جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۳
نیاز ۲۰ میلیارد تومانی شهرداری رشت در مدیریت پسماند
سیامک دوستدار در گفت‌وگو باخبرنگار تسنیم در رشت، با بیان اینکه مهمترین چالش مدیریت پسماند این شهر و اغلب شهرهای گیلان مراکز دفن زباله است، اظهارکرد: قرار دادی بین شهرداری رشت ...

سیامک دوستدار در گفت‌وگو باخبرنگار تسنیم در رشت، با بیان اینکه مهمترین چالش مدیریت پسماند این شهر و اغلب شهرهای گیلان مراکز دفن زباله است، اظهارکرد: قرار دادی بین شهرداری رشت و دانشگاه گیلان برای تحقیق درمورد مرکز دفن زباله سراوان بسته شده است که براساس نتیجه آن مشکلات مرکز دفن سراوان حل می‌شود.

وی با اشاره به ۸۲هزار خانوار تحت پوشش تفکیک از مبدا زباله در شهر رشت، افزود: این خانوارها درمناطق مختلف شهر در چند مرحله مورد آموزش قرار گرفته‌اند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت با اشاره به نامگذاری امسال به نام اقتصاد وفرهنگ گفت: به دنبال افزایش دوره‌های آموزشی در مناطق مختلف شهر و بازآموزی خانوارهای مناطق آموزش دیده‌ هستیم.

دوستدار، بررسی روش بهتر برای فرهنگ‌سازی در مورد تفکیک مبدا از زباله را از برنامه‌های سازمان مدیرت پسماند دانست و تصریح کرد: برای تفکیک‌ از مبدا زباله به فرهنگ‌سازی نیازمندیم.

وی با بیان اینکه مدیریت پسماند به همه بخش‌های خدماتی شهرداری مرتبط است، افزود:‌ برهمین اساس بودجه مدیریت پسماند، به شهرداری رشت اختصاص دارد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت، بودجه مورد نیاز شهرداری رشت برای مدیریت پسماند را درمجموع۲۰میلیارد تومان عنوان کرد وگفت: این مبلغ جدا از هزینه مورد نیاز برای زباله سوز بوده و تأمین کننده اعتبارات زباله سوز دولت است.

دوستدار با اشاره به اینکه در سال گذشته مهم‌ترین رویداد در بخش مدیریت پسماند شهرداری خرید زباله سوز بود، خاطرنشان کرد: پیگیر خرید زباله سوز جدید در شهرداری رشت هستیم.

وی با اشاره به استمرار فعالیت‌های سازمان مدیریت پسماند در بخش‌های مختلف کنترل و مدیریت پسماند، گفت: طرح ساماندهی مراکز خرید ضایعات در سطح رشت در حال بررسی است و تلاش می‌کنیم که تحقیقات درمورد این طرح انجام و بعد از کامل شدن برای اجرا ابلاغ شود.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس