جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۳
نیاز پروژه‌های نیمه تمام شهرداری مریوان به ۲۰ میلیاردتومان اعتبار
فواد کریمی ظهر امروز در  دیدار شهرداران شهرهای استان کردستان با معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و معاون دفتر فنی استانداری کردستان که در واحد آموزش و ...

فواد کریمی ظهر امروز در  دیدار شهرداران شهرهای استان کردستان با معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و معاون دفتر فنی استانداری کردستان که در واحد آموزش و پژوهش استانداری برگزار شد، اظهار کرد: بیشتر شهرداری‌های استان کردستان برای اتمام پروزه‌های عمرانی و پرداخت حقوق کارکنان شهرداری مشکل دارند.

وی گفت: اکثر پروژه‌های عمرانی شهر مریوان به صورت نیمه تمام است که برای اتمام این طرح‌ها ۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

شهردار مریوان با بیان اینکه اعتبارات سال گذشته شهرداری تاکنون تخصیص نیافته، تصریح کرد: شهر مرزی مریوان با داشتن ۱۲۰ هزار نفر جمعیت شهری، یکی از شهرهای مهاجرپذیر و گردشگری استان کردستان است.

وی گفت: سالانه به طور متوسط ۳ تا ۵ هزار نفر به جمعیت شهری مریوان با توجه به توریستی بودن این شهر مرزی افزوده خواهد شد.

کریمی با اشاره به مشکلات شهرداری مریوان افزود: ساخت و سازهای غیر مجاز و طرح تفصیلی یکی از مهم‌ترین مشکلات شهرداری مریوان است که سبب بروز مشکلات زیادی در شهر و عدم درآمد برای شهروندان شده است.

وی کمبود ماشین آلات عمرانی و خدماتی را از دیگر مشکلات این شهر ذکر کرد و اظهار کرد: طرح تفصیلی در یک هزار و ۴۲۰ کیلومتر از شهر مریوان انجام شده است.

شهردار مریوان به وجود ۱۰ دستگاه ماشین آلات در شهرداری مریوان اشاره کرد و گفت: با توجه به کمبود ماشین آلات در سال گذشته دو مورد فوتی ناشی از آتش سوزی داشته‌ایم.

مرگ تدریجی دریاچه زریبار مریوان

شهردار مریوان به وجود دریاچه زریبار مریوان به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری استان کردستان و نگین غرب کشور اشاره کرد و افزود: تاکنون برای نجات این دریاچه آب شیرین جهان و جلوگیری از رشد نیزارها بودجه‌ای تخصیص نیافته است و همین نیزارها باعث مرگ تدریجی دریاچه شده‌اند.

وی با اشاره به وجود مرز رسمی باشماق مریوان به عنوان دومین مرز رسمی کشور، تصریح کرد: در سال گذشته بیش از ۵ میلیون دلار ترانزیت در این مرز انجام شده است.

کریمی خاطر نشان کرد: روزانه یک هزار و ۲۰۰ دستگاه کامیون و ماشین آلات ترانزیتی از محل سکونت مردم شهر مریوان تردد می‌کنند که سالانه بین ۲ تا ۳ میلیارد تومان ضرر و زیان به آسفالت معابر شهری مریوان وارد می‌کنند./تسنیم

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس