جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۳
قالیباف: در شهرداری، مسئولیت جدیدی نمی پذیریم ولی چون وظیفه رفع آلودگی هوا بر زمین مانده، می پذیریم

شهردار تهران گفت: بنده نمی‌گویم شهرداری تهران هیچ مسئولیتی در قبال آلودگی هوا ندارد و این حرف درستی نیست. دولت، شهرداری و مردم با هم باید این موضوع را حل و فصل کنند ولی طبیعتاً محوریت کار بر عهده دولت است.

Print Friendly, PDF & Email

محمدباقر قالیباف درباره اولویت‌های شهرداری تهران در سال ۹۳ گفت: ما برای برنامه دوم پنج ساله شهرداری تهران تأکید بر موضوعات فرهنگی و اجتماعی شهر داریم و این به آن معنا نیست که حوزه‌های عمرانی و عملیاتی شهر فراموش شود.

قالیباف گفت: شهر نیازمند تمامی ابعاد در حوزه‌های مختلف خدماتی، عمرانی، حمل‌ونقل و فرهنگی و اجتماعی است و باید با شتاب بیشتری در این زمینه‌ها حرکت کرد.

شهردار تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چه اقداماتی در سال ۹۳ برای رفع آلودگی هوا خواهید کرد گفت: بنده خیلی صریح عنوان کردم که در شهرداری تهران به دنبال آن نیستیم که کار و مسئولیت جدیدی را بپذیریم ولی آماده هستیم که اگر کاری بر زمین مانده را برداریم و کمک کنیم. مخصوصاً موضوع آلودگی هوا که با سلامت و حال شهروندان سروکار دارد.

قالیباف گفت: بنده نمی‌گویم شهرداری تهران هیچ مسئولیتی در قبال آلودگی هوا ندارد و این حرف درستی نیست. دولت، شهرداری و مردم با هم باید این موضوع را حل و فصل کنند ولی طبیعتاً محوریت کار بر عهده دولت است.

شهردار تهران گفت: بنده گفته‌ام اگر دولت موضوع حل آلودگی هوا را به شهرداری واگذار کند این آمادگی را با توجه به اینکه دولت در شرایط خاصی قرار دارد با همکاری مابین حل خواهیم کرد.

قالیباف با طرح سؤالی مبنی بر اینکه آیا آلودگی هوا قابل حل است گفت: بله، این موضوع قابل حل است و می‌توان به آن ورود کرد و در یک برنامه بین ۴ تا ۵ سال تعداد روزهای سالم را به دو برابر در سال افزایش داد و این کار دست‌یافتنی است و برنامه مشخصی را برای آن آماده کرده‌ایم.

شهردار تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا برای حل معضل آلودگی هوا به منابع مالی دولتی نیز نیاز داریم گفت: ما قبل از اینکه به پول نیازمند باشیم به مدیریت واصلاح ساختار و سپس به پشتیبانی مالی نیازمندیم که دو مورد اول مهمتر از موضوعات دیگر است.

به گزارش فارس، او با اشاره به اینکه توسعه حمل‌ونقل عمومی احتیاج به بودجه‌های ملی دارد گفت: مطمئناً در شهر تهران نیز توسعه حمل‌ونقل عمومی می‌تواند نقش عمده‌ای را در کاهش آلودگی هوا داشته باشد.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس