جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۳
حسابرسی صورتهای مالی سالهای ۹۰ و ۹۱ شهرداری تهران در مرحله نهایی
مدیر کل حسابرسی شهرداری تهران از مراحل نهایی حسابرسی صورت های مالی تلفیقی سال 91 شهرداری تهران توسط حسابرسان مستقل خبر داد و گفت: در حال حاضر نیز در مراحل ...
مدیر کل حسابرسی شهرداری تهران از مراحل نهایی حسابرسی صورت های مالی تلفیقی سال ۹۱ شهرداری تهران توسط حسابرسان مستقل خبر داد و گفت: در حال حاضر نیز در مراحل نهایی بستن حساب های سال ۹۲ هستیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، جواد اسلامی با اشاره به شفاف سازی مالی و انجام حسابرسی های مالی در شهرداری تهران عنوان کرد: با تلاش های صورت گرفته گزارش صورت های مالی شهرداری از سوی حسابرسان مستقل تا پایان سال ۸۸ بطور کامل به انجام رسیده است.

به گفته وی حسابرسان تا سال ۸۶ گزارش “عدم اظهار نظر” را بر روی صورت های مالی شهرداری صادر کردند که این گزارش ها برای سال های ۸۷ و ۸۸ به گزارش مطلوب مشروط ارتقا پیدا کرد.

اسلامی اظهار داشت: پیش نویس گزارش نهایی سال ۸۹ نیز به دست ما رسیده که با رفع یک سری از ابهام ها در آینده توافق نهایی صورت خواهد گرفت.

مدیر کل حسابرسی شهرداری تهران همچنین تصریح کرد: برای سال های ۹۰ و ۹۱ نیز پیش نویس گزارش مناطق داده شده و گزارش حسابرس در مورد صورت های مالی تلفیقی نیز در اینده بیان خواهد شد.

وی با اشاره به گزارش تفریغ بودجه سال ۹۱ عنوان کرد: شهرداری تهران گزارش تفریغ بودجه خود از سال۸۴ تا پایان سال ۹۱ را به تصویب شورای اسلامی شهر تهران رسانده است.

اسلامی تاکید کرد: شهرداری تهران در تفریغ بودجه سال ۹۱ حتی یک ریال هم انحراف نداشته است و در سال های قبل از ۹۱ نیز انحراف های گزارش شده زیر یک درصد بوده است.

به گفته وی استقرا سیستم حسابداری تعهدی در شهرداری تهران موجب شده تا نظارت راحت تر و همچنین قوی تر نسبت به انجام برسد.

وی در زمینه استقرار سیستم حسابداری تعهدی نیز عنوان کرد: یکی از استانداردهای لازم برای دریافت گزارش مناسب ، سیستم حسابداری تعهدی است و تا مادامی که این سیستم استقرار نیابد در واقع عدم تعهد از نوع اساسی وجود دارد و دریافت گزارش های مناسب حسابرسی امکان پذیر نیست.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری