جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۲
بدهکاران شهرداری‌ تهران ممنوع‌الخروج شدند

معاون مالی و اقتصادی شهرداری تهران اعلام کرد: از مجموع ۶۸۰ میلیارد تومان طلب معوق شهرداری تهران – اسناد نکول‌شده- فقط ۲۷ میلیارد تومان آن به ۱۵ بدهکار حقیقی و حقوقی مربوط می‌شود که رقم بدهی هر کدام حداقل یک میلیارد تومان است.

Print Friendly, PDF & Email

به دنبال اعلام رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مبنی بر معرفی بدهکاران بزرگ شهرداری تهران و ارائه تخفیفات ویژه شهرداری برای بخشش جریمه دیرکرد بدهی‌ها، روز گذشته حسین محمد پورزرندی معاون شهردار تهران مجموع رقم بدهی این ۱۵ بدهکار اصلی را ۲۷ میلیارد تومان عنوان کرد و از ممنوع‌الخروج شدن آنها خبر داد.
به این ترتیب مابقی طلب شهرداری تهران معادل ۶۵۳ میلیارد تومان است که به بدهی‌های خرد سال‌های گذشته مربوط می‌شود اما به‌دلیل دیرکرد در پرداخت مشمول جریمه شده‌اند.
پورزرندی با اشاره به بدهی برخی از افراد و شرکت‌ها به شهرداری تهران اظهار کرد: طلب شهرداری تهران طی سال‌های گذشته تاکنون در قالب ۴۵ هزار و ۱۵۰ فقره چک است که از این تعداد، رقم بدهی ۴۴ هزار و ۹۷۰ فقره زیر ۱۰۰ میلیون تومان با احتساب نرخ تورم و دیرکرد است.
او ادامه داد: علاوه‌بر این مبلغ ۹ فقره چک بالاتر از یک میلیارد تومان است. مجموع مبلغ این ۹ فقره چک ۲۳ میلیارد تومان متعلق به شرکت‌های تعاونی مسکن و افراد حقیقی است. این افراد و شرکت‌ها به‌دلیل بدهی بالا به شهرداری تهران ممنوع‌الخروج شده‌اند.
پورزرندی تصریح کرد: ۷ فقره چک هم بین ۵۰۰ هزار تا یک میلیون تومان است که در مجموع رقم این چک‌ها ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان است.
او تاکید کرد: طبق برنامه‌ریزی انجام شده، جریمه دیرکرد بدهی‌های زیر ۱۰۰ میلیون تومان تا قبل از سال ۸۲، مشمول ۸۰ درصد تخفیف می‌شوند. همین‌طور بدهی‌های مربوط به قبل از سال ۸۹، شامل ۶۰ درصد تخفیف و قبل از سال ۹۰، ۴۰ درصد تخفیف داده خواهد شد.
دنیای اقتصاد

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری