جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۲
شهرداری بناب به تعهد خود عمل نمی‌کند

رئیس اداره محیط زیست شهرستان بناب گفت: شهرداری بناب نسبت به تعهد خود مبنی بر تفکیک زباله‌ها در مبدا عمل نمی‌کند.

Print Friendly, PDF & Email

صیاد لطفی صبح امروز در نشست کارگروه مدیریت پسماند شهرستان بناب با قرائت مصوبات صورتجلسه قبلی این کارگروه اظهار کرد: با وجود گذشت یک سال از تشکیل جلسه و تعهد شهرداری مبنی بر تفکیک زباله‌ها در مبدأ تاکنون هیچ اقدام عملی از سوی شهرداری بناب صورت نگرفته است.

وی اضافه کرد: شهرداری باید دلایل توجیهی خود را مبنی بر عدم اجرای این طرح به اعضای کارگروه اعلام کند.

لطفی تصریح کرد: شهرداری هیچ توجهی به زباله‌های بازار هفتگی و جمع‌آوری آنها نداشته که شاهد بروز مشکلات زیست محیطی برای اهالی منطقه هستیم.

بخشدار مرکزی بناب نیز در این نشست از اجرای طرح جمع‌آوری زباله‌ها در تمام روستاهای این شهرستان خبر داد و گفت: در آستانه سال جدید و برای استقبال از مسافران نوروزی دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان بناب با نامگذاری یک روز به نام روز پاکسازی روستایی و با همت اهالی روستا نسبت به پاکسازی کل محیط روستاهای شهرستان اقدام می‌کنند.

ناصر بزازبنابی ضمن انتقاد از ریختن فاضلاب به اطراف جاده‌ها به خصوص ورودی روستاها افزود: بیش از ۸ هزار و ۵۰۰ اصله نهال به صورت رایگان در سطح روستاهای شهرستان بناب توزیع و نسبت به غرس آن در بلوارها و نقاط مناسب روستاها اقدام خواهد شد.

اجرای تفکیک زباله از مبدا غیر عملی است

معاون خدمات شهری شهرداری بناب اجرای تفکیک زباله‌های شهری در مبدأ را یک کار ناممکن و غیرعملی دانست و گفت: با وجود اینکه این طرح به صورت پایلوت در یکی دو محله این شهرستان انجام شده، ولی نتیجه‌بخش نبوده است.

احد شاکری افزود: اجرای طرح تفکیک زباله در مبدأ در کلانشهر تبریز هم میسر واقع نشد و برای اجرای این طرح باید فرهنگ‌سازی شده و بسترهای لازم فراهم شود.

وی با بیان اینکه در چند روز گذشته نسبت به نظافت شهر و جمع‌آوری نخاله‌ها اقدامات مؤثری از سوی شهرداری انجام شده است گفت: شهرداری با استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود برای کسب حداکثری رضایت شهروندان تلاش کرده و در آینده شاهد اقدامات مؤثر دیگری در جهت خدمت به مردم خواهیم بود./فارس

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری