جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۲
دانشگاه علوم پزشکی کردستان تمامی مطالبات خود را پرداخت کرده

دانشگاه علوم پزشکی کردستان اخیرا از طریق اعتباراتی که به دلیل ساخت بیمارستان ۵۰۶ تختخوابی کوثر دریافت کرده است، توانسته تنها عوارض مربوط به ساخت این بیمارستان را به شهرداری پرداخت کند.

Print Friendly, PDF & Email

مهندس شاهویی پیشتر در نشست کمیسیون نظارت و ارزیابی شورای اسلامی شهر سنندج گفته بود: علوم پزشکی کردستان تنها حدود یک بیستم از ساخت و سازهای خود را به شهرداری گزارش کرده است.

مدیر شهرداری منطقه سه نیز بعد از انتشار این خبر، گفته است: ˈچند روز قبل در یکی از خبرگزاری ها به قول از مدیر ناحیه بهاران از همکاری نکردن دانشگاه علوم پزشکی با شهرداری مطالبی به اشتباه چاپ شده بودˈ.

ریحانی که اظهارات وی در سایت اطلاع رسانی شهرداری سنندج منتشر شده است گفته است علوم پزشکی تمامی مطالبات خود را پرداخت کرده است.

با پیگیری های بیشتر ایرنا در رابطه با مطالبات شهرداری مشخص شد که دانشگاه علوم پزشکی کردستان اخیرا از طریق اعتباراتی که به دلیل ساخت بیمارستان ۵۰۶ تختخوابی کوثر دریافت کرده است، توانسته تنها عوارض مربوط به ساخت این بیمارستان را به شهرداری پرداخت کند.

حتی در دریافت بدهی ها و مطالبات مربوط به این بیمارستان نیز، کارشناسان شهرداری نتوانسته اند از نزدیک به ارزیابی بپردازند و کارکنان علوم پزشکی کردستان نقشه های ساخت بیمارستان را برای ارزیابی به شهرداری برده اند.

بر اساس گفته های یکی از مسوولین مالی شهرداری، دانشگاه علوم پزشکی در ساخت این بیمارستان، دانشکده پرستاری، دانشکده دندانپزشکی، سالن ورزشی و تمامی ساخت و سازهای خود حتی پروانه ساخت از شهرداری نیز کسب نکرده است.

به گفته این مقام مسوول شهرداری، این گریز از قانون شامل دانشگاه کردستان هم می شود و این دانشگاه نیز ساخت خوابگاه، دانشکده علوم انسانی و دیگر ساخت و سازهای خود را بدون پروانه انجام داده است.

این دو دانشگاه حتی اکنون نیز برای ارزیابی ساخت و سازهای غیرقانونی خود کارشناسان شهرداری را به محوطه راه نمی دهند.

پیگیری های شورای شهر فعلی، شهرداری را برای دریافت مطالبات خود از ادارات و سازمان های مختلف فعال تر کرده است.

در نشست کمیسیون نظارت و ارزیابی شورای اسلامی شهر سنندج که ۱۷ اسفند برگزار شد، نماینده سازمان بازرسی نیز با قابل تقدیر دانستن این عزم شورای شهر، گفته بود: شهرداری برای ورود کارشناسان خود به محوطه ساخت و ساز ادارات و ارزیابی مطالبات خود، از طریق قانون و کسب مجوز قضایی اقدام به ورود کند.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری