جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۳
بودجه ۴۲ میلیارد تومانی شهرداری سقز در سال جاری
ضیاءالدین نعمانی ظهر امروز در نشست شهرداران شهرهای استان کردستان با معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ...

ضیاءالدین نعمانی ظهر امروز در نشست شهرداران شهرهای استان کردستان با معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در محل استانداری کردستان، اظهار کرد: این شهر به عنوان دومین شهر کردستان ۱۷۰ هزار نفر جمعیت دارد.

وی افزود: بدهی‌های گذشته شهرداری این شهر ۲۷ میلیارد تومان بوده که ۱۴ میلیارد تومان آن مربوط به بدهی‌های ثبت شده در شهرداری برای کار پیمانکاران و خرید تجهیزات است.

شهردار سقز خاطرنشان کرد: ۱۳ میلیارد تومان دیگر نیز مربوط به بدهی اوراق مشارکت یکی از طرح‌های مهم در این شهر بوده که خود این طرح تاکنون ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

نعمانی با گلایه از نبود نیروی انسانی متخصص در بدنه شهرداری سقز اظهار کرد: علیرغم این موضوع با حضور تعداد زیادی نیروی مازاد غیر متخصص در بدنه شهرداری مواجه هستیم.

وی با اشاره به وجود ۱۰۰ دستگاه ماشین‌آلات عمرانی، آنها را فرسوده اعلام کرد و گفت: پروژه‌های استانی در شهرستان سقز به دلیل نبود اعتبار با توقف روبرو شده و نیمه تمام مانده است.

شهردار سقز با بیان اینکه نیاز به روکش آسفالت داریم گفت: سال گذشته ۱۵ میلیارد تومان کف سازی در سقز انجام شد که ۲۵ درصد آن به دلیل سرما و برودت شدید از بین رفت.

نعمانی با اشاره به بدهی ادارات مختلف به شهرداری سقز گفت: تنها اداره راه و شهرسازی این شهر مبلغی در حدود ۲ میلیارد  و ۶۰۰ میلیون تومان و فرمانداری نیز ۶۰۰ میلیون تومان به شهرداری بدهکار هستند.

وی با اشاره به کمبود خودروهای آتشنشانی تصریح کرد: بیشتر پیمانکاران در سال‌های گذشته پول‌های خوبی گرفته‌اند اما کار و خروجی آنها چندان مطلوب و رضایت بخش نبوده است.

شهردار سقز با اشاره به وجود ۸۰۰ کارمند و کارگر در این مجموعه گفت: ماهیانه یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان حقوق پرسنل پرداخت می‌شود.

نعمانی بودجه سال گذشته شهرداری سقز را ۵۷ میلیارد تومان عنوان کرد و با اشاره به تخصیص تنها ۳۶ میلیارد تومان آن گفت: بودجه واقعی امسال نیز به میزان ۴۲ میلیارد تومان بسته شده است./فارس

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس