جعبه ساز | www.boxmaker.ir
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۲
بودجه سال ۹۳ شهرداری تبریز به تصویب رسید
سعید حاجی زاده، سخنگوی شورای چهارم شهر تبریز در گفت و گوبا آناج، گفت: لایحه بودجه سال 93 شهرداری تبریز پس از برگزاری 9 جلسه رسمی و فوق العاده، با برخی ...

سعید حاجی زاده، سخنگوی شورای چهارم شهر تبریز در گفت و گوبا آناج، گفت: لایحه بودجه سال ۹۳ شهرداری تبریز پس از برگزاری ۹ جلسه رسمی و فوق العاده، با برخی اصلاحات و اعمال تغییراتی به تصویب رسید.

وی با اشاره به رشد ۲۵ درصدی بودجه سال آینده شهرداری تبریز نسبت به سال ۹۲ افزود: رقم خالص بودجه پیشنهادی بدون احتساب ارقام تکراری ۲۶ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال بود اما با توجه به برخی پیشنهادات اعضای شورا و به تبع آن افزایش تعداد طرح های عمرانی، این میزان دو هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال افزایش داده و در نهایت بودجه سال ۹۳ شهرداری تبریز در رقم ۲۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال نهایی و تصویب شد.

سخنگوی شورای اسلامی تبریز اضافه کرد: به گفته شهردار تبریز، کل طرح های پیشنهادی اعضای شورا برای اجرا در سال ۹۳ افزایشی معادل پنج هزار و ۴۰۰ میلیارد ریالی را طلب می کرد، اما با توجه به محدودیت منابع و احتمال تحقق نیافتن این میزان افزایش درآمد، طرح های پیشنهادی بر اساس ضرورت و اهمیت اجرا، اولویت بندی و در لایحه بودجه لحاظ شد.

سعید حاجی زاده مهمترین ویژگی لایحه بودجه سال ۹۳ شهرداری تبریز را اولویت بندی طرحها و ارائه برنامه زمانبندی عنوان و خاطرنشان کرد: ارائه برنامه زمان بندی خواست اعضای شورا بود و بر اساس اعلام و تعهد شهردار تبریز در صحن علنی شورا، طرحهای پیش بینی شده در لایحه بودجه سال ۹۳ به نسبت حجم کار، حداقل تا یک و حداکثر تا سه سال آینده آغاز، اجرا و افتتاح خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین ارائه برنامه زمان بندی برای طرحهای عمرانی این امکان را به اعضای شورا فراهم می کند تا وظیفه نظارتی خود را دقیق تر انجام دهند و این رویکرد، گامی مهم در تحقق به موقع وعده های داده شده به مردم محسوب می شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز از دیگر ویژگیهای لایحه بودجه سال آینده را، اصلاح آیین نامه رفاهی کارکنان شهرداری تبریز بیان کرد و گفت: نکته طلایی این تصمیمات که برای نخستین بار در مورد کارگران مجموعه شهرداری اجرایی خواهد شد، بهره مندی نیروهای شرکتی و استیجاری از امکانات رفاهی و برخورداری از کمک هزینه های معیشتی است و رویکرد حمایتی اعضای شورا، در راستای کاهش تبعیض و رعایت عدالت در پرداختی های کارکنان بویژه حمایت از کارگران خدوم و زحمتکش مجموعه شهرداری است.

سعید حاجی زاده در تشریح اولویت های بودجه سال آینده شهرداری این کلان شهر یادآور شد: بهبود محیط شهری، توسعه حمل و نقل و عبور و مرور شهری و برنامه ریزی توسعه شهری سه اولویت اول بودجه سال ۹۳ شهرداری تبریز است.

به گفته وی،  در سال ۹۳ برای احیاء بافت فرسوده، ساماندهی حاشیه نشینی، توسعه فضای سبز و توسعه حمل و نقل عمومی بودجه خوبی دیده شده است.

حاجی زاده با اشاره به افزایش قابل توجه سهم سازمانها و شرکت ها در بودجه سال ۹۳ افزود: میزان خالص اعتبارات اختصاصی به سازمانها و شرکت های وابسته به شهرداری تبریز در سال آینده معادل ۴۹ درصد کل بودجه است و در این میان شرکت توسعه و عمران آذربایجان، سازمان توسعه و عمران، سازمان قطار شهری و شرکت واحد اتوبوسرانی بیشترین اعتبارات را دارا هستند.

وی با بیان اینکه ۷۸ درصد رقم خالص بودجه سال آینده در بخش عمرانی هزینه خواهد شد، ادامه داد: در سال ۹۳ اجرای بیش از ۶۵۰  طرح عمرانی در بخش های مختلف پیش بینی شده که نزدیک به نصف این طرحها جدید و بقیه، طرحهای ناتمام سالهای گذشته است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز یادآور شد: بر اساس اعلام مسئولان شهرداری، سال ۹۳ شاهد اجرا، تکمیل و افتتاح نزدیک به ۳۰  طرح مسیرگشایی در مناطق مختلف تبریز خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین برای تحقق بودجه سال ۹۳ شهرداری تبریز ، فروش پنج هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت و دریافت چهار هزار میلیارد ریال تسهیلات، در لایحه پیشنهاد و پیش بینی شده است که این ۹ هزار میلیارد ریال برای احیای بافت های فرسوده و ساماندهی حاشیه نشینی اختصاص خواهد یافت.

سخنگوی شورای شهر اطمینان داد: در روند بررسی لایحه بودجه سال ۹۳ شهرداری تبریز، عدالت در توزیع بودجه برای حرکت به سمت توسعه متوازن شهر، بعنوان دغدغه اصلی و اولویت اساسی اعضای شورای شهر تبریز رعایت شده است.

Print Friendly, PDF & Email
امکان درج نظر مسدود شده است. از صفحۀ تماس با ما استفاده نمایید.
پربازدیدترین ها
اخبار شهرداریها
لمون پرس
خبر شهری