جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۲
پشت پرده تذکرات شورائی‌ها به شهرداری چیست

شهردار اصفهان در ارتباط با تذکرات اعضای شورای شهر به شهرداری گفت: باید دید که پشت پرده تذکرات شورای شهر به شهرداری چیست و پس از آن پاسخ داد هرچند در این هفته به تمام تذکرات پاسخ داده شده است.

Print Friendly, PDF & Email

سید مرتضی سقائیان‌نژاد بعداز ظهر امروز در جمع خبرنگاران در ابتدا بزرگترین معضل جامعه امروز را گسترش بداخلاقی‌ها در تمام ابعاد جامعه نام برد و اظهار داشت: در حال حاضر با روند تندی از این بداخلاقی‌ها مواجهیم که به صورت قوی‌تر در سطح رسانه‌ها مشاهده می‌شود.

وی بیان داشت: در صورتی که نتوانیم از این بد اخلاقی‌ها پیشگیری کنیم شیرازه جامعه از هم می‌پاشد و حق محکوم و باطل حاکم می‌شود.

شهردار اصفهان با بیان اینکه خبرنگار باید به دور از گرایشات سیاسی و مستقل عمل کند، تصریح کرد: سوء استفاده از اعتماد عمومی، سانسور کردن قلب حقایق، نقد غیر منصفانه و دور کردن از جنگ روانی با شایعه‌سازی، سوء استفاده از وضعیت شغلی و ورود به حوزه خصوصی مسئولان مسائلی است که باید خبرنگاران و تمام مسئولان از آن به دور باشند.

وی در ارتباط با نقدی که به کم‌کاری شهرداری در عرصه امور فرهنگی و تفریحی انجام داده ، پاسخ داد: در عرصه مسائل فرهنگی به انضمام شهرداری ارگان‌هایی از جمله سازمان تبلیغات اسلامی، ارشاد، صدا و سیما و آموزش و پرورش نقش دارند و اینکه طی سال‌های اخیر تنها شهرداری مسئول حرکت‌های فرهنگی شده جای تامل دارد.

شهردار اصفهان با تیتروار خواندن حرکت‌های فرهنگی و تفریحی که در این سال‌ها انجام گرفته سعی کرد به نحوی از این نقد خود را خلاص کند و افزود: در برنامه اصفهان ۹۵ که مقرر شده بود مراکز ورزشی سرپوشیده به ۲۸ عدد برسد هم‌اکنون به ۴۷ مورد رسیده و مراکز ورزشی روباز نیز به ۸۵ مورد رسیده است.

وی همچنین به افزایش مراکز علمی و فرهنگی، ایستگاه ورزش همگانی، سالن مطالعه کتابخانه‌ها اشاره کرد و ادامه داد: ورزشگاه نقش جهان از پروژه‌های است که تمام سعی شهرداری به سر انجام رساندن آن بود که به خاطر عوامل مختلفی تاکنون در این حوزه موفق نبودیم.
تذکرات شورائی‌ها به شهرداری تنها به اختلاف نظر دو مخالفم بر می‌گردد

سقائیان نژاد در پاسخ به خبرنگار مهر در خصوص اختلافات و انتقادات اعضای شورای اسلامی شهر به شهرداری گفت: در ابتدا باید دید پشت پرده تذکرات اعضای شورا به شهردار چیست آیا تذکر داده شده برای اصلاح کار است، یا جذب آراء یا دلایل دیگری دارد.

وی با بیان اینکه تذکر یک حرف است و حرف هم مستند نیست که بتوان بر اساس آن کسی را محکوم کرد، ادامه داد: تذکرات به طور معمول مکتوب به شهردار ارائه می‌شود که پاسخ تمام آنها را در هفته گذشته جمع‌بندی و مکتوب اعلام کردیم.

شهردار اصفهان با اشاره به اینکه بیشتر تذکراتی که عملکرد شهرداری داده می‌شود از جانب یک یا دو نفر مخالف بنده است، تاکید کرد: در ارتباط با تذکر افزایش شیفت کاری به منظور رسیدگی بیشتر به مطالبات مردمی و صدور پروانه ساختمان مسئله‌ای که شهرداری هر ساله در هفته‌های پایانی سال این کار را انجام می‌داد.

وی اضافه کرد: “تذکر شورایی‌ها مثل این است که یکی دارد حرکت می‌کند و یک نفر عقب‌گرد آن ایستاده و مکرر به فرد گوشزد می‌کند که پیش برو” یا یک نفری که در حال غذا خوردن است و یک نفر به وی مرتب این را گوشزد کند و این باعث می‌شود که از غذا خوردن سیر شود.

شهردار حرکت معمول خود را می‌رود؛ نیاز به تذکر دادن نیست

سقائیان نژاد با بیان اینکه شهردار حرکت معمول خود را می‌رود و نیاز به تذکرات نیست، افزود: انتقادات شورا به شهرداری طبیعی است و بیشتر این انتقادات به افراد تازه وارد بر می‌گردد که با صبری که شهرداری همواره پیش گرفته به مرور به وحدت رویه می‌رسیم.

وی با اشاره به اینکه تاکنون از سوی شهرداری بر علیه شورا سخنی گفته نشده و رسانه‌ها بر این امر واقفند، گفت: اختلاف نظر بین شورا با شهرداری‌ها از ابهت هر دو می‌کاهد.

شهردار اصفهان با بیان اینکه عده‌ای بر شاخه نشسته و بن می‌دهند، گفت: در هیچ دوره‌ای شاهد این شدت اختلاف نبودیم به طوری که برای انتخاب شهردار از ۶۵ نفر به ۳۵ و سپس به ۱۵ و بعد به ۹ نفر، چهار و دو و سپس یک نفر برسند مسائلی که رسانه‌ها بسیاری روی آن تحلیل رفتند.

وی با اظهار اینکه شاید این امر بلوغ شورا را برساند و مهم شدن مبحث مدیریت شهری است که لازم است قواعد بازی رعایت شود، ادامه داد: در هر شاکله‌ای وقتی یک مدیر انتخاب شد موافقان و مخالفان بهتر است از وی تبعیت کنند چون این قائده کار است.

احداث پارکینگ بیمارستان فیض به وظایف شهرداری بر نمی‌گردد

شهردار همچنین در ارتباط با تذکر شورای در خصوص تاخیر در احداث پارکینگ بیمارستان فیض با طرح این سوال که “آیا احداث پارکینگ این بیمارستان از وظایف شهردار است”، گفت: تا آنجائیکه در حیطه وظایف شهرداری بوده خریداری سه تا چهار منزل بوده که خریداری شده که این موضوع به هفت سال پیش بر می‌گردد.

سقائیان نژاد بیان داشت: این در حالی است که پس از آن تصمیم گرفته شده که بیمارستان را از این مکان به مکان دیگری انتقال دهند که آیا من باید جوابگوی تعهدات دیگران باشم./مهر

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری