جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۳
برنامه دولت برای کمک به شهرداری‌های شهرهای کوچک
علی نوذرپور شامگاه چهارشنبه در نشست با استاندار کردستان که با حضور هوشنگ خندان‌دل معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و جمعی از مسئولان استانی در ...

علی نوذرپور شامگاه چهارشنبه در نشست با استاندار کردستان که با حضور هوشنگ خندان‌دل معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و جمعی از مسئولان استانی در دفتر استانداری کردستان برگزار شد با اشاره به مشکلات شهرداری‌های کشور اظهار کرد: دولت بنا دارد امسال به شهرداری‌های شهرهای کوچک کمک کند.

وی گفت: در سال‌های اخیر شهرداری‌های شهرهای کوچک‌تر با مشکلاتی مواجه شدند به طوری که مشکلات یاد شده سبب شد نتوانند آنچنان که باید و شاید خدمات مطلوبی به شهروندان ارائه کنند.

کمک دولت به شهرداری‌های شهرهای کوچک

معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با اشاره به اینکه شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت مشمول کمک‌ها خواهند شد تصریح کرد: این کمک‌ها در سرفصل‌های مختلف و مشخص به شهرداری‌ها ارائه می‌شود.

وی گفت: برخی از این مهم‌ترین سرفصل‌ها عبارتند از ماشین آلات، عمران و خدمات، بافت‌های فرسوده، بناهای تاریخی و آب‌های جاری شهری که البته این کمک‌ها هنوز نهایی نشده ولی در آینده بسیار نزدیک در مورد آن تصمیم‌گیری می‌شود.

حمایت دولت از پروژه‌های درآمدزای شهرداری‌ها با آورده بخش خصوصی

نوذرپور به لزوم پیگیری پروژه‌های درآمدزا توسط شهرداری‌ها اشاره کرد و افزود: اگر شهرداری‌ها برای اجرای پروژه‌های درآمدزا آورده بخش خصوصی داشته باشند می‌توانیم از آنها حمایت کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کردستان هم در این نشست با اشاره به برنامه دولت برای توجه ویژه به شهرداری‌ها اظهار کرد: لازم است این نگاه ویژه متوجه روستاها و دهیاری‌ها نیز باشد تا توسعه مناطق روستایی همگام با مناطق شهری پیگیری شود.

لزوم توجه به مشکلات آب شرب در روستاها

امیر قادری گفت: در بحث آب شرب و نیز دفن زباله در روستاها مشکلاتی وجود دارد که امیدواریم با حمایت دولت این مشکلات در کمترین زمان ممکن برطرف شوند.

سیدانور رشیدی رئیس شورای اسلامی شهر سنندج هم با تقدیر از سفر معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به استان کردستان اظهار کرد: امیدواریم با عملیاتی شدن وعده‌های داده شده در جلسات سفر کاری یک روزه این مسئولان، مردم از برکات سفر آنها بهره ببرند.

مردم کردستان فرصت آزمون و خطا ندارند

سید‌بهاالدین حسینی عضو شورای شهر سنندج هم در این نشست با اشاره به ضرورت پرهیز از آزمون و خطا در پیشبرد امور گفت: زمان انجام خدمت برای ما محدود است و مردم کردستان نیز فرصت آزمون و خطا ندارند.

وی گفت: رتبه شهرداری سنندج هم‌اکنون ۱۰ است که امیدواریم با یاری خداوند و تلاش خادمان مردم در این نهاد این رتبه به ۱۱ ارتقا پیدا کند تا مشکلات مالی شهرداری حل شوند./تسنیم

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس