالیباف در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: نه تنها نظارت شورا را حق شورا می دانیم، بلکه با همه وجود خودمان این را از شورا مطالبه می کنیم که حتما در شهرداری نظارت شده و نظارت دقیقی به امورات صورت گیرد. بدون شک نظارت یک نیاز سیستمی است در غیر این صورت هر سازمان و مجموعه ای را به سمت ضعف و ناکارآمدی پیش می برد.

شهردار تهران یادآور شد: نظارت مچ گیری نیست، بلکه در حقیقت اصلاح روند های موجودی است که ما را در خدمت رسانی به مردم دچار اشکال می کند، اما مچ گیری حتما از معقولاتی است که جاده خدمت را سنگلاخی می کند، در حین اینکه اگر نظارت باشد حتما جاده خدمت نیز مرتب و آسفالت شده و از خطرات پیشگیری می کند.

وی در ادامه ابراز داشت: با وجود نظارت، کار نیز با همدلی و همکاری پیش می رود، همینطور که اگر در هر سازمانی تعریف و تمجید بی جا صورت گیرد و خدای ناکرده در یک مجموعه ای چاپلوسی و یا حتی بدتر از آن سکوت منفعت آلود شکل بگیرد، آن مجموعه محکوم به شکست، عدم موفقیت و نابودی است.

دکتر قالیباف ادامه داد: نقد و انتقاد در کنار گفت و گو حتما یکی از مزایای سازمان است، سازمانی که در آن نقد  نشود و نقد پذیر نباشد بدون شک نمی تواند سازمان موفقی باشد ولی همه ما باید تلاش کنیم که حرمت نقد را نیز نگه داریم. حرمت نقد صدق نیت داشتن از آن حرف است.

شهردار تهران همچنین گفت: حتما دوستان عزیز در شورای سوم خاطرشان هست که در آن زمان می گفتند: نگویید شورا و شهرداری بلکه در ادبیات علمی و دانشگاهی باید بگوییم مدیریت شهری که اعم از شورا و شهرداری است. بدون شک همه ما یک تیم هستیم و مدیریت می کنیم؛ در این مسیر همکاری و همدلی نیز رمز موفقیت ما است.

وی افزود: گاهی اوقات گفته می شود که  وحدت و کارآمدی در یک دست بودن است، این در حالی است که عین وحدت آن است که تکثر و اختلاف سلیقه باشد و همدلی نیز وجود داشته باشد؛ در غیر این صورت آخر یک دست بودن، دلمردگی است. در برخی مقاطع می گفتند اگر دولت و مجلس هماهنگ شود، مسایل درست می شود اما یک وقت هایی که دولت و مجلس هماهنگ شد، شاهد بودیم که کار خراب تر هم شد. از این رو باید نظرات، دیدگاه ها و کارهای مختلف وجود داشته باشد و رسالت ما هم این است که در خدمت شهر و شهروندان باشیم.

دکتر قالیباف در ادامه عنوان داشت: امیدواریم بتوانیم از نظرات، قوانین و نظارت اثرگذار شورا برخوردار شویم اما حتما بنده و همکاران بنده این توقع را نیز از شورا داریم که در کنار نظارت، حمایت هم بشویم؛ همانطورکه مقام معظم رهبری فرمودند شورا ریشه مدیریت شهری است. هیچ درختی تیشه به ریشه خودش نمی زند، همچنانکه هیج ریشه ای بدون ثمر این درخت خاصیتی نخواهد داشت.

شهردار تهران در پایان گفت: ما باید با یکدیگر یک ارتباط منطقی داشته باشیم و پیش برویم؛ در این مسیر  امیدواریم بتوانیم از این همدلی که حتما توام با برکت، نعمت و عاقبت به خیری است، استفاده کنیم./شفاف

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس