جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۲
بودجه ۹۳ شهرداری قم محقق نمی شود

شهردارقم گفت: امکان تحقق بودجه سال ۹۳ شهرداری به هیچ وجه وجود ندارد.

Print Friendly, PDF & Email

 

به گزارش ایرنا، ˈمحمد دلبری ˈ سه شنبه شب درجلسه رسمی شورای اسلام شهر اظهار داشت: متاسفانه انتظارات موجود در خصوص ایجاد تحولات دراین شهر با این بودجه امکانپذیر نیست.

وی با بیان اینکه شهرداری قادر به اداره شهر با این بودجه نیست،افزود: این نهاد مردمی بودجه را به شورای شهر باز می گرداند.

دلبری با اشاره به وضعیت کمیسیون ماده ۱۰۰ و عدم افزایش نرخ عوارض در سال ۹۳ خاطرنشان کرد: با این نرخ شهرداری امکان جلوگیری از تخلفات ناشی از ساخت و ساز واحدهای مختلف را نخواهد داشت.

دلبری با بیان اینکه میزان تعرفه های موجود برای اخذ عوارض صدور پروانه عین بی عدالتی است،افزود: برای کسانی که به کار بساز و بفروش اشتغال دارند و یک خانه را پس از ساخت با طبقات اضافی به مبلغ ۱۲ میلیارد ریال به فروش می رسانند پرداخت ۱۰۰ میلیارد ریال عوارض رقم زیادی نیست.

وی با بیان اینکه چنین افرادی در بسیاری از مواقع این مبلغ را نیز نمی پردازند، افزود: عدم افزایش تعرفه عوارض کمک به قشر محروم نیست بلکه افراد کاسب و بساز و بفروش را پول دارتر می کند.

شهردار قم با بیان اینکه ما کمترین افزایش قیمت عوارض را در کشور داشتیم، افزود: این درحالی است که نرخ تورم از سوی بانک مرکزی ۳۵ درصد اعلام شده است.

این مقام مسوول تصریح کرد: با این وضعیت عوارض، ما در سال ۹۳ حتی برای یک نفر نیز هیچ گونه تخفیف، مساعدت و یا تقسیطی برای پرداخت عوارض در نظر نمی گیریم.

وی با اشاره به برخی اقدامات برای عدم ارائه خدمات شهرداری به شهروندان خاطرنشان کرد: هم اکنون وضعیت کشور به سمتی می رود که شهرداری ها خدمات خود را به مردم متوقف کنند، تا رضایتمندی که در جامعه از کنار این خدمات کسب می شود از بین برود.

دلبری کاهش نمایندگان شورای اسلامی شهر از سه نماینده به یک

نماینده در جلسه ماده ۶۴ قانون مالیات ها برای تعیین قیمت منطقه ای مالیات بر املاک مختلف را از دیگر اقدامات پیشگیرانه برای ممانعت از ارائه خدمات شهرداری به شهروندان دانست

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری