جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۳
شهرداری ها به حفظ محیط زیست و توسعه فضای سبز بیشتر توجه کنند
 معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور از شهرداران خواست در راستای حفظ هرچه بیشتر محیط زیست و همچنین توسعه فضاهای سبز در شهرها بیشتر تلاش کنند. به ...

 معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور از شهرداران خواست در راستای حفظ هرچه بیشتر محیط زیست و همچنین توسعه فضاهای سبز در شهرها بیشتر تلاش کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈهوشنگ خندان دلˈ شامگاه چهارشنبه در نشست با استاندار کردستان در سنندج، گفت: برخورد نادرست با زباله های شهری، اکنون محیط زیست شهرهای ما را تهدید می کند و از این رو شهرداران باید در این حوزه با دقت بیشتری عمل کنند.

وی با تاکید بر اینکه تمام زباله ها باید وارد فرآیند بازیافت شود، افزود: شهرداری ها باید در جهت ایجاد مراکز بازیافت زباله اقدام کنند و اگر مراکزی ایجاد کرده اند آن را توسعه دهند.

وی با اشاره به کم بودن سرانه فضای سبز شهر سنندج، گفت: سرانه فضای سبز این شهر ۳٫۵ متر مربع است در حالی که متوسط کشوری بین ۱۲ تا ۱۵ متر مربع است و این نشان می دهد سنندج از لحاظ فضای سبز با کمبود شدید مواجه است.

وی از شورای اسلامی شهر و شهرداری سنندج خواست در جهت توسعه فضاهای سبز در شهر بیشتر تلاش کنند و وزارت کشور نیز در این راستا شهرداری را کمک می کند.

معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور در بخش دیگری از سخنان خود بر جذب سرمایه گذار بخش خصوصی در جهت اجرای طرح های حوزه عمران شهری تاکید کرد و افزود: با تقویت بخش خصوصی و حمایت از این بخش می توان بسیاری از پروژه های عمران شهری را در سطح کشور اجرا کرد.

وی به بازنگری قوانین و مقررات شهرداری ها و شوراهای اسلامی نیز اشاره کرد و گفت: این قواینن در حال بازنگری هستند و با اصلاح آن برخی از مشکلات این دو حوزه برطرف می شود.

خندان دل، جلب مشارکت مردم را در اداره امور شهر مورد تاکید قرار داد و از شهرداری ها خواست در این زمینه نیز تلاش کنند.

وی آمادگی مجموعه وزارت کشور برای کمک و حمایت از شهرداری ها و دهیاری های استان کردستان را اعلام کرد و افزود: بر اساس قانون و آنچه را که در اختیار داریم در اختصاص امکانات و منابع مالی در اختیار استان کردستان قرار می دهیم.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس