جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳
کارخانه آسفالت شهرداری گرگان به بخش خصوصی واگذار می شود
حسین صادقلو شامگاه شنبه در هفتادو هشتمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر گرگان افزود: با برونسپاری این کارخانه،  بخش خصوص موظف است در ساعت 80 تن تولید آسفالت ...

حسین صادقلو شامگاه شنبه در هفتادو هشتمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر گرگان افزود: با برونسپاری این کارخانه،  بخش خصوص موظف است در ساعت ۸۰ تن تولید آسفالت داشته باشد که این تولید در ۸ ساعت کاری به ۶۴۰ تن آسفالت روزانه خواهد رسید.

وی ادامه داد: ۲۵ درصد از این تولید متعلق به شهرداری خواهد بود که بیشترین تولید در ۲۲۰ روزی که وضعیت هوا مناسب باشد، انجام می گیرد.

وی تصریح کرد: عموما کارخانه آسفالت به جهت نوع مصرف و گرمایی، یک عمر مفیدی دارد و عمر مفید این کارخانه اکنون به صفر رسیده است، اما یه این مفهوم نیست که این کارخانه غیر قابل استفاده است.

صادقلو تاکید کرد: کارخانه آسفالت شهرداری گرگان، تا ۱۵ سال آینده باز هم قابل استفاده است اما مقدار هزینه ای که برای این کارخانه صرف می شود بیش از چیزی است که بشود از آن بهره برداری اقتصادی کرد از این رو واگذاری آن به بخش خصوصی ضروری است.

وی اظهار داشت: شاید ماهها در این کارخانه ها توسعه و بهره برداری نداریم زیرا پرسنل تا ساعت ۹٫۳۰ صبح به جهت گرم شدن دستگاهها بیکار هستند از این رو کارخانه های آسفالت و سنگ شکن هیچ توجیه اقتصادی با نوع مدیریت دولتی ندارد.

وی اضافه کرد: در تمامی شهرهایی که به عنوان شهردار خدمت کردم، کارخانه آسفالت را به بخش خصوصی واگذار کردیم و شهرداری از بخش تولید آسفالت سهم خود را دریافت می کرد و به لحاظ اقتصادی برای شهرداری توجیه اقتصادی داشت.

شهردار گرگان بیان کرد: شهرداری گرگان در خرید آسفالت از بخش خصوصی اولیت دارد و باقیمانده تولیدات را بخش خصوصی به فروش می رساند؛ با این کار شهرداری نه تنها هیچ گونه هزینه ای پرداخت نمی کند بلکه افزایش تولید آسفالت را در این بخش خواهد داشت.

وی در توضیح نحوه واگذاری کارخانه آسفالت شهرداری گرگان گفت: شکل آگهی اینگونه است که کارخانه را به همراه پرسنل به بخش خصوصی واگذار می کنیم و واگذاری سهم تولید با توافق شهرداری و بخش خصوصی است؛ هرکس بالاترین مقدار تحویل تولید آسفالت را اعلام کند برنده آگهی خواهد بود.

حسن صادقلو در توضیح چگونگی واگذاری کارخانه به بخش خصوصی افزود: در آگهی چند آیتم برای شهرداری حائز اهمیت است؛ سطح تولید، مقدار آسفالت مازاد، سالم نگهداشتن دستگاهها، پرداخت دیون دستگاههای اجرایی و مهمتر از همه شرایط نگهداری و پرداخت حقوق پرسنل است.

وی ادامه داد: نیروهای شهرداری با شرایط و ضوابط آئین نامه استخدامی شهرداری به بخش خصوصی منتقل می شود و بخش خصوصی در برخورد با نیروهای انسانی کارخانه باید مطابق قانون کار عمل کند و پیمانکار تنها اجازه اخراج پرسنل، برابر با قانون کار را دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر از واگذاری نیروی انسانی به بخش خصوصی ابراز نگرانی کرد و افزود: در واگذاری برخی پروژه ها به بخش خصوصی شاهد اجحاف پیمانکاران به کارگران هستیم و اگر در کارخانه تولید آسفالت هم این اتفاق بیافتد این احتمال که نیروهای کارخانه به سرنوشت بقیه کارگران مبتلا شوند زیاد است، لذا نیاز است که در این بخش برای امنیت شغلی و تداوم کار کارگر به همراه اخذ حقوق مطابق با قانون کار تدبیری اتخاذ شود.

شهردار گرگان اذعان کرد: حقوق کارگران کارخانه آسفالت را بخش خصوصی پرداخت نمی کند بلکه شهرداری از سر جمع مطالباتی که بخش خصوصی از شهرداری در پایان هر ماه، این مبلغ را به کارگران در قالب حقوق پرداخت می کند.

وی در خاتمه یادآور شد: اعضای شورا نگرانی را جوری ابراز می کنند که کوهی از مشکل به نظر می آید در حالی که مشکلی در این بخش وجود ندارد و با توجه به اجرای این طرح در کارخانه های آسفالت دیگر شهرهایی که شهردار آن بودم به جرات می گویم که آسیبی به حقوق کارگران وارد نمی شود./مهر

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس