جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۳
شهرداری اهواز ازسازمان خدماتی به نهادی اجتماعی تبدیل شده است
 معان امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری اهواز گفت: برگزاری برنامه های مناسبتی در شهر اهواز توسط شهرداری این شهر موجب شده شهرداری از یک سازمان خدماتی به یک نهاد فرهنگی، ...

 معان امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری اهواز گفت: برگزاری برنامه های مناسبتی در شهر اهواز توسط شهرداری این شهر موجب شده شهرداری از یک سازمان خدماتی به یک نهاد فرهنگی، اجتماعی تبدیل شود.

به گزارش یک شنبه ایرنا ˈامیر آهن جانˈ با حضور در مرکز خبرگزاری ایرنا خوزستان دراهواز گفت: در سال های گذشته شهرداری ها همیشه نقشی خدماتی داشته اند اما با تغییر رویکرد ،امروز شهرداری ها در کنار کارهای خدماتی به فعالیت های فرهنگی نیز می پردازند و این امر مشارکت شهروندان در امور شهری را افزایش داده می دهد.

وی بیان کرد: خوشبختانه در سال ۹۲در مناطق هفت گانه شهرداری اهواز معاونت های فرهنگی و اجتماعی مناطق و ادارت مربوطه راه اندازی شده است.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری اهواز با بیان اینکه معاونت فرهنگی در شهرداری تنها نهادی است که بدون واسطه با شهروندان در ارتباط است افزود:اعتقاد داریم معاونت فرهنگی در راس تمامی حوزه های شهرداری ها قرار داشته و نقش قابل توجهی در اعتلای مناطق خواهد داشت.

وی با اشاره به ساخت هفت فرهنگ سرا در شهر اهواز در سال ۹۳ گفت: در سال جاری شهرداری اهواز قصد دارد با همراهی شورای اسلامی این شهر کار ساخت هفت فرهنگ سرا در هفت نقطه از شهر اهواز را شروع کند که بی شک انجام این امر موجب رضایت مندی هرچه بیشتر مردم از مجموعه مدیریت شهر اهواز خواهد شد.

آهن جان گفت:در سال های گذشته معاونت فرهنگی اجتماعی در شهرداری اهواز تنها یک عنوان بود اما در حال حاضر اعتقاد داریم باید بدون واسطه با شهروندان در ارتباط باشیم که در این راستا اجرای برنامه های های مناسبتی و فرهنگی در تمامی نقاط شهر اهواز در دستور کار معاونت فرهنگی اجتماعی شهر اهواز قرار گرفته است.

وی با تاکید بر راه اندازی سرای محلات در مناطق مختلف شهر اهواز گفت: در شهر اهواز ۱۱۴محله وجود دارد که می توان با راه اندازی سرای محلات در تمامی مناطق ارتباط بیشتری با شهروندان برقرار کرد.

آهن جان افزود: تاکنون بیست شورای محلات در مناطق مختلف شهر اهواز تشکیل شده است.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری اهواز با اشاره به اینکه کارهای فرهنگی باید پویایی داشته باشد گفت: دیگر نمی توان به چاپ بروشور کار فرهنگی انجام داد و برای فرهنگ سازی باید از ابزارهایی استفاده کنیم که در جامعه تحرک و نشاط ایجاد کند.

آهن جان از تشکیل بانک ایده در شهرداری اهواز خبر داد و افزود: بانک ایده با مشارکت معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری اهواز و برای مشارکت و استفاده از ایده های مردمی در شهر اهواز تشکیل خواهد شد .

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس