جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۳
شهرداری بیجار بیش از ۱۴۰ میلیارد ریال بدهی دارد
به گزارش ایرنا، علی پاشازاده شامگاه چهارشنبه در نشست شهرداران شهرهای استان با معاون عمرانی و توسعه شهری و روستایی وزیر کشور و معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها ...

به گزارش ایرنا، علی پاشازاده شامگاه چهارشنبه در نشست شهرداران شهرهای استان با معاون عمرانی و توسعه شهری و روستایی وزیر کشور و معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در سنندج افزود: شهرداری بیجار از قدیمی ترین شهرداری های استان است و اکنون دارای بالاترین بدهی در قیاس درآمد سالانه خود است.

وی افزود: دغدغه اصلی در این شهر تامین آسفالت است و ما برای تامین هر تن قیر ناچار به پرداخت یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان هستیم که در این شرایط مالی مشکل ساز است.

شهردار بیجار با بیان اینکه این شهر محل ترانزیت کامیون های سنگین به علت نبود کمربندی است، گفت: تخصیص اعتبار لازم برای آسفالت خیابان های شهر از اولویت های مهم است.

پاشازاده با اشاره به وجود سه پروژه بزرگ در شهر بیجار اعتبار مورد نیاز آنها را شش میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: بهسازی شبکه معابر نیز ۱۴ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

شهردار بیجار با اشاره به نبود پارکینگ و کمبود خودروی بالابر در این شهر گفت: در حالی که باید حداکثر ۲۰۰ پرسنل داشته باشیم ۳۷۷ نفر در شهرداری بیجار مشغول به کار هستند که پرداخت حقوق و مزایای آنها مشکل شده است.

پاشازاده با تاکید بر اینکه دست ما برای کوچک سازی شهرداری بسته است گفت: عوارض استحصال معادن بیجار به داخل شهر بر نمی گردد و روانه استان های دیگر می شود.

وی یکی دیگر از مشکلات شهروندان بیجاری را اختلاف حدود دو هزار شهروند دارای سند با اداره راه و شهرسازی عنوان کرد و گفت: این اداره معتقد است این اراضی ملی بوده و همین اختلافات موجب ایجاد فضایی نامناسب در شهر شده است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
لمون پرس